Kolekcjonowanie nasion marihuany – co należy wiedzieć?

Kolekcjonowanie nasion marihuany brzmi jak bardzo osobliwe hobby, ale mimo tego, pasja do konopi pochłania coraz większe grono entuzjastów. Niewątpliwie, takie zajęcie budzi więcej kontrowersji niż chociażby zbieranie znaczków pocztowych, ale jego zwolennicy zdają się tym nie przejmować. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zamówisz pierwsze eksponaty do Twojej kolekcji.

Kolekcjonowanie nasion marihuany

 

Nasiona konopi indyjskiej jako przedmiot kolekcjonerski – kwestie prawne

Zła sława konopi wynika głównie z psychoaktywnych właściwości odmiany indyjskiej, ale warto wiedzieć, że roślina ta wykorzystywana jest też przy produkcji rozmaitych materiałów, np. papieru.

Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, niezależnie od zastosowania, hodowla marihuany jest w Polsce nielegalna. Wyjątek stanowi marihuana medyczna, która pod specjalnymi warunkami została dopuszczona do użytku w 2017 r.

Warto jednak wiedzieć, że zarówno nasiona konopi siewnej, jak i indyjskiej nie są uznawane za narkotyk, a ich posiadanie nie wiążę się z odpowiedzialnością karną. Możesz je zatem bez obaw gromadzić w swojej domowej kolekcji.

 

Na czym polega kolekcjonowanie nasion marihuany?

Każde nasiono marihuany może prezentować inne cechy, zależne od gatunku. Zanim w pełni oddasz się temu pasjonującemu zajęciu, dowiedz się, czym różnią się między sobą poszczególne odmiany. Niektóre uznawane są za mniej wymagające dla początkującego kolekcjonera, a po inne warto sięgnąć, gdy poszerzysz już swoją wiedzę w tym zakresie.

Gatunki nasion różnią się typem, mocą i wielkością plonu – chociaż przypominamy, że przygotowanie ich pod uprawę, kiełkowanie i hodowanie są w Polsce nielegalne. W sprzedaży, poza produktami czystymi znajdziesz również mieszkanki. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest ich płeć. Największą wartość prezentują te feminizowane.

Obawiasz się, że możliwości kolekcjonerskie mogą z czasem ulec wyczerpaniu? Nowe odmiany, będące wynikiem krzyżówek genetycznych cały czas pojawiają się na rynku, i tak jak nowe edycje znaczków pocztowych, tak nasiona marihuany możesz zdobyć w zupełnie nowych odsłonach.

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Pamiętaj, że nasiona roślin (w tym konopi) są żywe i potrzebują szczególnych warunków przechowywania. Trzymaj je z dala od bezpośredniego nasłonecznienia, wilgoci oraz dużych wahań temperatur. Przechowuj je w chłodnych, zacienionych miejscach i najlepiej w oryginalnych opakowaniach. W przeciwnym wypadku stracą wartość.

Jakie nasiona są najlepsze dla początkujących?

Bogactwo produktów dostępnych u wyspecjalizowanych sprzedawców może przyprawić o zawrót głowy i kompletnie zdezorientować początkującego kolekcjonera. Specjaliści w tej dziedzinie zalecają najpierw zakup nasion typu autoflowering (inaczej: nasiona automatyczne, nasiona auto). To odmiana, która w przypadku uprawy przechodzi od wzrostu wegetatywnego do etapu kwitnienia bez eliminowania roślin męskich i niezależnie od cyklu oświetlenia, np. bestsellerowa Auto White Widow. Większość pasjonatów zaczyna zbieractwo właśnie od tego rodzaju.

Gdzie kupić nasiona? Sklep internetowy zapewniający dyskrecję

Kolekcjonowanie nasion konopi nie dziwi tak bardzo jak kiedyś, toteż na rynku pojawiło się wielu sprzedawców oferujących towar tego typu. Z powodzeniem możesz trafić na ich ofertę w dużych miastach oraz oczywiście w sieci. Szeroki wybór towaru, wyspecjalizowana, znająca się na rzeczy obsługa, korzystne ceny i oczywiście dyskrecja to raj dla kolekcjonera. Powyższe warunki spełnia np. sklep Pan Pestka, w którym zakupisz naprawdę ciekawe okazy.

Podczas swoich zakupów większość kolekcjonerów kieruje się różnorodnością genetyczną nasion marihuany. Wielu pasjonatów interesuje się też historią ich powstania. Mianowicie, wiele odmian odkryto w wyniku badań laboratoryjnych, mających na celu określenie leczniczych możliwości tej rośliny. Jeśli i Ciebie interesuje zbieranie nietypowych okazów i poznawanie ich właściwości, rozpocznij własną kolekcję już teraz!

Konopie w kosmetykach – jak działają i dlaczego są legalne?

Konopie w kosmetykach – jak działają i dlaczego są legalne?

Kiedy słyszymy o konopiach wyobrażamy sobie zwykle holenderskie coffee shopy, skręty i ciasteczka z dodatkiem zielonych listków marihuany. Część z nas słyszała też pewnie o konopiach w kontekście batalii o naturalne lekarstwa dla osób cierpiących na lekooporne choroby. Jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych konopie wciąż są jednak nowością, co rodzi pytanie o to, jak to możliwe, że zakazane w naszym kraju rośliny w tej akurat branży są uznawane za dopuszczalne. Postanowiliśmy znaleźć na nie odpowiedź!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Magdalena  4 lipca 2022 15:31

    Ciekawe hobby 😉

    Odpowiedz
    • janka1312  4 lipca 2022 22:04

      haha 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany