Kolejny niebezpieczny trend z TikToka! Młoda dziewczyna nie żyje

Brooke Ryan to nastolatka z Australii, która jeszcze niedawno miała głowę pełną pomysłów i planów na przyszłość. Kilka dni temu jej matka znalazła ją martwą we własnym pokoju. Okazało się, że dziewczyna brała udział w niebezpiecznym trendzie z TikToka. Historia Brooke Ryan powinna stać się przestrogą dla innych młodych osób, które masowo, bez filtrowania, przyjmują treści i trendy z popularnej aplikacji.

Fot. Roos Algera on Unsplash

Chroming – tak się „bawią” nastolatkowie na całym świecie

Chroming to popularna wśród nastolatków „zabawa”. Chodzi o narkotyzowanie się… dezodorantem. Problem polega w tym, że młodzi wykonujący chroming nagrywają krótkie video i puszczają je dalej w świat publikując w swoich mediach społecznościowych. Tym sposobem, ten sposób narkotyzowania staje się coraz popularniejszy. Problem polega na tym, że wiele dzieci stosuje tą metodę żeby się odurzać. Nie zdają sobie jednak sprawy, że gaz można przedawkować i umrzeć. Tak było w tym przypadku.

Przedwczesna śmierć nastolatki

Matka przedwcześnie zmarłej nastolatki odnalazła ją martwą w pokoju. Dziewczyna leżała twarzą w dół, a tuż przy niej dezodorant w sprayu i ściereczka do naczyń. Bezpośrednią przyczyną śmierci Brooke Ryan był zawał serca wywołany aerozolem. Kobieta domaga się teraz umieszczenia na opakowaniach dezodorantów ostrzeżenia w tej kwestii. Ma nadzieję, że historia jej córki Brooke Ryan stanie się przestrogą dla innych młodych osób i uchroni ich przed nieszczęściem.

Najbardziej charakterystyczne oznaki wskazujące na to, że twoje dziecko odurza się oparami z dezodorantu to:

 • częste bóle głowy,
 • szybkie zużywanie dezodorantów w aerozolu,
 • unoszący się zapach w pokoju,
 • białe plamy na ścierkach kuchennych.

Jeśli jesteście rodzicami, pamiętajcie, by orientować się w tym, co jest popularne wśród Waszych dzieci. Czasami lepiej warto zainterweniować „bez potrzeby”, niż czekać aż wydarzy się tragedia.

Znak z Tik Toka, który ratuje życie. Wiesz jak go pokazać?

Znak z Tik Toka, który ratuje życie. Wiesz jak go pokazać?

Tik Tok - aplikacja, która starszemu pokoleniu kojarzy się z zabawą, nie zawsze bezpiecznymi wyzwaniami i żartami nastolatków. Tymczasem treści, które się tam pojawiają nie zawsze są lekkie i przyjemne. Jakiś czas temu ogromną popularność na TikToku zdobył filmik, na którym jest pokazanym międzynarodowy gest “Pomóż mi”. To sygnał, którego można użyć, gdy jest się w niebezpieczeństwie. Znak ten uratował życie uprowadzonej 16-latce z USA. Nastolatka pokazywała go przez szybę podczas jazdy samochodem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. kosovitz  18 maja 2022 13:26

  Ostrzeżenie na opakowaniu deodorantu? Żeby sie nim nie narkotyzować?! Pewnie, nie ma jak zrzucić winę na przedmiot, a nie głupotę dziecka.

  Odpowiedz
 2. agasam9  18 maja 2022 21:04

  szok 🙁

  Odpowiedz
 3. andros  18 maja 2022 23:47

  Czego to młodzi nie wymyślą…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany