Kolagen Morski Marine Collagen – w trosce o zdrowe stawy

Znane porzekadło mówi, że „narząd nieużywany zanika”. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji w przypadku naszych stawów, należy ich używać tak często, jak to tylko możliwe. Niestety, wraz z upływem czasu, stawy powoli zaczynają odmawiać współpracy, sztywnieją i pobolewają. Żeby jak najdłużej cieszyć się sprawnością dwudziestolatków, o stawy należy zadbać także w inny sposób, a mianowicie dostarczać im regenerującego kolagenu np. w postaci Kolagenu Morskiego Marine Collagen firmy Alter Medica.

kolagen-morski

Podstawowym i najważniejszym budulcem stawów (a także ważnym składnikiem struktur łącznych czy ścięgien) jest kolagen, czyli białko odpowiadające za ich odporność na rozciąganie. W ludzkim organizmie odpowiada również za jędrność skóry, zdrowy wygląd włosów i paznokci.

Zdając sobie sprawę, jak wiele istotnych funkcji pełni kolagen w ludzkim organizmie, aż strach pomyśleć, jakie mogą być konsekwencje jego niedoboru. Najlepiej więc zadbać o profilaktykę ewentualnych zwyrodnień i zaopatrzyć się w suplement diety uzupełniający niedostatki kolagenu w organizmie. Suplementacja kolagenu z wiekiem staje się koniecznością, ponieważ substancja ta ma naturalną skłonność do degradacji.

Oferowany przez Alter Medicę Kolagen Morski Marine Collagen ma postać enzymatycznego hydrolizatu pozyskiwanego ze skóry ryb morskich. Liczne badania wykazują, że pozyskiwane w ten sposób białko kolagenowe przewyższa swoją przyswajalnością i efektywnością kolagen ze skóry ssaków hodowlanych. Cząsteczki kolagenu morskiego są mniejsze, a jego działanie – skuteczniejsze. Można zatem stosować go w mniejszych dawkach i otrzymać ten sam efekt.

Kolagen Morski Marine Collagen to suplement diety polecany dorosłym, którzy dbają o profilaktykę schorzeń stawów. Mogą sięgać po niego także osoby, których stawy narażone są na urazy i przeciążenia, chociażby ze względu na uprawiany sport czy rodzaj wykonywanej pracy. Kolagen Morski Marine Collagen jest wskazany również dla rekonwalescentów, wracających do pełni zdrowia po urazie stawu oraz dla tych, którzy cierpią na zwyrodnienia stawów. Suplement diety firmy Alter Medica uzupełnia codzienną dietę w łatwo przyswajalne białka kolagenowe, wspomagające regenerację tkanki kostnej, łącznej, stawowej oraz ścięgien.

Dla prawidłowego przebiegu procesu odbudowywania kolagenu ważna jest obecność witaminy C. W preparacie Kolagen Morski Marine Collagen zastosowano witaminę C pochodzenia naturalnego – pozyskiwaną z wyjątkowo bogatego w nią owocu, czyli aceroli. Unowocześniona formuła Kolagenu Morskiego Marine Collagen posiada zwiększoną  dawkę witamy C, co wpływa dodatnio na skuteczność działania suplementu. Nowy Kolagen Morski Marine Collagen został wzbogacony także o mangan. Ten pierwiastek odgrywa niepoślednią rolę w procesie tworzenia tkanek łącznych kości i stawów. Pomaga także utrzymać zdrowe kości na co dzień.

Kolagen Morski Marine Collagen chroni naturalne funkcje kości, ale pomaga też ograniczyć łamliwość paznokci i poprawia kondycję włosów oraz skóry.

Opakowanie zawierające 90 kapsułek kosztuje ok. 65 zł Aby osiągnąć efekt terapeutyczny, należy zażywać 3 kapsułki dziennie preparatu Kolagen Morski Marine Collagen.

Suplement można zakupić w aptekach i sklepach zielarskich.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (111 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  2 stycznia 2015 10:59

  Kolejny suplement do łykania…

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  2 stycznia 2015 12:32

  Warto dbać o stawy to procentuje.

  Odpowiedz
 3. bbo  2 stycznia 2015 20:13

  Moja znajoma bierze. Ma problemy po operacji kolana.

  Odpowiedz
 4. truskawka89  10 stycznia 2015 21:44

  żeby brać każdy suplement to zabrakłoby miejsca w apteczce

  Odpowiedz
 5. AnnStyl  13 grudnia 2016 23:31

  Bardzo mądry artykuł i wart przeczytania. Kolagen, a zwłaszcza rybi rzeczywiście ma ogromnie korzystne działanie na organizm ludzki zwłaszcza osób starszych czy borykających się z dolegliwościami na przykład kostno – stawowymi. A już kolagen rybi w szczególności jest polecany. Warto po niego sięgnąć, a by podleczyć swoje dolegliwości i poprawić kondycję.

  Odpowiedz
 6. stokrotkapolna  13 marca 2017 02:35

  Same suplementy. Ciekawy artykuł i zawsze warto czytać i dowiadywać się , ale z tymi suplementami i lekami, to raczej ostrożnie. Są na wszystko,w tym natłoku, trzeba wybrać, to , co jest nam naprawdę konieczne, a najlepiej ich unikać i stosować zdrową dietę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany