Kolekcja ubrań IKEA? Pierwsze projekty kultowego brandu za chwilę trafią do sprzedaży!

O sklepie Ikea w kontekście mody mówi się od czasu, gdy Balenciaga wypuściła na rynek damską torebkę łudząco podobną do klasycznej zakupowej torby marki znanej pod nazwą FRAKTA. Ostentacyjna „inspiracja” wywołała wówczas kreatywną falę „naśladowców” słynnego domu zakupowego. W efekcie mniej i bardziej znani projektanci pokazywali w social mediach, co można stworzyć z FRAKTY w ramach recyklingu. Norwood Chapters użyło odciętego z niej paska z logiem do obszycia jaskrawożółtej bluzy, Zhijun Wang wykroił z niej praktyczną maskę antysmogową dla swojej dziewczyny, a PLEASURES we współpracy z Chinatown Market uformowało z torby zgrabną czapkę z daszkiem. Śledząc te poczynania IKEA musiała chyba poczuć, że marnuje swój modowy potencjał. Japoński oddział firmy postanowił bowiem właśnie wypuścić pierwszą kapsułową kolekcję pod nazwą EFTERTRÄDA. Jak prezentuje się kolekcja ubrań IKEA? Do czego nawiązuje i jakie elementy zawiera? Po imponującym projekcie Forever 21, prezentującym ubrania inspirowane pocztą, postanowiliśmy sprawdzić i tę wizję!

kolekcja ubrań ikea

źródło: www.pixabay.com

Kolekcja ubrań IKEA? Pierwsze projekty kultowego brandu za chwilę trafią do sprzedaży!

Pierwsza kolekcja ubrań IKEA będzie limitowana i pojawi się tylko w sklepie w Harajuku już 31 lipca. Zainteresowani będą ją mogli kupić także na stronie internetowej japońskiej filii sieci. Można jednak przypuszczać, że jeśli sprzedaż się powiedzie, już wkrótce podobne ubrania i akcesoria wkroczą do sklepów IKEI na całym świecie.

 

Jak wygląda kolekcja ubrań IKEA?

Projektanci marki zdradzają, że ich pierwsza kolekcja nawiązuje do postawy założycieli sklepu wobec wyposażania przestrzeni domowej, opartej na prostocie, wygodzie i minimalizmie. Poza charakterystycznymi, rozpoznawalnymi elementami, takimi jak logo i typowa dla IKEI kolorystyka, zorganizowana wokół odcieni bieli, żółci i niebieskiego, wśród nadruków prym wiedzie kod kreskowy. Nie jest on przypadkowy, przeciwnie – stanowi hołd dla najlepiej sprzedającego się produktu marki – regału BILLY.

Trzon kolekcji stanowić mają T-shirty i bluzy z kapturem. Oprócz nich do sprzedaży trafią jednak także ręczniki plażowe, parasole, butelki na wodę i torby. Zobaczcie kilka zdjęć z Instagrama, na których IKEA uchyla rąbka tajemnicy!

Jak podobają się Wam pomysły na tę kolekcję? Założyłybyście bluzę z logo sklepu meblowego, czy raczej jesteście przeciwne takim zabawom w modzie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...