Kolagen – na ratunek kobiecej skórze!

Z wiekiem skóra na twarzy kobiet staje się mniej napięta, podatna na uszkodzenia i pokryta zmarszczkami. Często jest to krepującym i nieprzyjemnym sygnałem upływu czasu. Czy można z nim walczyć? Nie. Ale można zadbać o skórę, by długo była piękna.

Coraz więcej kobiet sięga po kolagen rybi, który wzmacnia strukturę skóry i poprawia jej elastyczność.

Kolagen do twarzy – właściwości i działanie

Problem wiotczejącej skóry, która traci napięcie i elastyczność, w największym stopniu dotyka kobiet w okresie menopauzy. Wówczas produkcja kolagenu zmniejsza się nawet o 35%. Wtedy to wiele z nich sięga po preparaty z kolagenu, by wzmocnić skórę i pozbyć się nieestetycznych przebarwień. Kolagen jest jednym ze składników organizmu, który odpowiada za gęstość i jędrność skóry. Wpływa też na jej elastyczność. Powoduje to, że komórki cały czas odnawiają się. Naturalna zdolność do produkcji kolagenu nie trwa jednak przez całe życie. Z biegiem lat organizm traci ją, a wówczas pojawia się problem: jak zatrzymać deficyt kolagenu?

Kolagen można dostarczyć do organizmu z zewnątrz. Dużą popularnością cieszy się kolagen rybi, który jest najlepiej przyswajany. Otrzymywany jest ze skóry tołpygi białej – słodkowodnej ryby, której odławianie odbywa się pod stała kontrolą. Ma postać żelu lub kapsułek.

Co wyróżnia kolagen?

Wyizolowane z rybich skór molekuły niskorzędowego kolagenu są unikatowym biologicznie produktem o budowie łańcuchów aminokwasowych identycznych jak u człowieka. Dlatego jego cząstki w kontakcie z ludzką skórą rozpadają się na peptydy i pojedyncze aminokwasy. Następnie wnikają w skórę i ponownie łączą się, tworząc w organizmie pełnowartościowe białka kolagenowe.

Kolagen można kupić w dobrych sklepach internetowych. Polecamy kolagen od sprawdzonego dostawcy (tutaj).

Co daje stosowanie kolagenu?

Preparat kolagenowy, stosowany na co dzień, wykazuje działanie pielęgnacyjne. Dotyczy to zwłaszcza okolic twarzy, w tym oczu, skóry oraz okolic dekoltu. Działa w sposób nawilżający i regenerujący. Wiele kobiet wskazuje, że dostrzega działanie liftingujące i znaczne zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Kolagen ma zastosowanie w salonach kosmetycznych, ale można go także używać w domowym zaciszu. Włączając preparaty kolagenowe do codziennej pielęgnacji twarzy tym samym przyczyniamy się do poprawy kondycji skóry i troski o nią na co dzień i od święta.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (48 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Ewela  5 kwietnia 2018 09:26

    Zgadzam się. W kazdym wieku warto dbać o skórę, a kolagen naprawde działa. Uzywam go i zauwazylam, ze mam jedrna i ładną skórę, mimo, że czas upływa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany