Kolczyki a kształt twarzy – jak wybrać?

Biżuteria kobieca ma wiele rodzajów. Pierścionki, łańcuszki, bransoletki, ozdobne spinki do włosów, broszki no i oczywiście kolczyki. Ten ostatni przykład jest jednak najbardziej wymagający, gdyż wymaga od niewiasty przekłucia uszu. Dzisiaj nawet małe dziewczynki odwiedzają ze swoimi rodzicami specjalne salony by to zrobić, gdyż jak to dzieci, nie marzą one o niczym innym by być jak ich mama.

kolczyki-kształt-twarzy_4

 

 

Damskie kolczyki to temat rzeka, gdyż ich rodzajów jest naprawdę całe mnóstwo. Niejedna dorosła kobieta ma problem z ich wyborem oraz dopasowaniem do swojej urody. Wiosna zbliża się jednak wielkimi krokami i szkoda by było pozbawić się i panów dookoła tak pięknego widoku, jak posiadanie gustownych i podkreślających urodę ozdób w uszach. Jak to zrobić? To nic trudnego, gdyż w większości przypadków zaleca się kierować kształtem twarzy osoby, która ma je nosić. To również bardzo praktyczny poradnik, jak docenić swoją ukochaną i kupić jej kolczyki skrojone na miarę jej typu urody.

jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy
Owalny kształt twarzy

Ten typ urody jest najbardziej uniwersalny, a więc najłatwiej wybrać dla niego odpowiednio pasujące kolczyki. Równie doskonale sprawdzają się w tym przypadku bigle i sztyfty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować także w ozdoby przeciągane. Istotną kwestią jest tu jednak kształt kolczyków, gdyż to od niego zależy, jaki efekt końcowy uda się osiągnąć oraz jakie elementy twarzy podkreślić:
– kształt trójkątów oraz kwadratów wyostrzy twoje rysy twarzy i podkreśli linię policzków oraz subtelnie zarysuje załamania szczęki (nie ważne, czy długie, czy odstające, ważne że mają kanty),
– owalne kształty, perełki, cyrkonie i kamienie szlachetne doskonale podkreślają krótko ścięte włosy oraz uszlachetniają kształt twarzy.
UWAGA! Przesadzenie z długością oraz smukłością kolczyków może zepsuć cały efekt i nienaturalnie wydłużyć kobiecą twarz.

Trójkątny kształt twarzy

Kobiety o takich warunkach naturalnych powinny dążyć do złagodzenia swoich rysów twarzy, które w sposób naturalny i tak są już wyraziste. Najlepszym sposobem ukrycia zważonej u dołu szczęki są krótkie kolczyki – sztyfty. Jak ognia powinno się zatem unikać ozdób płaskich i długich, a szczególnie jeśli są one wiszące. Taki zabieg niepotrzebnie wydłużył by i tak już smukłą twarz to nie jest zbyt fortunne dla kobiet o tym typie urody. O wiele lepiej sprawdzą się tu niewielkie ćwieki lub tzw. kolczyki żyrandole, które dzięki trójwymiarowemu kształtowi wypełniają ostre rysy i nadają im subtelniejszego i delikatniejszego wyglądu. Poza tym poleca się zakup ozdób w następujących kształtach: trójkąty, kwadraty i kółka, gdyż ich obecność wpływa na optyczne poszerzenie wąskiej twarzy.

Kwadratowy kształt twarzy

Kluczem do podkreślenia urody kobiety o tego typu rysach twarzy są owalne i nieregularne kształty kolczyków. Idealnie do tego zadania nadają się zwykłe bigle oraz bigle angielskie. Kuliste ozdoby oraz te w kształcie okręgów czy łezki nadadzą twojej twarzy smukły i szlachetny wygląd. Żadnych kątów ostrych – ten typ urody powinien je łagodzić, a nie podkreślać. O wiele bardziej estetyczne są delikatne rysy twarzy niż podkreślone zbyt mocno kości policzkowe oraz linia szczęki.


Okrągły kształt twarzy

Kobiecie o takim kształcie twarzy powinno najbardziej zależeć na jej optycznym wydłużeniu, a osiągnąć to można dzięki długim i wąskim kolczyków. Nie muszą być symetryczne, ani geometryczne. O wiele lepiej będą wyglądać, jeśli zostały zaprojektowane w sposób fantazyjny i nieregularny. Dzięki temu twoja twarz stanie się także bardziej ostra, Jeśli jednak przeszkadzają ci bigle i przeciągane kolczyki wiszące to alternatywą są krótkie ozdoby z pionowymi elementami. Natomiast wszystkie perełki, kółka, a w szczególności ciężkie i masywne kolczyki, powinny trafić na sprzedaż (jeśli takie posiadasz) lub całkowicie zostać wykluczone podczas poszukiwań.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Twój-Jubiler.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (232 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...