Wyjątkowa kolekcja walentynkowa od Nadwyraz.com – marki promującej poprawną polszczyznę i literaturę. Zobacz, jak ubrać się w słowa!

Marka Nadwyraz.com, tworząca unikalne ubrania i akcesoria inspirowane językiem polskim oraz klasyką naszej narodowej literatury, z dumą ogłasza premierę kolekcji – nie tylko dla niepoprawnych romantyczek i romantyków! Wyjątkowa kolekcja walentynkowa czerpie inspiracje z całego repertuaru odczuć i skojarzeń towarzyszących stanowi zakochania. Poza ciekawym designem, jest pełna błyskotliwych gier słów i żartobliwych mrugnięć do odbiorców, którzy potrafią wyłapać zawarte w niej nawiązania. Sprawdźcie, co ubrać w Dzień Zakochanych, by wpisać się w atmosferę tego święta, zachowując jednocześnie klasę!

kolekcja walentynkowa

Wyjątkowa kolekcja walentynkowa od Nadwyraz.com – marki promującej poprawną polszczyznę i literaturę. Zobacz, jak ubrać się w słowa!

Nadwyraz.com to dziecko projektu polszczyzna.pl, śledzonego na Facebooku przez ponad 300 tysięcy osób. Marka podbiła serca Polaków nie tylko w kraju, lecz także na całym świecie. Obecnie jest wszędzie tam, gdzie są nasi rodacy. W ostatnich dniach jej kreatywni projektanci postanowili stawić czoła walentynkowej tematyce, która dla wielu twórców okazuje się grząskim gruntem. Z wyzwania wybrnęli śpiewająco, nie powielając oklepanych, kiczowatych motywów i ani na chwilę nie odchodząc od właściwego im, dowcipnego języka czy humorystycznego sposobu interpretowania tekstów kultury.

Kolekcja walentynkowa od Nadwyraz.com przemówi do serca nie tylko beznadziejnym romantykom. Dwa najnowsze wzory nawiązujące do klasyków naszej rodzimej literatury powstały na przykład z myślą o fankach kinematografii i wielbicielach motoryzacji. Wszystkim Walentynkom proponujemy koszulki z alternatywną wersją „Lalki” Bolesława Prusa, odwołującą się do plakatu z filmu „Pulp Fiction”.

kolekcja walentynkowa

Walentych zadowoli zaś z pewnością współczesna wersja zaręczyn bohaterów Mickiewiczowskiej epopei – Tadeusza i Zosi z polonezem w roli głównej i muzyką Dj-a Jankiela, dobiegającą z mobilnego radia.

kolekcja walentynkowa

Szukasz prezentu na Walentynki, który ucieszyłby Was oboje i jeszcze wyraźniej podkreślił łączącą Was więź? Postaw na dopasowane do siebie koszulki, które niczym w kultowej grze Memory połączą Was wizualnie nawet w tłumie i przypomną całemu otoczeniu, że jesteście parą!

Wolisz subtelne walentynkowe akcenty? Wybierz skarpetki ŻE TĘ, odsyłające do połączenia niepozornego polskiego spójnika „że” ze skromnym zaimkiem „tę”, dzięki któremu otrzymujemy… francuskie wyznanie miłości! ŻE TĘ (je t’aime)!

kolekcja walentynkowa

A jeśli Walentynki nie dla Ciebie najszczęśliwszym świętem, to koszulka lub torba z hasłem „Mam trudną sytuację liryczną” będzie dobrą propozycją na ten dzień. Dzięki odwołaniu się do nieco sztucznego, szkolnego sposobu formułowania interpretacji wierszy, pokażesz wszystkim, że podchodzisz do sprawy z dystansem, a dodatkowo rozbawisz otoczenie. Kto wie, może nawet przyciągniesz nowego bohatera lirycznego?

Spodobała Ci się kolekcja walentynkowa Nadwyraz?

Zobacz ją w sklepie: nadwyraz.com/kolekcja/walentynki

 

Hasło przewodnie marki to „Ubierz się w słowa!”. Doskonale odzwierciedla ono to, co znajdziemy w asortymencie firmy. Celem założycieli jest przekonanie Polaków, że język polski i literaturę można przedstawić w kreatywny i oryginalny sposób. Dlatego też na produkty trafiły grafiki wyjątkowo urokliwe, stworzone z humorem, często pełniące funkcję edukacyjną. Marka powstała w 2017 roku, ale początki sięgają roku 2011. Założyli ją koledzy z podstawówki, znający się od najmłodszych lat: Krzysztof Kacprzykowski i Maciej Piotrowski. Obaj zrezygnowali z pracy w warszawskich korporacjach i zdecydowali się stworzyć markę, której na polskim rynku dotąd nie było. W ciągu kilku miesięcy zyskali nie tylko oddanych fanów, którzy chętnie angażują się w projekt, ale również kilka tysięcy klientów rozproszonych po całym świecie!

Nasze wzory stworzone przez polskich projektantów bazują na inteligentnej zabawie słowem, żartach i łamańcach językowych. Wykorzystujemy bogactwo języka polskiego i często korzystamy z zapomnianych i trudnych słów – wyjaśnia Piotrowski, jednocześnie przeglądając „Słownik wyrazów zapomnianych” w poszukiwaniu inspiracji.

Koszulki z poetami takimi jak Słowacki, Kochanowski czy Mickiewicz sprawiają, że każdy fan literatury polskiej znajdzie coś dla siebie. W naszym asortymencie znajdują się także wzory promujące piękno języka polskiego, które idealnie sprawdzają się jako prezent dla obcokrajowca lub jako garderoba na zagraniczny wyjazd – dodaje Kacprzykowski.

W ofercie sklepu znajdują się koszulki, bluzy, skarpety i akcesoria, a asortyment stale się poszerza. Wszystkie artykuły są produkowane od A do Ż przez polskie manufaktury i cechują się najwyższą jakością. Produkty można kupić w sklepie online Nadwyraz.com oraz w salonach Empik.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (122 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magda  6 lutego 2020 10:37

  świetny pomysł! <3

  Odpowiedz
 2. karmelek87  6 lutego 2020 11:41

  „Lalka” jest boska!!!

  Odpowiedz
 3. macierzanka  6 lutego 2020 17:06

  Romantyk – romantyczka super.

  Odpowiedz
 4. janka1312  6 lutego 2020 18:09

  piękne rzeczy 🙂

  Odpowiedz
 5. A. czy  9 lutego 2020 08:14

  Bardzo fajne 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany