Co kobiety kupują w sieci?

Zakupy online częściej i chętniej robią kobiety. Dlaczego tak się dzieje?

Jak wynika z badań i raportów dotyczących handlu w Internecie, zakupy online częściej i chętniej robią kobiety. Liczba internetowych zakupowiczek rośnie z roku na rok. Co ciekawe, wiele użytkowniczek Internetu przenosi swoje przyzwyczajenia z życia prywatnego do działań zawodowych. W ten sposób to właśnie kobiety stają się motorem rozwoju sektora usług i handlu online adresowanego do biznesu.

Kobieta i zakupy przez internet

Prywatnie panie najchętniej kupują w Internecie obuwie, odzież oraz dodatki do ubrań. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również elementy wystroju wnętrz oraz kosmetyki. Czynnikiem, który ma ogromne znaczenia dla wyboru przez kobiety produktów w sieci jest możliwość zapoznania się z opiniami innych użytkowniczek. Panie również bardziej chętnie niż mężczyźni dzielą się swoją oceną z innymi kupującymi.

Jak szacują eksperci ING Banku Śląskiego, trend mówiący, że ciągle chętniej kupujemy w Internecie prywatnie niż „zawodowo” może wkrótce znacząco się zmienić. Mali i średni przedsiębiorcy coraz częściej poszukują rozwiązań wspierających swoje działania w Internecie, co rozszerza ich pole działania do całej Polski. Dzięki platformom oferującym usługi wspólne oraz zlecenia, coraz częściej małe firmy zyskują szansę rozwoju niezależnie od położenia i dzięki kontraktom poza lokalnym. Oferta w Internecie powiększyła się ostatnio także o bezpłatną platformę handlową dla przedsiębiorców, dzięki której właścicielki małych i średnich firm mogą porównać ceny wybranych produktów z całej Polski oraz zakupić towar w korzystnej cenie i dobrej jakości.

Na platformie Aleo.pl można już kupić choćby tekstylia i skóry, wyposarzenie wnętrz i biura oraz usługi informatyczne.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (100 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  19 listopada 2013 19:13

    Nigdy nie kupowałam butów przez internet. Nie odważę się. Przecież tak trudno dobrać wygodne obuwie w sklepie, a jak to zrobić przez Internet.

    Odpowiedz
  2. Wicek  13 stycznia 2017 11:13

    Najczęściej kupuje przez internet książki,drobne sprzęty,kosmetyki,przeważnie rzeczy ,których nie trzeba mierzyć a tym samym nie mieć problemów ze zwrotami.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany