Kolor roku 2024 – Peach Fuzz – czyli brzoskwiniowy puch

Po modzie na kolor Viva Magenta, który królował w tym roku przyszedł czas na zmiany. Barwa, która będzie hitem we wnętrzach już po Sylwestrze jest niezwykle ciepła, budząca skojarzenia ze świeżością, ale jednocześnie przytulnością i miękkością. Peach fuzz, bo o nim mowa zyskał swoją spolszczoną nazwę, która brzmi „brzoskwiniowy puch”. To kolor roku 2024, więc już teraz warto pomyśleć nad jego wprowadzeniem do swoich wnętrz…i nie tylko!

Spis treści:

kolor roku 2024

Kolor roku 2024 wybrany przez Instytut Pantone- co wpływa na werdykt?

Instytut Pantone co roku ogłasza barwę, która będzie tą wiodącą w nadchodzących miesiącach. Taka tradycja pojawiła się już w 1999 roku i trwa do dziś. Kolor roku wybierany jest przez fachowców, którzy pilnie śledzą panujące trendy widoczne zarówno w modzie, designie czy nawet sztuce współczesnej i polityce. Instytut Pantone to jednostka badawcza, która jest częścią firmy Pantone Inc., czyli światowego specjalisty w dziedzinie kolorów. Wybierając barwę roku kieruje się on specjalną skalą. Najważniejsze zasada w kryterium oceny to to, że dana barwa musi być związana z duchem epoki. I tak kolorem roku 2024 stał się Peach Fuzz, czyli brzoskwiniowy puch.

Jak wygląda kolor roku 2024?

Peach fuzz, czyli brzoskwiniowy puszek to kolor budzący skojarzenia ze słodką watą cukrową. To delikatny, pastelowy odcień brzoskwini, który urzeka ciepłem i świeżością oraz kreuje atmosferę spokoju. Patrząc na niego chcemy się nim otulić, by poczuć się przytulnie i bezpiecznie. Słowem działa on kojąco na zmysły, uspokaja nerwy i redukuje stres. Wzbudza więc pozytywne emocje i nastraja do działania poprawiając samopoczucie. Można więc śmiało powiedzieć, że jest lekiem na zły humor i przygnębienie. Warto więc postarać się, aby w nowym roku otaczać się nim jak najczęściej.

kolor roku 2024 peach fuzz we wnętrzu

Jak wkomponować peach fuzz we wnętrza?

Świetliste pastele w odcieniu peach fuzz to idealny pomysł na metamorfozę wnętrza w 2024 roku. Sprawdzą się zwłaszcza w sypialni wprowadzając do niej ciepło i urzekającą miękkość. Ten stonowany kolor będzie pięknym tłem dla białych mebli wydobywając z wnętrza świeżość i czystość. Jeśli jednak nie chcemy przyozdobić nim ścian dobrym pomysłem jest postawienie na akcenty kolorystyczne w stylu peach fuzz. Mogą to być np. zasłony, pledy i poduszki czy nawet tapicerowane łoże czy fotele. Peach fuzz stworzy duet doskonały w odcieniami nude, beżem, pastelowym różem oraz kolorem ecru. Co ciekawe- ten kolor ten jest na tyle uniwersalny, że dobrze sprawdzi się także w pokoju dziecka czy nawet kuchni.

brzoskwiniowy kolor we wnętrzu

Peach fuzz w modzie

Kolor „brzoskwiniowy puch” to nie tylko wnętrza, ale także moda. Ten pastelowy odcień może stać się głównym punktem wielu stylizacji. Przykuwa uwagę, rozświetla twarz i …odejmuje lat! Dobrym pomysłem więc będzie miękki sweter w tym kolorze, szykowny pastelowy płaszcz w odcieniu rozbielonej brzoskwini czy elegancki szal.

kobieta w stylizacji w odcieniu pastelowej brzoskwini

sweter w odcieniu peach fuzz

kobieta w pastelowej stylizacji

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...