Kokony jedwabnika na cerę – poznaj nowy kosmetyczny hit!
Kokony jedwabnika używane do delikatnego oczyszczania i masażu twarzy to najnowszy hit w naturalnej pielęgnacji. Opisujemy, na czym polega ich dobroczynne działanie i podpowiadamy, jak przeprowadzić domowy zabieg z ich użyciem!
Spis treści:
Historia jedwabiu sięga tysięcy lat przed naszą erą. W Chinach pozyskiwano go około 2700 lat p.n.e. Jeszcze wcześniej, bo prawie 6000 lat p.n.e., w Indiach zbierano w lasach kokony dziko żyjących jedwabników. Dziś nici jedwabne wykorzystuje się w wielu różnych dziedzinach. Najbardziej popularna jest oczywiście produkcja jedwabnej odzieży – przyjemnej w dotyku i posiadającej naturalny połysk. Jedwab jest jednak bardzo przydatny również w medycynie (jako materiał do szycia bądź opatrywania ran) oraz kosmetyce, gdzie na pierwszy plan wysuwają się jego właściwości nawilżające, wygładzające i regeneracyjne. Na fali zainteresowania naturalną pielęgnacją skóry, kosmetolodzy wpadli niedawno na pomysł, by wykorzystać jedwab w całkowicie nieprzetworzonej postaci i zastosować kokony jedwabnika do codziennego masażu twarzy. Efekty można porównać do działania najdroższych kremów!
Kokony jedwabnika na cerę – poznaj nowy kosmetyczny hit!
Masaż kokonami jedwabnika połączony z delikatnym oczyszczaniem i peelingiem twarzy zapewnia doskonałe rezultaty przy każdym rodzaju cery (także bardzo wrażliwej, skłonnej do alergii czy naczynkowej). Nie podrażnia skóry i nie wywołuje zaczerwienień, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że przyniesie nam więcej szkody niż pożytku (jak to często bywa z naturalnymi, eksperymentalnymi metodami pielęgnacji).
Na jakie efekty można liczyć:
- oczyszczenie i wygładzenie skóry twarzy (szczególnie nieestetycznych, zapchanych porów) bez uczucia jej ściągnięcia,
- nawilżenie cery,
- złuszczenie martwych naskórek i ujednolicenie kolorytu skóry,
- redukcja zmarszczek,
- pozostawianie na skórze twarzy ochronnego filmu, który zastępuje krem nakładany na noc.
Jak przeprowadzić wieczorne oczyszczanie twarzy, wykorzystując kokony jedwabnika?
- Włóż kokony do miseczki z wodą o temperaturze 50-60 stopni Celsjusza.
- Odczekaj około 10 minut, by kokony stały się miękkie.
- Wykonaj dokładny demakijaż i przetrzyj twarz tonikiem.
- Nałóż kokony na palce (możesz użyć dwóch lub jednego, nałożonego na palec wskazujący) i wykonaj nim masaż twarzy i szyi, delikatnie pocierając skórę.
- Opłucz skórę wodą użytą do namoczenia kokonów.
- Na końcu przepłucz kokon wodą. (Wystarczy wtedy na 3 do nawet 5 użyć).
- Nie aplikuj kremu na noc. Twoja skóra odpocznie i się zregeneruje.
Najlepsze efekty przynosi codzienne masowanie twarzy kokonami (przeprowadzane maksymalnie dwa razy dziennie).
Ile kosztują kokony jedwabnika?
Koszt jednego kokonu wynosi od kilkudziesięciu groszy do złotówki za sztukę. Ponieważ jednak jeden kokon może być użyty nawet 5 razy jest to wydatek, który warto ponieść.