Znamy już kolor Pantone 2020. To odcień nieba tuż po zmroku- jak motek miękkiej, granatowej włóczki!

Poznaliśmy właśnie kolor Instytutu Pantone na nadchodzący rok. To Classic Blue – odcień, kojarzony z wieczornym niebem, który nam przywodzi na myśl miękką, granatową wełnę. Sprawdźcie, dlaczego to właśnie on ma przewodzić kolejnym 12 miesiącom!

Po koralowym roku 2019 i sarkastycznej propozycji, by odcieniem dla Polski okrzyknąć – z uwagi na coraz gęstszy smog – tzw. Dead Grey, nasze oczy zwracają się ku niebu jako nowej kolorystycznej inspiracji. Według opiniotwórczego Instytutu Pantone w palecie modnych barw na 2020 rok prym ma wieść bowiem Classic Blue – daleki od ekstrawagancji, prosty i elegancki, a przez to stabilny i godny zaufania. Jak eksperci od farb tłumaczą swój wybór i w jaki sposób kolor Pantone 2020 interpretują internauci? Sprawdziliśmy to dla Was!

kolor pantone 2020

źródło: www.pixabay.com

Znamy już kolor Pantone 2020. To odcień nieba tuż po zmroku- jak motek miękkiej, granatowej włóczki!

Według pomysłodawców uczynienia Classic Blue odcieniem wiodącym 2020 roku, jest to kolor, jakiego będziemy potrzebować w pełnej niepokoju i niepewności erze zdominowanej przez technologię. Ta ponadczasowa, uniwersalna barwa ma ich zdaniem budować wrażenie ciszy, spokoju i harmonii. Tworzyć stabilny fundament, któremu można zaufać. Na którym będziemy polegać i opierać się w trakcie dalszego rozwoju. Kolor gwiezdnego firmamentu ma ponadto kojarzyć się z patrzeniem w kierunku innych światów, a to oznacza otwarcie na nowe horyzonty czy szeroki przepływ komunikacyjny. Otoczeni klasycznym granatem, mamy chętniej oddawać się pogłębionej refleksji, znajdować czas na zastanowienie i szerszą analizę różnych spraw.

Jeśli się nad tym zastanowić, okazuje się, że rzeczywiście ten odcień koloru niebieskiego wpisuje się w założenia autorów. Nie od dziś wiadomo, że ubranie się w granatową sukienkę, bluzkę czy marynarkę, pomaga zbudować dobre wrażenie na rozmowach kwalifikacyjnych czy ustnych egzaminach. Instynktownie traktujemy taką osobę jako szczerą, stateczną, stałą w swoich decyzjach, spokojną i kompetentną. Skojarzenie z intrygującym wieczornym niebem też nie jest bezpodstawne. Trudno natomiast powiedzieć, na ile atrakcyjny okaże się ten kolor dla branży mody, urody czy grafiki. Eksperci Pantone zakładają, że zobaczymy go w kolekcjach najważniejszych domów mody oraz w elementach mody ulicznej. Według ich projektów ma wpłynąć nawet na obierane przez ludzi kierunki podróżowania czy szatę graficzną nowoczesnych gadżetów. Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się już wkrótce!

Zobaczcie, jak kolor Pantone 2020 interpretuje Instagram:

A co Wy sądzicie o tym odcieniu? Czy nosiłybyście go na ubraniach chętniej niż ogłoszony w tym roku odcień korala albo królujące w poprzednich latach ultrafiolet czy trawiastą zieleń? Dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...