Kokosowa koloryzacja włosów – nowy trend na jesień 2018!

Początek jesieni zawsze wiąże się z wysypem nowych trendów w koloryzacji. Wiemy już, że rozpoczynający się właśnie sezon nie będzie pod tym względem wyjątkiem. Poznajcie kolejny oryginalny odcień inspirowany smakołykami rodem z egzotycznych kuchni – tym razem prażonym kokosem. Oto toasted coconut!

Dopiero co prezentowaliśmy na naszych łamach pierwszy jesienny trend fryzjerski czekającego na inaugurację sezonu – flanelowe włosy, a już na internetowym horyzoncie z fryzurami damskimi pojawił się następny! Instagram i Pinterest od prawie dwóch tygodni żyją najnowszym pomysłem stylistów fryzur, który ma za zadanie rozgrzewać i kusić w chłodne, wrześniowe dni. Oto kokosowa koloryzacja włosów, czyli mroźny blond, ocieplony „prażonym” odcieniem!

Kokosowa koloryzacja włosów – nowy trend na jesień 2018!

Kokosowa koloryzacja włosów rzeczywiście zawdzięcza swoją nazwę barwom kokosowego orzecha o brązowej, owłosionej skorupie i beżowo-białym, miękkim miąższu. Podobnie jak przy rozłupywaniu kokosa, oczom patrzącego ukazują się bowiem najpierw brązowe pasma, stopniowo przechodzące w blond o platynowych końcówkach. Odcienie kosmyków stapiają się i płynnie rozjaśniają, tworząc wielowymiarowy look, który przyciąga miłośniczki ciekawych koloryzacji.

Aby osiągnąć taki efekt, jaki można podziwiać na poniższych zdjęciach, trzeba wyjść od włosów ciemnych u nasady i zadbać o to, by wraz z długością kosmyków stawały się one stopniowo coraz jaśniejsze. Przenikanie się barw musi zachodzić jednak niezwykle łagodnie, bez wyraźnie zarysowanych granic odcieni. Kokosowa koloryzacja włosów sprawdzi się więc przede wszystkich u dziewcząt, które rozpoczęły farbowanie jako brunetki lub szatynki. Co więcej te trendsetterki nie będą musiały się martwić o odrosty – kilka centymetrów odrastających ciemnych pasm nie wpłynie wizualnie na fryzurę!

Oczywiście zdolny stylista i na głowie blondynki wyczaruje podobny efekt, ale tu już odrosty mogą niestety bardziej rzucać się w oczy.

 

Zobacz, jak prezentuje się kokosowa koloryzacja włosów u brunetek, szatynek i blondynek:

Jak Wam się podoba kokosowa koloryzacja włosów? Czy tej jesieni skusicie się na nową zabawę różnymi kolorami farb? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (245 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...