TOP 7: Zekranizowane komiksy o kobietach. Każda z nas jest Superbohaterką!

Kobiety to silna płeć – i co do tego wszystkie jesteśmy zgodne. Naszą suprmoc świetnie oddają komiksy. Jeżeli jednak nie jesteś ich fanką, do gustu przypaść mogą ci ich ekranizacje. Przedstawiamy nasze zestawienie komiksowych dziewczyn w filmach i serialach.

Piękne, nietuzinkowe, silne, inspirujące. Takie właśnie są kobiety w komiksach. Pojawiają się we wszystkich obrazkowych opowiadaniach, ale rysownicy podarowali im też osobne tytuły. I to właśnie im chcemy się teraz przyjrzeć, zwłaszcza, że dwie z propozycji to jeszcze gorące kinowe nowości i prawdziwie fajne filmy. I co ważne wcale nie musisz być fanką tego rodzaju sztuki, aby spodobały ci się jej zekranizowane wersje. Komiksy o kobietach dowodzą przede wszystkim tego jak bardzo jesteśmy silne i, że każda z nas niewątpliwie jest superbohaterką. Czy dodałybyście coś jeszcze do naszego zestawienia?

fot. pixabay.com

TOP 7: Zekranizowane komiksy o kobietach. Każda z nas jest Superbohaterką!

 

Nasz TOP 7: Bohaterki komiksów w filmach i serialach

1) „Kapitan Marvel”

Zaczynamy od „Kapitan Marvel”, bo to jeszcze gorąca kinowa nowość, którą wciąż możecie zobaczyć na wielkim ekranie. Bohaterką jest Carol Denver, która jako pilot ma wypadek wraz z panią naukowiec pracującą nad nieocenionym dla świata projektem. Przejmuje supermoce i traci pamięć, co zostaje wykorzystane przez wrogie obozy. Jednak siła przyjaźni i potrzeba pomocy, tak charakterystyczne dla nas kobiet sprawiają, że karty się odwracają i dobro zwycięża. Główna bohaterka jest kobietą w czystej postaci: szarganą emocjami, kokieteryjną, dowcipną, a co najważniejsze – silną, upartą i o wielkim sercu.

 

2) „Alita: Battle Angel” 

„Alita: Battle Angel”  swoją polską premierę miała w Walentynki. Film powstał na podstawie mangi pod tytułem „Gumn”. 2563 rok – na Ziemii zniszczonej przez wojnę zwaną „Upadkiem” funkcjonują obok siebie ludzie i wytwory techniki. Doktor znajduje na złomowisku bezcielesnego żeńskiego cyborga, któremu oddaje szkielet stworzony dla swojej zmarłej córki, tym samym powołując Alitę do życia.  Dziewczyna, podobnie jak Carol Denver nic nie pamięta, jednak szybko zrozumie, że jest wyjątkowa. Staje się wojowniczką, której nie ominie jednak również ludzkie uczucie. A jeżeli spodobał ci się Quiddth w Harrym Potterze, być może zaciekawi cię o wiele bardziej dynamiczna gra z Ality – Motorball.

 

3) Wonder Women

„Wonder Women” nakręcono na podstawie komiksów wydawnictwa DC Comiks, pod tym samym tytułem. Kolejna Superbohaterka, która musi ocalić świat przed zagładą. Nic dziwnego, że tak ważna rola spadła na jej barki – w końcu jest kobietą! Tytułowa „Wonder Women” to królowa Amazonek – Diana oraz jednocześnie pracownica Luwru. Okazuje się, że przeniosła się z innego świata do naszej cywilizacji (a dokładnie do rzeczywistości I Wojny Światowej) właśnie po to, by walczyć ze złymi mocami. Film zachwyca, oprócz efektów, również cudownie oddanymi kobiecymi emocjami: naiwnością, wrażliwością, tuż obok pewności siebie, gniewu  czy bólu.

 

4) „Jessica Jones”

Tym razem, dla odmiany proponujemy serial, który z resztą znajdziecie na Netflixie. Cierpiąca na zespół stresu pourazowego Jessica Jones (u Marvela bohaterka komiksu pt. „Alias”) decyduje się o zrzuceniu kostiumu superbohaterki i rozpoczęciu bardziej „ludzkiej” pracy. W tym celu otwiera agencję detektywistyczną, która pomaga zarówno zwykłym szarym obywatelom, jak i superbohaterom. Produkcja stworzona na wysokim poziomie, która do tego wiernie oddaje realia komiksu. Panie chwalą ją przede wszystkim za brak przesadnej kosmicznej fantastyki, a więcej wątków fabularnych.

 

5) „Agentka Carter”

Kolejny serial o jednej z bohaterek „Marvela”, której mimo iż wcale nie jest superbohaterką, nie można odmówić jej charakteru, bystrości i wielkiej inteligencji. Wdowa po „Kapitanie Ameryce” pojawia się w komiksach jako Peggy Carter. Produkcja telewizyjna skupia się przede wszystkim na jej osobie. Po II wojnie światowej pracuje w departamencie Naukowych Rezerw Strategicznych jednak już wyłącznie za biurkiem, marginalizowana przez mężczyzn. Jednocześnie jednak Howard Stark (ten sam, który pomagał w przemianie Kapitana Ameryki) prosi ją o pomoc o oczyszczenie go z zarzutów o nielegalny handel bronią i technologią.

 

6) „Kobieta -Kot”

To postać, która przewijała się w Batmanie. Była jednak na tyle intrygująca, że doczekała się osobnej ekranizacji swoich przygód. Niepewna siebie plastyczka przypadkiem wykrywa gigantyczną aferę, która rozgrywa się w wielkim kosmetycznym koncernie. Zaangażowanie w sprawę niestety kończy się dla niej śmiercią. Nie kończą się jednak jej przygody, bo odradza się jako Kobieta – Kot. I choć film ma dobre efekty, piękną muzykę i cudownie wyeksponowaną czerń nie dostał Oscara, a aż 3 Złote Maliny. Jako lekkie kino, dla rozluźnienia – można jednak się pokusić.

 

7) „Brenda Starr”

Historia błyskotliwej, pięknej, stylowej i glamour dziennikarki, która zawsze pierwsza pojawia się na miejscu zbrodni. To komiks dość legendarny, bo przygody Brendy były drukowane w latach 40. w Chicago Tribune. Ich ekranizacji podejmowano się aż 3-krotnie, a najnowsza produkcja pochodzi z 1992 roku. Nakręcono ją jednak 3 lata wcześniej, a przeleżała w szafie, bowiem wystąpiły problemy z prawami autorskimi. Premiera niestety zbiegła się w niedalekim czasie z „Batmanem”, którego choćby efekty specjalne zdecydowanie biły na głowę „Brendę Starr”. Przez te 3 lata kinematografia bowiem wyraźnie się rozwinęła. Niemniej jednak, wszyscy którzy lubią amerykańskie kino w uroczym stylu vintage będą zachwyceni. Produkcja jest lekka, przyjemna, a momentami zabawna.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...