Kodeks Dobrych Praktyk

Kodeks Dobrych Praktyk 

regulamin redagowania i publikacji testów kosmetyków i komentarzy do testów na portalu internetowym KobietaMag.pl

 

1. Upewnij się, że kosmetyk, który chcesz opisać nie ma jeszcze opinii w formie testu. Jeśli ma  – zawsze możesz swoje zdanie o nim wyrazić w formie komentarza pod testem.

2. Zawsze oceniaj  kosmetyk, który rzeczywiście TY używałaś, a nie twoje koleżanki.

3. Opisując – użyj dokładnej nazwy kosmetyku znajdującej się na opakowaniu a także serii  –  jeśli kosmetyk należy do serii. Jeżeli nazwa jest obcojęzyczna – obok polskiej – także podaj nazwę w języku obcym.

4. Postaraj się dodać zdjęcie opisywanego kosmetyku – jeśli jest to możliwe.

5. Jeżeli oceniasz kosmetyk na podstawie próbki – napisz o tym.

6. Napisz opinię o działaniu kosmetyku po czasie używania produktu sugerowanym przez producenta. Wiele z kosmetyków wymaga dłuższej kuracji, by efekty były takie, jakie obiecuje producent.

7. Jeżeli na opakowaniu nie ma napisanego zalecanego czasu  stosowania kosmetyku, to wszelkie kosmetyki typu pielęgnacyjnego – czyli kremy, serum do twarzy, odżywki do ciała czy włosów oceniaj po 2-3 tygodniach stosowania.

8. Pamiętaj, że fakt iż kosmetyk Cię uczulił lub podrażnił nie dyskredytuje tego kosmetyku – każdy z nas może mieć inne typy alergii i reakcji alergicznych. Zaznacz to w tekście, ale niech to nie będzie podstawowy czynnik opisujący dany kosmetyk.

9. Opisuj jak najwięcej konkretnych informacji o kosmetyku i jego działaniu. Postaraj się opisać jego wady i zalety.

10. Podawaj informację o składnikach aktywnych kosmetyku.

11. Możesz zaznaczyć, jakie działanie kosmetyku  obiecuje producent na opakowaniu czy dołączonej ulotce (ale nie przepisuj ulotki!)

12. Staraj się oceniać takie kosmetyki, które są odpowiednie dla twojego wieku, typu skóry, rodzaju włosów – zaznacz to w tekście

13. Zaznacz dla jakiego przedziału wiekowego i ew. rodzaju skóry jest przeznaczony kosmetyk.

14. Krytykując kosmetyk zwróć uwagę, czy wyrażasz się dokładnie o tych cechach które obiecuje producent na opakowaniu lub ulotce – a nie o cechach, które wg Ciebie powinien mieć ten kosmetyk.

15. Recenzje i komentarze typu „spamerskiego” nie będą akceptowane.

16. W zakresie, w jakim teksty testów będą stanowić utwory w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, autorzy tekstów testów oświadczają, że:

– posiadają pełne prawa autorskie do udostępnionego tekstu i prawa te nie są w żadnym zakresie obciążone ani ograniczone na rzecz osób trzecich.

– zwalniają Administratora i właściciela portalu od wszelkich roszczeń osób trzecich związanych z ewentualnym naruszeniem autorskich praw majątkowych lub niemajątkowych oraz dóbr osobistych w związku z korzystaniem przez Administratora z tekstu  w zakresie jego publikacji na portalu;

– poprzez  „zapisanie do przeglądu”  tekstu w sposób określony w niniejszym Regulaminie, autorzy tekstu wyrażają zgodę na publiczne udostępnianie tekstu na stronach serwisu https://kobietamag.pl

17. Użytkownicy mają prawo umieszczać komentarze i oceny dotyczące zamieszczonych testów. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

18.  Autor ponosi pełną i nieograniczoną odpowiedzialność za wszystkie Treści zawarte w testach i komentarzach, które zamieścił na portalu KobietaMag.pl

19. Wszelkie teksty zwierające słowa obraźliwe, wulgaryzmy, treści niedozwolone ze względu na polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, warunki Regulaminu lub dobre obyczaje będą usuwane.

20. Redakcja zastrzega sobie prawo braku akceptacji dla przygotowanego testu a także do  zmian stylistycznych i gramatycznych i skrótów w tekście testu przygotowanego do akceptacji.

21. Każdy test jest podpisany nickiem autora.

22. Poprzez „zapisanie do przeglądu” tekstu, jego autor akceptuje przepisy niniejszego regulaminu.