Kolekcja Karma by QΠШ Robert Kupisz na sezon wiosna-lato 2023 – efekt fascynacji duchowością i różnorodnością Indii

Kolekcja Karma by QΠШ Robert Kupisz na sezon wiosna lato 2022 to kolejna fascynująca modowa podróż. Tym razem projektant zabiera nas do Indii z jej różnorodnością fasonów, kolorów wzbogaconych pięknymi złoceniami i srebrzeniami tkanin.  Sesja zdjęciowa promująca kolekcje jak zwykle jest nietuzinkowa. W sesji udział wzięły m.in. finalistki 10 edycji programu TOP MODEL: Julia Sobczyńska i Nicole Akonchong, które wcieliły się w postaci członków grunge’owego zespołu rockowego.  Sesja zdjęciowa miały miejsce w oldschoolowym studio muzycznym. Zapraszamy do obejrzenia tej pięknej sesji.

Kolekcja Karma by QΠШ Robert Kupisz na sezon wiosna-lato 2023

Charakterystyka kolekcji Karma by QΠШ Robert Kupisz na sezon wiosna-lato 2023

Motywem przewodnim kolekcji jest tańczący Shiva – Nataraja – symbolizujący nieustanne dokonywane przez niego niszczenie i tworzenie wszechświata. Symbol ten Projektant wykorzystał w formie nadruków nie tylko na t-shirtach i bluzach, ale także na szczególnie przykuwających uwagę, zwiewnych, pełnych sensualności sukienkach.

Tradycyjnie w QΠШ przeważająca część kolekcji ma uniwersalne kroje, podkreślające przekaz marki o braku podziałów. Wśród projektów nie zabrakło charakterystycznych dla marki bawełnianych t-shirtów z nadrukami, mięsistych dresowych bluz i spodni, jeansów z nabłyszczeniem z denimu. Szczególną uwagę zwracają przezroczyste, zwiewne koszule i sukienki oraz luźne spodnie z lejącej ekologicznej wiskozy, noszone na kilka sposobów i idealnie modelujące sylwetkę. Kolejną wyróżniającą kolekcję Karma cechą są niejednolite złocenia i srebrzenia materiałów, które podkreślają ich strukturę i dodają blasku koszulom, bluzom czy swetrom oraz nawiązują do bogactwa materialnego Indii.

Warto wspomnieć, że kolekcja ponownie została w całości uszyta w Polsce, z materiałów przyjaznych środowisku – wśród certyfikatów możemy znaleźć GOTS, ECOVERO czy OEKO-TEX.

Szczególny wpływ miało dla mnie ich podejście do duchowości (…) i głębokie przekonanie, że każda wiara, która prowadzi do bogów, jest dobra.” – wyznaje projektant

„Moja pierwsza podróż miała miejsce wiele lat temu, kiedy zostałem zaproszony do współpracy przy sesji dla indyjskiego Vogue’a. Pracowałem tam z najpiękniejszymi aktorkami Bollywood i było to fascynujące przeżycie, nie tylko pod względem estetycznym, ale także duchowym. Takiej tolerancji, wyrozumiałości i otwarcia na inność, czy to wyznaniową czy światopoglądową, nie spotkałem nigdy wcześniej. Podczas kolejnych podróży czerpałem pełnymi garściami z tego, co oferowały bogate kulturowo Indie. Szczególny wpływ miało dla mnie ich podejście do duchowości, przede wszystkim zdolność do przyswajania idei i wierzeń pozornie sprzecznych i głębokie przekonanie, że każda wiara, która prowadzi do bogów, jest dobra.” – opowiada Robert Kupisz.

Robert Kupisz i powrót do korzeni

Kolekcja Karma jest także swoistym powrotem projektanta do korzeni, kiedy proponowana przez niego moda była połączeniem streetwearu z grunge’owym stylem rockowym. Mimo, że połączenie fascynacji Indiami i rockiem nie jest oczywiste na pierwszy rzut oka, to po głębszej analizie ma głęboki sens. „Najwięksi rockowi herosi lat 60-tych i 70-tych XX wieku podróżowali do Indii w poszukiwaniu natchnienia i odpowiedzi na gnębiące ich pytania egzystencjalne. Ich doświadczenia i twórczość inspirowana tamtejszą kulturą zmieniło zachodnie podejście do duchowości Indii i zachęciło do studiowania jogi czy medytacji transcendentalnej.” – opowiada Projektant.

Zarówno sesja zdjęciowa autorstwa znakomitej fotografki Agaty Serge, jak i film zrealizowany przez WOW Pictures reklamujący kolekcję miały miejsce w prawdziwym oldschoolowym studio muzycznym. Modele i modelki wcielili się postaci członków grunge’owego zespołu rockowego. Efektem jest materiał zdjęciowy i filmowym, który idealnie oddaje zamysł Projektanta. Uduchowienie przy równoległej dekadencji jest niemalże namacalne.

Kolekcja Karma Wiosna-Lato 2023 jest już dostępna w przedsprzedaży online na stronie robertkupisz.com, oraz w butikach firmowych znajdujących się w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

ZDJĘCIA:

Fotograf: Agata Serge, Modele: Nicole Akonchong (Division), Julia Sobczyńska (Division), Viktor Zimmermann (Selective MGMT), Jakub Basiewicz (AS Manangement), Makijaż: Anna Sokołowska, Włosy: Robert Kupisz, Stylizacje: Robert Kupisz, Oświetleniowiec: Szymon Gosławski, Produkcja: Ania Borowska / Art Works, Krzysztof Malinowski / KM Media

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...