Kojący olejek rumianku rzymskiego od Dr Beta

Olejek rumianku rzymskiego posiada niezwykle szeroki zakres działania. Łagodzi podrażnienia, uspokaja, pobudza apetyty, pomaga w depresji. Co jeszcze zawiera? Dlaczego warto go mieć? Podpowiadamy i przedstawiamy kojący olejek rumianku rzymskiego od Dr Beta.

kojący olejek rumianku rzymskiego od Dr Beta

Kojący olejek rumianku rzymskiego od Dr Beta

Przeczytaj także: Aby każda choinka pachniała lasem – Dr Beta radzi

Czym różni się rumianek rzymski od rumianku lekarskiego?

Rumianek rzymski zwany również rumianem szlachetnym występuje w zachodniej i południowej Europie. Posiada piękny, intensywny, lekko słodkawy zapach.

Olejek rumianku rzymskiego o zazwyczaj słomkowo-żółtej barwie, otrzymywany jest z rumianku szlachetnego. Nie należy go mylić z popularnym olejkiem rumianku lekarskiego o kolorze ciemnoniebieskim. Olejek rumianku rzymskiego jest droższy i posiada niezwykle szeroki zakres działania.

Jak działa olejek rumianku rzymskiego?

kojący olejek rumianku rzymskiego od dr Beta

Dr Beta, olejek rumianku rzymskiego

Olejek łagodzi podrażnienia skóry i układu oddechowego. Stosuje się go przy zaburzeniach systemu trawiennego, szczególnie niestrawności, braku apetytu. Koi i uspokaja lęki, histerie i irytacje. Jest doskonały szczególnie dla dzieci, działając łagodnie uspokajająco, poprawia samopoczucie i pozwala zasnąć. Dlatego warto przy łóżeczku pociechy powiesić chusteczkę nasączoną jedną kroplą olejku lub mieszanki olejków przygotowanej specjalnie z myślą o najmłodszych.

Olejek pomaga w depresjach i bezsenności, a nawet stymuluje pamięć. Spełnia też funkcję środka przeciwbólowego, dlatego używany jest przy bólach głowy, mięśni, reumatyzmie i artretyzmie. Często stosuje się go przy terapii schorzeń skóry pochodzenia infekcyjnego i alergicznego, pękaniu naczyń krwionośnych i leczeniu ran.

W aromaterapii bywa wykorzystywany do masażu, kompresów oraz kąpieli. Wraz z innymi olejkami tworzy znakomite antydepresyjne, łagodzące napięcia nerwowe mieszanki, których możemy używać w kominkach aromaterapeutycznych lub do kąpieli.

Kojący olejek rumianku rzymskiego od Dr Beta: receptury

kojący olejek rumianku rzymskiego od Dr Beta,

Kojący olejek rumianku rzymskiego Dr Beta

 

Stres, napięcie nerwowe:

olejek rumianku rzymskiego 5 kropli

olejek geraniowy 3 krople

olejek lawendowy 2 krople

Stosować w kominku aromaterapeutycznym lub do kąpieli.

Na dobry nastrój:

olejek rumianku rzymskiego  2 krople  

olejek cytrynowy  1 kropla

Stosować do masażu, lub zwiększając dawkę do 10 kropli do kąpieli i w kominku aromaterapeutycznym

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  19 lipca 2017 12:07

    Na dobry nastrój – ciekawa jestem, czy rzeczywiście poprawi się nastrój po zastosowaniu olejku rumiankowego z olejkiem cytrynowym. Chyba najlepiej wypróbować w kąpieli, choć kąpiel sama w sobie poprawia nastrój, przynajmniej mnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany