Kolor roku Pantone 2018 – czy zaprosisz go do swojej garderoby?

Nowy rok to świeże spojrzenie na wiele spraw, nowe perspektywy, pomysły, ale i nowe kolory w garderobie i całym osobistym otoczeniu. W poszukiwaniu inspiracji dla tych ostatnich cały świat zwraca się ku propozycjom Instytutu Pantone, od lat narzucającego ton największym domom mody. W zeszłym roku opiniotwórczy Insytut postawił na odcień greenery, który jednak w praktyce okazał się zbyt wymagający i mało uniwersalny. Czy tym razem będzie inaczej? Poznajcie 50 twarzy Ultra Violetu!

Niedawno pisaliśmy Wam o kolorze Pantone stworzonym na cześć Prince’a. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze, że tak lubiane przez piosenkarza fiolety w 2018 roku zagoszczą na dłużej na wystawach butików i półkach sklepów z artykułami do wystroju wnętrz. A jednak wszystko wskazuje na to, że dzięki decyzji słynnego instytutu ten trudny kolorystyczny trend ma szansę na wielki renesans. Poznajcie kolor roku Pantone 2018 – Ultra violet!

kolor roku pantone 2018

Kolaż własny redakcji; źródło zdjęć: Pantone i www.pinterest.com; odnośniki do konkretnych profili są osadzone w tekście

Kolor roku Pantone 2018 – czy zaprosisz go do swojej garderoby?

Odcień Ultra Volet, na liście Pantone oznaczony numerem 18-3838, ma odzwierciedlać gwałtowny rozwój technologii i przywodzić na myśl odległe galaktyki. Leatrice Eisman, dyrektor Instytutu Kolorów, uważa, że symbolizuje on wizjonerstwo, kreatywne myślenie, oryginalność i innowacyjność. W końcu chętnie sięgali po niego genialni artyści, tacy jak Prince, Bowie czy Hendrix, a w ultrafioletowe lampy wyposaża się nie tylko parkiety nocnych klubów, ale także nowoczesną elektronikę.  

Ultra Violet kojarzy się także ze spirytualizmem i mistyką. Pojawia się na kapłańskich szatach oraz na ścianach, obrusach, zasłonach czy akcesoriach wróżbitów (chętnie sięgają oni choćby po ametysty), tarocistów i magów (nierzadko w towarzystwie błyszczących detali, np. symboli lunarnych). Można się z nim spotkać również w salach do medytacji czy jogi.

 

Kolor roku Pantone 2018 – czy zaprosisz go do swojej garderoby?

Jako modowy trend Ultra Violet w casualu spodoba się głównie ekscentryczkom i indywidualistkom – np. miłośniczkom pop artu, ezoteryki albo stylu disco.  

 

Odpowiednio zharmonizowany w całym outficie może jednak stworzyć ciekawą wieczorową stylizację

 

lub pojawić się w charakterze ciekawego dodatku, uświetniającego całość

 

Kolor roku Pantone 2018 – czy zaprosisz go do swojej garderoby?

Niełatwy do zastosowania we wnętrzach, w przemyślanych aranżacjach może jednak wzbogacić naszą przestrzeń o powiew świeżości i pobudzać do kreatywnego myślenia. 

 

A co Wy sądzicie o Ultra Violecie jako kolorze roku 2018? Czy zaprosicie go do swojej garderoby lub prywatnych wnętrz? Czekamy na Wasze komentarze!

 

Interesuje Cię magia koloru? Zajrzyj tutaj:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (184 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...