Komedia romantyczna 'Alex i Emma’ na Zone Europa

Młody pisarz Alex (Luke Wilson) ma poważne kłopoty. Jeśli nie zwróci gangsterom długu w ciągu miesiąca, straci życie. Postanawia napisać książkę, w czym pomaga mu Emma (Kate Hudson). Co wyjdzie ze zderzenia męskiego i kobiecego punktu widzenia? Komedia romantyczna „Alex i Emma” w niedzielę 9 września 2012 roku o godz. 20:00 na kanale Zone Europa.

Alex i Emma

Emma Dinsmore pracuje jako stenotypistka. Pewnego dnia, kierując się ogłoszeniem, zjawia się w mieszkaniu młodego pisarza, Alexa Sheldona. Alex jest w dramatycznym położeniu. Ma miesiąc na zwrócenie kubańskiej mafii gigantycznego długu – 100 000 dolarów! Stawka jest wysoka – jego życie. Jedynym ratunkiem jest błyskawiczne napisanie nowej powieści. Alex myśli o płomiennym romansie, w którego tworzeniu ma pomóc właśnie Emma. Początkowo kobieta nie chce pracować przy wątpliwym i podejrzanym projekcie. Urok oraz argumenty Alexa przełamują impas. Emma pisze na maszynie dyktowane przez pisarza zdania, a jednocześnie coraz bardziej angażuje się w samą powieść i jej tworzenie. Fikcyjna historia miłosna dziejąca się na początku XIX wieku zaczyna stopniowo przypominać teraźniejszość. Alex i Emma są coraz bardziej sobą zauroczeni, lecz niespodziewanie zjawia się dawna miłość pisarza. Czy Alex dojrzał do poważnego związku?

 Alex i Emma

Alex i Emma

„Alex i Emma” to modelowy wręcz przykład komedii romantycznej. Jak mówił sam reżyser: „Komizm polega na tym, że postaci z książki zaczynają mówić ci o tym, co stanie się w realnym życiu. A to, co dzieje się w realnym życiu zaczyna rzutować na poczynania bohaterów książki. Tak właśnie pracują twórcy – życie naśladuje sztukę, która naśladuje życie”. Właśnie owo przenikanie się rzeczywistości i fikcji książkowej wydaje się jednym z największych atutów filmu Reinera. Fabuła zyskuje na nieprzewidywalności, a tym samym generuje zabawne sytuacje. Humor, błyskotliwe dialogi, wyczuwalna chemia między bohaterami to kolejne plusy. Ciekawie wypada zderzenie kobiecego i męskiego punktu widzenia. Alex i Emma to także wyraziste aktorstwo. Połączenie komediowości z oddaniem słodko-gorzkiego klimatu jest zasługą Luke’a Wilsona oraz Kate Hudson. Oboje zagrali kilka postaci, co było niełatwym zadaniem. Partneruje im piękna gwiazda francuskiego kina, Sophie Marceau. Bezpretensjonalne kino dla każdego.

 Alex i Emma

 

Alex i Emma (Alex & Emma)

Komedia romantyczna, USA, 2003, 92 min.

Reżyseria: Rob Reiner

Obsada: Luke Wilson, Kate Hudson, Sophie Marceau, Chino XL, Lobo Sebastian, Rob Reiner, Paul Willson, David Paymer, Alexander Wauthier, Leili Kramer, Rip Taylor, Gigi Bermingham, Jordan Lund, François Giroday, Robert Costanzo

Emisje: niedziela 09.09. godz. 20:00; poniedziałek 10.09. godz. 16:15; wtorek 18.09. godz. 09:50 i 20:00

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany