Kolekcja inspirowana motylami – piękne projekty Sary Burton na jesień 2018!

Jeśli wydawało się Wam, że koniec lata oznacza pożegnanie z barwnymi motylami, pojawiającymi się nieoczekiwanie gdzieś na polnej drodze lub między trawami na skwerze, by zrobić nam niespodziankę i poprawić humor, za chwilę przekonacie się, że byłyście w błędzie! Najnowsza kolekcja Sary Burton – brytyjskiej projektantki mody, kierującej obecnie marką Alexandra McQueena, nawet jesienią przeniesie Was – niczym podmuch ciepłego wiatru – wprost na kolorową łąkę!

Kolekcja inspirowana motylami oraz innymi kolorowymi owadami, takimi jak chrząszcze, żuki czy ćmy, z miejsca podbiła serca oglądających ją fashionistów. Gładko płynące w powietrzu, jedwabiste tkaniny przywodziły na myśl skrzydełka tych niezwykłych stworzeń, a opadające na ramiona, skórzane gorsety, zestawione przez Sarę Burton z długimi spódnicami, przypominały otwierające się kokony, z których za chwilę wyfrunie wolny już motyl. Najbardziej zachwycające okazały się jednak surrealistyczne printy, doskonale odwzorowujące ubarwienie motyli. Obejrzyjcie zdjęcia z jesiennego, paryskiego pokazu domu mody Alexandra McQueena!

Kolekcja inspirowana motylami – piękne projekty Sary Burton na jesień 2018!

Kolekcja inspirowana motylami to zestaw luźnych sukienek o długich i krótkich rękawach oraz fasonach zakończonych asymetrycznym cięciem lub ozdobionych finezyjnymi wycięciami. Znalazły się w niej także spódnice typu maxi i efektowne naszyjniki oraz – bliźniaczo do nich podobne – wiszące kolczyki z bursztynowym kamieniem, na którym przysiadł metalowy motylek. Same wzory projektów zostały namalowane na jedwabiu i oscylują wokół różnych gatunków motyli, takich jak niepylak apollo czy rusałka pokrzywnik. Jedne wyposażono w chwosty lub wycięcia o odmiennych kształtach i na różnych wysokościach, innym dodano paski, warstwowe halki i dodatkowe mankiety na rękawach, niektóre Sarah Burton postanowiła zaś zestawić z torebkami wykonanymi z tej samej tkaniny. Wszystkie jednak falowały i igrały z powietrzem wraz z każdym krokiem stawianym przez modelki na wybiegu, sprawiając, że prezentujące je kobiety naprawdę przypominały motyle podrywające się do lotu!

 

A oto kolekcja inspirowana motylami według projektu Sary Burton:

 

Kolekcja Burton kontynuuje tradycję domu mody Alexandra McQueena, który słynął z fascynacji naturą i miłości do motyli. Jeszcze kilka lat temu na jego pokazach można było oglądać groteskowe nakrycia głowy w formie roju tych owadów, „motyle” opaski do włosów, buty z motylkami na wiązaniach oraz transparentne kombinezony z aplikacjami w motylki:

Przy tych projektach, sukienki Sary Burton wydają się stonowane i znacznie bardziej dostosowane do dzisiejszych modowych realiów!

 

Jak Wam się podobają?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (208 głosów, średnia: 4,08 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Margaretkaw  7 września 2018 12:46

  Niestety, ale mnie się zupełnie nie podoba taki styl. Za dużo wzorów i kolorów. Wolę bardziej stonowane kompozycje. Pewne elementy mogłabym zaakceptować, ale nie jako całość.

  Odpowiedz
 2. martucha180  7 września 2018 14:39

  Prawdziwe motyle na tych sukniach – barwne, kolorowe, rzucające się w oczy. Ale motyle na głowie, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu, to mi się nie podobają.

  Odpowiedz
 3. kosovitz  7 września 2018 17:46

  W sam raz na wyjście do warzywniaka

  Odpowiedz
 4. Skompska Sandra  30 września 2018 12:43

  Jednak propozycje projektantów nie nadają się ani na codzienne wyjścia ani na spotkania ze znajomymi. Lubię motywy motyli na ubraniach, ale nie w sposób jak są przedstawione.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany