Kolekcja Caterina sezon jesień-zima 2014/15

Minimalizm i elegancja – to hasło, które towarzyszyło projektantom podczas tworzenia kolekcji jesień-zima 2014/2015. Marka Caterina opublikowała właśnie swóją najnowszą sesję wizerunkową. Co można odnaleźć w najnowszym sezonie?

Lookbook Caterina jesien-zima 2014-2015

Caterina na polskim rynku odzieżowym obecna jest już od ponad dwudziestu lat. Każda kolekcja to wynik mariażu polskiej myśli design’u z szlachetnymi włoskimi surowcami. W najnowszym sezonie jesienno/zimowym przeważa prostota i geometryczność. Jest to odpowiedź na potrzeby współczesnej kobiety. Moda ma być wygodna i bez zbędnych ornamentów. Pojawi się dużo modeli w oparciu o rysunek trójkąta lub odwróconego trójkąta.

Najnowsza kolekcja marki Caterina, to klasyka w nowoczesnym wydaniu. Kobiece, podkreślające talię sukienki, żakiety, które można zestawiać z ołówkowymi spódnicami i spodniami to propozycje standardowe. W tym sezonie zostały skomponowane w taki sposób aby można je było łączyć w mniej oczywistych zestawach – z dzianinowymi kardiganami, sukienkami lub swetrami.

Dzianiny i dżerseje zawojowały kolekcję. Pojawią się nie tylko w postaci swetrów i bluzek. Odnajdziemy je w sukienkach, spodniach, przejściowych płaszczach oraz zimowych szalikach. Różnorodność dzianinowych propozycji zobaczymy w postaci moherowych przędz o klasycznym splocie warkocza lub gładkich i bardzo szlachetnych kaszmirach, cienkich wiskozach i grubych wełnach merino.

Futra są atrybutem luksusowej kolekcji jesienno-zimowej. W tym roku norki, którymi wykańczane są płaszcze pojawią się w dwóch kolorach: szlachetnym szaro-srebrzystym i klasycznym – dawno nie widzianym – brązie. Znajdziemy również duże kołnierze z jenota, które będzie można łączyć z płaszczami i dzianinami.

Ciemna zieleń i fioletto dwa kolory charakterystyczne dla kolekcji Jesień-Zima 2014. Ciemna zieleń jest kolorem eleganckim, świetnie wygląda zestawiona z szarością. Fiolet jest lekko elektryzujący i fascynujący dla bardziej odważnych kobiet. Oprócz tego w kolekcji pojawią się kolory „bazowe” takie jak: czarny, szary, beżowy, fango, oraz granatowy. Oprócz tego znajdziemy dawno nie widziane w kolekcjach jesiennych pastele: róż oraz niebieski.

Tkaniny, które znajdziemy w kolekcji to charakterystyczne dla tego sezonu wełny, szlachetne flausze, oraz kaszmiry. Ponadto znajdziemy wiskozy, lekkie jedwabie, tafty, nowoczesne poliestry oraz ekskluzywne futra i naturalne skóry.

Caterina ubiera swoje klientki komplementarnie, dlatego też jesień/zima 2014/15 to różnorodne torebki, duży wybór długich butów, klasycznych szpilek, skórzanych rękawiczek, szali, szalików, biżuterii i pasków.

Informacje dotyczące produkcji zdjęć:

zdjęcia: Adam Pluciński / MOVE
modelka: Justyna Stolarczyk / Model +
stylizacja: Marta Kalinowska
włosy: Rafał Żurek / Metaluna
makijaż: Sylwia Rakowska / Van Dorsen Talents
produkcja: VAN DORSEN TALENTS

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...