Koloryzacja Shadow Roots – czy rzeczywiście pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze?

Nieestetyczne odrosty…która z nas ich nie zna. Nie wyglądają ładnie, skutecznie psują humor, a do tego sprawiają, że kolejna wizyta u fryzjera staje się nieunikniona. Jak tego uniknąć? Okazuje się, że nowa technika farbowania może pomóc w rozwiązaniu problemu, przynajmniej na dłuższy czas. Koloryzacja Shadow Roots rewelacyjnie wtapia odrost w resztę włosów sprawiając, że niczym za sprawą czarodziejskiej różdżki dosłownie znika on w oczach.

Spis treści:

koloryzacja shadow roots

Koloryzacja Shadow Roots sprytnie ukrywa odrost/ Fot. Hanurstudio, Freepik

Koloryzacja Shadow Roots  – recepta na brzydki odrost

Odrost, zwłaszcza ten stojący w kontraście do koloru znajdującego się poniżej jego linii sprawia, że czupryna wygląda na zaniedbaną. Granica odcięcia jednej barwy od drugiej jest wyraźna i nie dodaje uroku. Wręcz przeciwnie, wygląda kiczowato i niezbyt estetycznie. Na szczęście takiego efektu da się uniknąć. Koloryzacja Shadow Roots ( z ang. shadow- cień, roots – korzenie) eliminuje problem nieładnych odrostów. Choć naturalnego procesu wzrostu włosa nie da się zatrzymać i pojawienie się odrostu jest nieuniknione to nowa technika koloryzacji pozwala zakamuflować ten etap przejściowy fryzury.

koloryzacja shadow roots

Technika farbowania Shadow Roots sprawdza się u każdego, niezależnie od koloru włosów/ Fot. natali_brill, Freepik

Shadow roots – na czym polega ta technika?

Farbowanie Shadow Roots przeprowadzane jest w taki sposób, aby nowy kolor „zlewał się” z tym naturalnym. Jeśli więc jest on ciemny u nasady włosów nakłada się o odcień o ton jaśniejszy, a resztę włosów farbuje się gradientowo np. wykorzystując metodę ombre lub sombre. W przypadku koloryzacji zwanej „cień na odrostach” sprawdzi się też technika air touch, dzięki której barwnik rozprowadzany jest na włosach w taki sposób, że efekt jest niezwykle naturalny. W ten sposób nawet po kilku tygodniach od koloryzacji odrost jest słabo widoczny, bo zostaje wtopiony w całość, co redukuje ilość częstych wizyt w salonie fryzjerskim.

kobieta w blond włosach

Shadows Roots to gradientowa koloryzacja ukrywająca linię odcięcia naturalnych włosów od farbowanych/Fot. valuavitaly, Freepik

Zalety farbowania techniką „cień na odrostach”

Każda kobieta, która regularnie farbuje odrosty doskonale wie z jaką częstotliwością muszą odbywać się w takim przypadku wizyty u fryzjera i ile do kosztuje. Jeśli włosy rosną szybko trzeba się liczyć z wydatkiem nawet do miesiąc, a odświeżenie koloru zwykle zaczyna się od cen 250 złotych w górę. Koloryzacja Shadow Roots pozwala ograniczyć ilość wizyt u specjalisty. Dzięki technice farbowania, która sprytnie tuszuje nieestetyczny odrost wtapiając go w resztę włosów kolejną koloryzację w salonie można znacznie przesunąć w czasie nawet do 6 miesięcy! Do tego Shadows Roots wygląda niezwykle naturalnie i efektownie wydłużając trwałość fryzury. Ponadto taka koloryzacja powoduje także, że czupryna wygląda na pełną objętości.

blond włosy z ciemnym odrostem

Technika air touch sprawdzi się w koloryzacji Shadow Roots/Fot. ansiia, Freepik

Dla kogo polecana jest koloryzacja Shadow Roots?

W koloryzacji Shadow Roots będą dobrze wyglądać zarówno młode dziewczyny, jak i panie w dojrzałym wieku. Co więcej – ten nieregularny kolor świetnie podkreśli piękno zarówno włosów prostych, jak i kręconych. Najlepiej prezentować się będzie na fryzurach cieniowanych, bo taki rodzaj cięcia doda czuprynie jeszcze więcej trójwymiarowości. W przypadku Shadow Roots nie ma znaczenia, czy na ten rodzaj koloryzacji zdecydują się brunetki czy blondynki. Niezależnie zatem od wyjściowego koloru włosów koloryzacja ta sprawdzi się doskonale. Możliwości zabawy z kolorem jest więc nieskończenie wiele. Ogranicza nas zatem jedynie nasza wyobraźnia czy odwaga w stylizacji czupryny.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (5 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...