Inspiracje do domu: Komoda – niezastąpiony mebel w salonie

Komoda – mebel z czasów Ludwika XIV był elegancką ozdobą królewskich salonów. Zaczął święcić triumfy na francuskich, XVII-wiecznych dworach, gdyż symbolizował bogactwo i dobry gust. Komody obecnie pełnią funkcję nie tylko pięknych dodatków, lecz także praktycznych sprzętów. Chcesz wiedzieć, który z rodzajów sprawdzi się w Twoim salonie?

Klasyczna, drewniana komoda

BRW-SPONS-Komoda-niezastąpiony-mebel-w-salonie-20151005-Kentaki

Black Red White, kolekcja Kentaki

Osoby, które lubią tradycyjne wnętrza, pełne jasnych brązów oraz drewnianych mebli, na pewno zwrócą uwagę na komodę w podobnym stylu, taką jak  z kolekcji Kentaki Black Red White z pięknymi regałami i szafkami. Drewniana komoda efektownie zaprezentuje się w salonie, gdzie umieszczono eleganckie witryny lub regały z książkami oraz duży stół dla gości.

Jeśli chcesz, aby przestrzeń zajmowana przez komodę stała się wizytówką Twojego domu, warto zaaranżować ścianę za meblem. W tym celu można powiesić duże lustro z ozdobną, złotą ramą, powiększające optycznie pokój. Dopełnieniem komody będą natomiast wazony z ozdobnymi kwiatami lub kilka książek.

W drewnianej komodzie zmieści się:

  • zastawa dla gości,
  • dodatkowe firanki,
  • obrusy na stół.

Komoda w śródziemnomorskim salonie

BRW-SPONS-Komoda-niezastąpiony-mebel-w-salonie-20151005-Idento

Black Red White, kolekcja Idento

Pomieszczenia w stylu śródziemnomorskim cechują się jasnymi kolorami, niewielką ilością wzorów, przestronnością, a także dużą liczbą dodatków. Jeśli marzysz, aby Twój salon przypominał wnętrze greckiego domu, zachwyci Cię kolekcja Idento. Białe drewniane meble doskonale się skomponują z niebieskimi lub błękitnymi ścianami i jasną podłogą. W pomieszczeniu wypoczynkowym warto także umieścić komodę w stylu śródziemnomorskim.

Jeżeli nad komodą powiesisz lustro z białą lub srebrną ramą, mebel zacznie pełnić funkcję nie tylko skrytki na przedmioty, lecz także toaletki. W najwyższych szufladach zmieszczą się Twoje ulubione kosmetyki, natomiast na bocznych półkach – niektóre ubrania. Jeśli ustawisz na komodzie biały stojak na biżuterię, będziesz mieć ulubione kolczyki lub elegancki naszyjnik zawsze pod ręką.

Komoda a nowoczesny styl

BRW-SPONS-Komoda-niezastąpiony-mebel-w-salonie-20151005-Anya

Black Red White, kolekcja Anya

 

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na aranżacje wnętrz w nowoczesnym stylu. Popularność zyskują zwłaszcza lofty, czyli eleganckie mieszkania w starych kamienicach o bardzo przestronnych wnętrzach, z antresolą lub dodatkowym piętrem. W oryginalnych, jasnych i pełnych światła salonach doskonale wyglądają białe meble o prostych liniach.

W takich pomieszczeniach warto umieścić nowoczesne komody, takie jak z kolekcji Anya. Otwarta przestrzeń salonu sprawia, że w pomieszczeniu trzeba zadbać o porządek i harmonię. Aby to osiągnąć, warto umieścić większość przedmiotów wewnątrz szaf i regałów. W komodzie zmieszczą się wszystkie dodatki, które nie pasują do aktualnego wystroju salonu, a także książki, świeczki zapachowe oraz zastawa stołowa.

Na blacie mebla wspaniale się prezentują jasne, proste wazony z ozdobnymi drzewkami lub kwiatami, srebrne ramki ze zdjęciami bliskich i ozdobne, nowoczesne misy.

Komoda jak ozdobna witryna

BRW-SPONS-Komoda-niezastąpiony-mebel-w-salonie-20151005-Voucher

Black Red White, kolekcja Voucher

Komody do salonu mogą służyć nie tylko jako meble do przechowywania niektórych przedmiotów, lecz także jako witryny. Jeśli chcesz pokazać niektóre przedmioty, najlepsze miejsce dla nich to szklana i podświetlana witryna. Mogą być to:

  • ozdobne talerze na stojaku,
  • eleganckie misy,
  • niewielkie rzeźby,
  • kryształy,
  • stare książki w ozdobnych okładkach.

Jeśli lubisz oszklone komody, kolekcja Voucher od Black Red White na pewno Cię zaciekawi. Będzie odpowiednia zarówno do klasycznych wnętrz z drewnianymi meblami, jak i nowoczesnych pomieszczeń.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (205 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...