Kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić – 5 typów

Zastanawiałaś się kiedyś co powstrzymuje mężczyzn przed deklaracją, jaką są oświadczyny? Na podstawie własnych obserwacji i konsultacji z zaprzyjaźnioną grupą mężczyzn przygotowaliśmy zestawienie kobiecych zachowań, które odstraszają mężczyzn przed tak poważną deklaracją, jak małżeństwo. Przedstawiamy kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić – 5 typów. 

Wcześniej pisałyśmy już o tym, co mężczyźni cenią w kobietach – zapraszamy!

Kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić

Kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić – Typ 1 – Mógłbyś mi się w końcu oświadczyć!

Mężczyźni boją się zobowiązań, dlatego często zwlekają z podjęciem ostatecznej decyzji i deklaracji. Ciągłe wiercenie dziury w brzuchu o ślub może go poważnie zniechęcić. Pomimo, ze żyjemy w XXI wieku, nie bez  przyczyny ciągle to mężczyźni oświadczają się kobietom. Po pierwsze uważają, że jest to ich zadanie. Po drugie mężczyzna, który oświadcza się sam, dobrowolnie bez nacisków ze strony kobiety, czy rodziny jest tego pewny w 100%.

Kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić – Typ 2 – Zakochana zazdrośnica

Będzie zazdrosna o wszystko. O koleżankę z pracy, o mamę, o siostrę, o mijaną na ulicy kobietę.

Jasne, każdej z nas zdarza się być zazdrosną i jest to całkiem normalne.  Zazdrośnica jednak doprowadza takie sytuacje do ekstremum. Robi awantury, mści się, obraża i stara zrewanżować. Taka kobieta, jest jak tykająca bomba – nigdy nie wiadomo, kiedy wybuchnie.

Cała ta zazdrość bierze się natomiast z braku pewności siebie i braku wiary w zaangażowanie partnera. Nie jest to jednak jego winą. On chce związać się na stałe z kobietą , która również zapewni mu stabilizację, a nie cotygodniowe tłuczenie talerzy. Chce również kobiety, która jest pewna jego zaangażowania i szczęśliwa sama ze sobą. Nie jest natomiast w stanie zapewnić szczęścia osobie, która nie lubi samej siebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest zazdrość mężczyzny i co z nią zdobić – zapraszamy!

Kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić – Typ 3 – Pani kierownik

Jeśli wydaje Ci się, że to kobieta jest głową w związku, to musisz zastanowić się raz jeszcze. Stare przysłowia zawierają w sobie sporo prawdy. Głową jest mężczyzna, a kobieta szyją, która tą głową kieruje. Mężczyźni nie mają nic przeciwko kobietom, które osiągają to, czego chcą. Nie chcą być jednak traktowani, jak dzieci, którym mówi się co mają robić. Mężczyzna doceni Twoją niezależność pod warunkiem, że nie będziesz ingerowała w jego wolność i poczucie wartości. Nie bądź kierowniczką, a równorzędną partnerką!

Kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić – Typ 4 – Dzidzia piernik

To kobieta rozpieszczona i nieporadna. Jest dużą dziewczynką z pluszowym misiem i różową torebeczką. Załatwienie jakiejkolwiek rzeczy przerasta jej możliwości – wszystkim ma się zająć mężczyzna. Jeśli nie dostanie tego, czego chce reaguje płaczem, złością i tupnięciem nóżką. W sytuacji, gdy jest niezadowolona odpowiedzialność zrzuca na mężczyznę.

Dlaczego mężczyźni nie chcą się z takim typem kobiety żenić? Dlatego, że mężczyzna szuka kobiety, która będzie mogła się nim zająć, a on nią. Szuka materiału na żonę, która będzie dla niego wsparciem i materiału na przyszłą matkę swoich dzieci.

Kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić – Typ 5 – Jestem na diecie

Mężczyźni chcą mieć piękne kobiety. Nie chcą mieć jednak spiętych, niezadowolonych i ciągle głodnych kobiet.

Taka kobieta ciągle sobie czegoś odmawia, nie potrafi wyluzować, usiąść wieczorem z chipsami i obejrzeć niekoniecznie poważnej komedii. Nie potrafi cieszyć się życiem i zbyt dużą wagę przykłada do swojego ciała, niestety jest zakompleksiona. Z satysfakcją zaprzecza wszelkim komplementom partnera, zjadając pół porcji sałatki i szykując kolejny detoks.

Owszem, każda z nas od czasu do czasu postanawia odmówić dobie kilku kostek czekolady – zupełnie niepotrzebnie, jeśli to tylko jednorazowe zrywy. Wprowadzenie zdrowej diety i przedstawienie partnerowi konkretnego planu i celu z pewnością zapewni Ci wsparcie z jego strony. Nie ograniczaj się do głodówki, ale zmiany nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej (wspólne wizyty na siłowni to świetny pomysł! Podobnie jak wspólne wycieczki rowerowe, czy bieganie!), ale nie tylko po to, by osiągnąć wymarzony rozmiar – po to by żyć zdrowiej!

Przede wszystkim ustal cel, nie bądź na diecie, tylko dlatego, że wydaje Ci się, że tak wypada w obecności mężczyzny, albo dlatego, że chcesz podkreślić ile kosztuje Cię TAKI wygląd.

Pozwól sobie od czasu do czasu na żeberka z grilla, czy krwisty stek. Ciesz się życiem i pokaż swojemu partnerowi, że to potrafisz 🙂

Jak się Wam wydaje, jakie jeszcze zachowania zniechęcają mężczyzn przed zaangażowaniem w związek? Może same słyszałyście opinie mężczyzn na ten temat?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (267 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  7 lutego 2015 08:20

  Znam te typy już zamężne:-), ale to prawda, że mężczyźni nie lubią takich kobiet.

  Odpowiedz
 2. marttoolla6  7 lutego 2015 11:30

  Oczywiście podstawą są amĘrykanskie badania? masakra haha

  Odpowiedz
  • Ewa Redakcja  7 lutego 2015 11:51

   Nie amerykańskie badania, a opowieści mężczyzn, których znamy 🙂

   Odpowiedz
 3. princess2585  7 lutego 2015 12:40

  się uśmiałam 🙂

  Odpowiedz
 4. princess2585  7 lutego 2015 12:41

  Materialistki jeszcze zabrakło w tym szacownym gronie 🙂

  Odpowiedz
  • Ewa Redakcja  9 lutego 2015 09:09

   A to prawda 🙂

   Odpowiedz
 5. Ignam  7 lutego 2015 14:30

  „Dzidzia piernik” mi się podoba 😉

  Odpowiedz
 6. martucha180  7 lutego 2015 16:41

  Dzidzia piernik rozłożyło mnie na łopatki. pierwsze słyszę!

  Odpowiedz
 7. bbo  7 lutego 2015 18:28

  A z matkującą chcą się żenić?

  Odpowiedz
 8. Kmakolagwa  8 lutego 2015 22:31

  Śmieszne, ale zarazem prawdziwe.

  Odpowiedz
 9. Ewelina  1 kwietnia 2015 22:32

  chyba jestem każdą po trochu….

  Odpowiedz
 10. Aneta  17 czerwca 2015 11:40

  Sama prawda, jakby nie patrzeć 🙂 Słyszałam opinie kilku znajomych mężczyzn i były podobne do tych opisanych w artykule 🙂

  Odpowiedz
 11. lola.92  22 lipca 2015 13:58

  Też bym się nie chciała z takimi żenić 😀

  Odpowiedz
 12. dayzi  13 kwietnia 2016 09:28

  myślę, że każda kobieta jest w części każdą z nich. Kierownik – jak facet jest nieporadny to ktoś musi zarządzać, w związkach z długim stażem prawie każda kobieta czeka na oświadczyny; a jak się kocha no to i jest się zazdrosnym; dieta – facet mówi że masz dużą d… ale jedź z nim pizze i chipsy do towarzystwa bo inaczej powie „ona to ciągle jest na diecie”, „dzidizia piernik” zostawiam bez komentarza.

  Odpowiedz
 13. dayzi  13 kwietnia 2016 09:29

  Wniosek mężczyźni zwalają wszystko na biedne kobiety 🙁 aby się z nimi nie ożenić

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany