Wybrano kolor roku Pantone 2019. To towarzyski i energetyczny Living Coral

Pantone ogłosił kolor roku 2019! Czy jesteśmy zaskoczeni? Niekoniecznie, bowiem ten konkretny odcień barwy coral widziałyśmy już w pokazach mody na przyszły sezon. Czy nam się podoba? Jak najbardziej! Jest kobiecy, energetyczny i naturalny, a na pewno idealny na ciepłe miesiące.

Wiemy już jaki kolor będzie wyznaczał trendy w modzie i dizajnie w nadchodzącym roku. Według Instytutu Pantone wygrywa Living Coral – energetyzująca, towarzyska i afirmująca życie barwa. Przewidzieli to już projektanci, bowiem w kolekcjach na wiosna lato 2018/2019 pojawia się całkiem sporo naturalnego, a wręcz słonecznego koralu. A jak wam podoba się wybór Pantone 2019? Masz go już w swojej szafie?

Wybrano kolor roku Pantone 2019. To towarzyski i energetyczny living coral

Kolorem, który obowiązywał w kończącym się właśnie roku był mocny fiolet czyli Ultra Violet. Po takiej intensywnej barwie, przyszedł czas na nieco łagodniejszą, choć trzeba przyznać, że równie wyrazistą i niecodzienną. – Animujący i afirmujący życie koralowy odcień o złotym odcieniu, który energetyzuje i ożywia – tak Living Coral został określony przez Instytut Pantone.

W ten sposób wyznaczający trendy, chcieli nawiązać do naturalności i woli życia, tak bardzo nam potrzebnej w zmechanizowanym i goniącym do przodu świecie. Barwa ma nam również pomóc w odzyskaniu intymności, którą zatraciliśmy w dobie mediów społecznościowych.

To jednak nie wszystko.  Living koral  zwraca naszą uwagę też na środowisko – imponująco piękne, a jednocześnie zagrożone. I tutaj przywołuje bajeczne rafy koralowe właśnie. Podobnie jak lasy tropikalne, o ile ludzie nie zmienią swojego postępowania, je też czeka zagłada.

Na ogłoszeniu barwy jednak nie poprzestano, a Pantone ma zamiar teraz ją promować. W jaki sposób? Dzięki współpracy z z Tribute Portfolio – znaną siecią hoteli butikowych, z którą z resztą stworzyli już imponującą instalację nawiązującą do najmodniejszego koloru właśnie. Stoi ona dumnie w Miami, a dokładniej w Royal Palm South Beach Miami Resort. Niebawem jednak zmieni swoją lokalizację, a jeździć będzie po całym świecie, wyznaczając najnowsze trendy i apelując do walki o środowisko.

 

Instytut Pantone

Mieszczący się pod Nowym Jorkiem Instytut Pantone już od kilkunastu lat wybiera kolory, które stają się inspiracją przede wszystkim dla domów mody czy dekoratorów wnętrz. Królują też na Instagramie i w szeroko pojętym dizajnie. Przed laty była to jednak wyłącznie firma znana w przemyśle poligraficznym. Szybko jednak rozsławiła się na cały świat, wyznaczając trendy nie tylko w branży. Najwidoczniej ludzie potrzebowali kolorowego mentora, uniwersalnego dla wszystkich dziedzin. Firma Pantone dzięki prostemu przekazowi, spełniła to zadanie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...