Znamy już kolory Pantone 2021! To kojące, przywracające nadzieję barwy słońca i miękkich wełnianych swetrów

Instytut Pantone, na którego kolorystyczne decyzje czekają pod koniec każdego roku niemal wszyscy najwięksi projektanci mody i eksperci od aranżacji wnętrz, ogłosił właśnie swój werdykt, dotyczący odcieni, które zdefiniują nadchodzące dwanaście miesięcy. Sprawdź z nami, jakie kolory będziesz za chwilę widywać na ulicach i instagramowych zdjęciach!

Co roku Instytut Pantone ogłasza 10 najmodniejszych kolorów przyszłego sezonu i wyznacza wśród nich jeden dominujący. Tym razem na pierwszym planie znalazły się jednak dwie barwy, które wzajemnie się uzupełniają – żółty Illuminating i szary Ultimate Gray. Zobacz, jak się prezentują i przekonaj się co oznaczają oraz dlaczego zostały wytypowane!

kolory pantone 2021

Fot. Westwing

Znamy już kolory Pantone 2021! To kojące, przywracające nadzieję barwy słońca i miękkich wełnianych swetrów

Wybór dwóch kolorów, a nie – jak co roku – jednego, to efekt specyficznej sytuacji, w jakiej w związku z wybuchem pandemii znalazł się cały świat. Zespół prognostyków uznał bowiem, że w nadchodzących miesiącach będziemy pragnąć przede wszystkim uczucia stabilizacji, spokoju, pozytywnych wibracji i nadziei na poprawę sytuacji. Jeden kolor nie oddałby wszystkich tych emocji. Ukojenia ma nam dostarczyć barwa Ultimate Gray, kojarząca się z miękkimi, przytulnymi swetrami, w których można czuć się komfortowo i bezpiecznie, ale także z trwałym betonowym fundamentem czy kamienistymi plażami. Wyrazista słoneczna żółć, skrywająca się pod nazwą Illuminating, ma nam tymczasem dostarczyć radości, przypomnieć najweselsze chwile i podnieść na duchu.
W jaki sposób eksperci Instytutu wybierają modne odcienie? Dużo podróżują, nieustannie wymieniając się pomysłami, obserwacjami i hasłami. Sprawdzają, jakie miasta będą organizatorami wielkich sportowych imprez i jakie są ich rdzenne barwy. Weryfikują sytuację społeczno-ekonomiczną, starając się zbadać potrzeby i oczekiwania społeczeństwa. Analizują zmiany socjologiczne, jakie zachodzą wśród ludzi i ich wzajemnym stosunku. Wreszcie, podglądają prace projektantów największych domów mody, zaglądając na wybiegi i do ich pracowni. Dopiero po przeprowadzeniu tak szeroko zakrojonych badań, starają się dopasować odcienie ze swojej palety do przewidywań, jakie udaje im się wspólnie nakreślić.

Zobacz kolory Pantone 2021:

Słoneczna żółć

Szarość z odrobiną mleka

Jak dwie twarze przytulności

Trudno nie zgodzić się z tym, że wybrane kolory są jak dwie twarze przytulności – w zależności od tego, jak wyobrażamy sobie relaks i domową medytację. Co więcej, oba kolory wykazują daleko idącą plastyczność, która pozwala gładko łączyć je ze sobą nawzajem oraz z szerokim zakresem innych odcieni. Są jak komunikat, że potrzebujemy siebie nawzajem. Zestawione zdają się nabierać nieco popartowego charakteru. Przywodzą na myśl szary dzień rozjaśniony promiennym uśmiechem. Kojarzą się z nowoczesnym wystrojem wnętrz, z techniką color blocking na czele. Stanowią także zabawną wariację na temat szarych dresów, które nosiliśmy najczęściej podczas całkowitego czy częściowego lockdownu w 2020 roku. Sugerują, że będziemy chcieli zamienić je na coś znacznie bardziej spektakularnego. Wyjść ze strefy szarości.

Jak podobają się Wam kolory Pantone 2021? Lubicie nosić te odcienie? Posiadacie żółto-szare gadżety? A może pomalowałyście ściany na podobne kolory? Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...