Komórki macierzyste w kosmetykach – dowiedz się na czym polega ich skuteczność

Komórki macierzyste robią prawdziwą furorę w kosmetologii. Zostały ogłoszone jednym z największych osiągnięć w tej dziedzinie ostatnich lat. Do niedawna ich moc była wykorzystywana jedynie w medycynie, jednak dzisiaj coraz częściej wykorzystuje się je w zabiegach kosmetycznych, medycyny estetyczne i kosmetykach! Dowiedz się na czym polega skuteczność ich działania!

Zobacz także: Porady eksperta: Jak usunąć blizny?

promienna-cera

Podstawową rolą komórek macierzystych jest utrzymanie prawidłowej struktury skóry, rewitalizacja i odnowienie naskórka. To specyficzny mix młodości, który chroni skórę przed starzeniem, ogranicza negatywne działanie wolnych rodników i zapobiega uszkodzeniom DNA. Roślinne komórki macierzyste bogate w metabolity stymulują skórę do regeneracji i chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Warto dodać, że komórki macierzyste w ludzkim naskórku występują naturalnie. Jest ich od 1 do 10 procent w warstwie podstawowej; skóra czerpie z nich siłę do odbudowy. W skład komórek macierzystych wchodzą m. in. białka, węglowodany i lipidy. Pomagają one nie tylko regenerować skórę, ale również chronią komórki macierzyste zawarte naturalnie w skórze.

Zmniejszenie potencjału regeneracyjnego skóry, a w końcu jej starzenie, jest konsekwencją obniżenia aktywności komórek macierzystych w naszym organizmie, które następuje z wiekiem. Praca naukowców i możliwości, jakie dają nowoczesne kosmetyki prowadzi do tego, by proces aktywności naszych własnych komórek macierzystych mógł być kontynuowany. Chroniąc te komórki, pomagamy skórze w ciągłej regeneracji. Odrodzenie skóry komórka po komórce dzięki zastosowaniu kosmetyków z komórkami macierzystymi przynosi najbardziej naturalne, skuteczne i długotrwałe ożywienie jej na nowo.

uroda cera twarz kobieta

Zobacz też: Zamykanie naczynek na twarzy – dowiedz się na czym polega!

Komórki macierzyste mają zdolność nieograniczonej liczby podziałów oraz pobudzają do aktywnego działania. W kosmetologii mamy do czynienia z komórkami macierzystymi roślinnymi, które znacznie różnią się od budowy komórek ludzkich i zwierzęcych. W roślinnych wpływ na ludzką skórę to m.in. bardzo silna antyoksydacja oraz regeneracja. Antyoksydanty zwane inaczej przeciwutleniaczami, przeciwdziałają wolnym rodnikom, które przyśpieszają proces starzenia się skóry i organizmu.

Produkty z komórkami macierzystymi, mimo, że polecane szczególnie są dla cer dojrzałych to mogą być sporadycznie stosowane u osób w młodszym wieku, nadają się do każdego rodzaju cery. Warto zacząć ich używać, gdy skóra zaczyna tracić jędrność i nawilżenie, jest szara i przemęczona. Korzystanie z najnowszych osiągnięć w kosmetologii, dają naszej cerze coraz więcej możliwości, aby zachować jak najdłużej jej młodość i zdrowy, piękny wygląd.Kosmetyki Saluterra, które wykorzystują komórki macierzyste z winogron (Vinis Vinifera Cell Culture), posiadają wartościowe substancje oddziaływujące (OPC – piknogenol połączenie ok 40 różnych flawonoidów). Odnawiają m.in. włókna kolagenu i elastyny, co daje efekt długotrwałego odmłodzenia naskórka. Dzięki OPC możemy zwalczać widoczne oznaki starzenia się, zneutralizować działanie wolnych rodników, znacznie zmniejszyć głębokość zmarszczek lub spowolnić ich rozwój, zwiększając odporność i jędrność skóry.

www.saluterra.pl

15_10_28_Krem_rewitalizujacy

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (121 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...