Kolekcja Andy Warhol x Eastpak IV. Dzieła króla Pop-Art-u trafiły na torby i plecaki

Życie i twórczością Andy’ego Warhola już po raz czwarty stały się inspiracją dla marki Eastpak. Dzieła jednego z najbardziej znanych amerykańskich artystów XX wieku trafiły na plecaki, torby, walizki i nerki. Jak wam się podoba kolekcja?

Moda uwielbia ekstrawagancję, czerpanie ze sztuki, a także oryginalne pomysły. Nic więc dziwnego, że nierzadko inspiracją stają się dzieła artystów. W takim właśnie duchu powstała kolekcja Andy Warhol x Eastpak IV gdzie Pop-Art ozdobił torby i plecaki. W takim wydaniu – nieco sportowym, pełnym barw, a przede wszystkim z przysłowiowym charakterem idziemy na siłownię, jedziemy na wycieczkę, ruszamy na zajęcia czy do pracy. Kreatywne akcesoria z pewnością będą najmocniejszymi elementami stylizacji.

Kolekcja Andy Warhol x Eastpak IV. Dzieła króla Pop-Art-u trafiły na torby i plecaki

Andy Warhol był uwielbiał akcesoria od firmy Eastpak. Dowodem mogą być zdjęcia, na których dumnie pozuje z czarnym plecakiem marki. Nic więc dziwnego, że pojawiały się dedykowane mu kolekcje, a teraz na rynku możemy dostać kolejną, czwartą. Podobnie jak poprzednie jest hołdem dla Warhola, a także jego dzieł.  Sitodruk, czyli jeden z ikonicznych printów artysty trafił na akcesoria codziennego użytku. Każdy z modeli toreb, nerek czy walizek nawiązują do charakterystycznych dla Warhola puszek z zupą firmy Campbell (1965). Legendarny wzór w ujęciu artysty metaforycznie nawiązuje do wielkiej mocy jednostki. Okazuje się bowiem, że nawet zwyczajna puszka może stać się czymś niezwykłym i niepowtarzalnym. Poszczególnego asortymentu inspirowanego twórczością Warhola możemy szukać w trzech wersjach kolorystycznych. I tak Eastpak proponuje: W Carrot, AW Mint and the original AW Tomato. Jeśli chodzi o plecaki, mamy dodatkowo wersję z serii limitowanej w kolorze antycznego srebra, który wygląda jak wnętrze puszki. Uszyty ze skóry model został dosłownie wywrócony na drugą stronę, sam Warhol „złożył” na nim swój cenny podpis. Macie pomysły na stylizacje z akcesoriami inspirowanymi dziełami wielkiego artysty?

 

Zobacz kolekcję Andy Warhol x Eastpak IV

Plecaki:

AW Padded Pak’r (Carrot, Mint, Tomato) – 229 zł

 

Nerki:

AW Springer (Carrot, Mint, Tomato) – 129 zł

 

 

Torby:

AW Duffle Can (Carrot, Mint, Tomato) – 289 zł

 

Walizki:

Tranverz S (Carrot, Tomato) – 1529 zł, Tranverz M (Carrot, Tomato) – 599 zł, Tranverz L (Carrot, Tomato) – 699 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (92 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany