„Kody rabatowe” – Ile można zaoszczędzić, gdy się z nich korzysta?

Współczesne zakupy wyglądają nieco inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Bardzo często załatwianie sprawunków traktujemy jako obowiązek, coś na co nie mamy czasu ani tym bardziej ochoty. W XXI wieku popularne stało się kupowanie rozmaitych produktów przez internet.

Co przemawia za takim rodzajem zakupów? Przede wszystkim zmniejszamy do minimum czas potrzebny do przeprowadzenia transakcji. Możemy go wykorzystać w inny sposób, np. spędzając miłe chwile na zabawie z dziećmi czy na spotkaniu z przyjaciółmi.

Co jeszcze sprawia, że zakupy przez internet są tak popularne?

Jedno miejsce, a wiele możliwości

Internetowe zakupy można porównać do ogromnej Agory, na której znajdziemy to co dusza zapragnie. Jeśli potrzebujemy specjalistycznych produktów, ciężko dostępnych na rynku to właśnie sieć zapewni nam łatwy dostęp niemal do każdego przedmiotu, jak i usługi, gdyż należy pamiętać, że można kupić nie tylko produkt, a również usługę.

Czas w którym zostanie nam dostarczona rzecz również jest niemal błyskawiczna, gdyż wielu sprzedających zapewnia doręczenie kupionych przedmiotów nawet na drugi dzień po dokonaniu zamówienia.

Miejsce lokowania oszczędności, a może właśnie platforma do oszczędzania?

Jeśli ma się do wybory taki sam produkt w dwóch różnych cenach to oczywistym jest, że wybierze się tańszą rzecz. Te samo prawo obowiązuje w internecie. Sklepy w sieci bardzo często oferują niższe ceny niż w swoich stacjonarnych cenach. Prawdziwy łowca okazji skrzętnie wykorzysta ten fakt i dokona transakcji w internecie, gdyż łączy się to z oszczędzeniem ogromnej ilości gotówki.

Wielu wydaje się, że drobne zniżki de facto nie są w stanie zapewnić portfelowi dodatkowych przychodów. Nie jest to takie jednoznaczne, gdyż do gry wkraczają kody rabatowe. Prawdziwe promocje są stricte związane z rozmaitymi programami lojalnościowymi, które bardzo często przejawiają się w dodatkowych bonusach dla zarejestrowanych użytkowników sklepu. Są to jednak najczęściej drobne upominki. Prawdziwe oszczędności kryją się w haśle „kody rabatowe’. Wytrawny łowca okazji za pomocą jednego ciągu liczb, podanego przez sklep w różnych akcjach promocyjnych może dokonać przysłowiowego „napadu na bank”, jego obrabowaniu.

Jak wygląda to w praktyce? Promocji są poddane określone produkty i to z ich puli kupujący może urządzić sobie prawdziwą zakupową ucztę. Wbrew panującej opinii kody rabatowe nie zapewnią kupującym 10 czy też 15 procent zniżki, ale jeśli kupujący skrupulatnie dokona selekcji i dobrze wybierze produkty to bardzo często może zaoszczędzić spokojnie ponad połowę katalogowej wartości swoich zakupów. Żeby zadziałać na wyobraźnię, nakreślmy pewien przykład,

Jeśli ktoś dokona zakupów za kwotę 100 złotych to będzie mógł, oczywiście przykładowo zaoszczędzić drugie tyle. 100 złotych jest już kwotą, która może w pewien sposób pozwolić nam na zagospodarowanie czasu w oryginalny sposób, np. zabierając rodzinę na obiad czy do kina. Oczywiście dzięki kodom rabatowym można zaoszczędzić dużo więcej.

Jeśli produkty, które potrzebujemy kosztują kilka tysięcy złotych i uda nam się zapłacić za nie o połowę mniej to generuje to przychód w wysokości, która pozwoli nam spokojnie odkładać pieniądze, np. na wakacje. Tak, kody rabatowe mogą pomóc nie tylko zaoszczędzić kilka złotych, ale również przybliżyć nas do realizacji określonych celów czy marzeń. Zatem przydatność kodów rabatowych jest bezsprzeczna.

Kody rabatowe znajdziesz na stronie kuplio.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (119 głosów, średnia: 3,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  31 sierpnia 2019 22:37

  jak biorą trzeba brać 🙂

  Odpowiedz
 2. as_sa  1 września 2019 11:03

  Przeczytałam i nie bardzo wiedziałam jak mam się do tego odnieść…
  Kliknęłam w linka, który przeniósł mnie do strony i szczerze mówiąc szału nie ma.
  Ot kolejna strona z kodami rabatowymi jakich wiele. Nic nowego, żadnych wyjątkowych rabatów, a kody które są tam udostępnione ogólnodostępne są też na innych stronach tego typu.

  Odpowiedz
 3. klaudiaban  3 września 2019 15:40

  W sumie to nigdy nie korzystałam z takich dodatkowych rabatów z innych stron. Zwykle robię zakupy bezpośrednio na stronie jak trafiają się promocje czy darmowe dostawy. W sumie to może kiedyś trzeba spróbować.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany