Kolekcja Off White 2020 inspirowana meteorytami? A może… serem żółtym? Zobaczcie ubrania i torebki z dziurami, które są teraz na ustach całej branży fashion!

Międzynarodowe Tygodnie Mody dostarczają branży modowej tematów do ożywionych dyskusji. Oryginalne formy pokazów, dobór modelek i oczywiście same projekty nie pozwalają przejść obojętnie obok dorocznych „świąt mody”. Wśród kolekcji, które tym razem przykuły uwagę aktywnych komentatorów znalazła się między innymi ta z ulicznymi outfitami marki Off White. Jaki element odpowiada za całe to zamieszanie? Sprawdźcie same!

Myśleliśmy, że po przezroczystych torebkach od marki Feelin Sticky przewidzianych jako futerały na prosecco, kwiaty doniczkowe czy akwariowe rybki żaden projekt na tym polu nie będzie już w stanie nas zaskoczyć. Pokaz kolekcji Off White 2020, który odbył się właśnie na Paryskim Tygodniu Mody udowodnił nam jednak, jak bardzo się myliliśmy. Modelki spacerowały bowiem po wybiegu w ubraniach upstrzonych większymi i mniejszymi, okrągłymi otworami, a w rękach trzymały… podziurawione torebki. Meteor bag – bo taką nazwę nadano ekscentrycznemu modelowi damskiej torby – już jest na ustach całej branży fashion! Na uwagę zasługują także inne elementy z tej serii!

off white 2020

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.pixabay.com (cheese-2928704_640, dark-2024127_640, question-1127660_640)

Kolekcja Off White 2020 inspirowana meteorytami? A może… serem żółtym? Zobaczcie ubrania i torebki z dziurami, które są teraz na ustach całej branży fashion!

Kolekcja Off White 2020 została przez jej założyciela, Virgila Abloha, zatytułowana „Meteor Shower”, co można przetłumaczyć jako „Deszcz meteorytów”. Jak łatwo się domyślić, tytuł ten sugeruje, że charakterystyczne otwory powtarzające się na poszczególnych ubraniach, butach i akcesoriach to efekt apokaliptycznego zjawiska, które zwyczajnie „wypaliło” dziury w materiałach, na jakie spadły płonące odłamki. Nie wiadomo, czy słynna streetowa marka chciała w ten sposób ostrzec odbiorców przed ewentualnym groźnym zjawiskiem, czy od początku podchodziła do sprawy żartobliwie. Pewne jest jednak to, że okrągłe otwory u większości widzów wywołały skojarzenie nie z meteorytami, a… z żółtym serem.

Ażurowa faktura powtarza się na większości elementów tej kolekcji. Zobaczymy tu tank topy z wycięciami na brzuchu, dziurawe spodnie, sukienki z siateczki o dużych oczkach, a nawet kozaki z pokaźnymi otworami. 

Prawdziwą furorę zrobiła jednak podziurawiona torebka. Występująca w kilku odcieniach Meteor bag wielkością i kształtem przypomina klasyczne kuferki. Ma nawet tradycyjny krótki uchwyt. W rzeczywistości należy ją jednak nosić, przekładając rękę przez otwór i podtrzymując dodatek z boku niczym kopertówkę. Oczywiście „powierzchnia użytkowa” torebki pozostawia wiele do życzenia. Ale czego nie robi się dla mody!

 

Meteor bag

Jak podoba się Wam pomysł Off White? Zabrałybyście ze sobą do miasta taką torebkę? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,20 z 5)
zapisuję głos...