Polecamy najnowszą książkę Ilony Adamskiej: „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej”

Już 28 marca swoją wielką premierę mieć będzie książka napisana specjalnie dla nas – kobiet. Autorka Ilona Adamska, przy wsparciu znanych i lubianych pań odpowiada na wiele nurtujących nas kwestii, które pojawiają się nigdzie indziej, jak tylko w naszym skomplikowanym babskim świecie. Patronat nad książką objął również nasz portal – kobietamag.pl.

Jakie są kobiety widziane oczami kobiet? Znamy siebie już trochę czasu i wiemy, że często oceniamy inne przedstawicielki płci pięknej przez pryzmat zazdrości, podejrzliwości, a nawet kierujemy się potrzebą skandalu! Takie już jesteśmy i choć poeci od zarania dziejów piszą chwalebne pieśni na naszą cześć, takie słowa z ust innej kobiety wyjdą raczej z wielkim trudem. I m.in. ten ów trudny temat w swojej najnowszej książce podejmuje Ilona Adamska. „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” to również próba odpowiedzi na pytanie od czego zależy nasze kobiece szczęście i jak do niego dążyć. A swoje recepty podadzą wielkie gwiazdy polskiego kina, estrady i sztuki, a także nasze rodzime  bizneswoman.

Polecamy najnowszą książkę Ilony Adamskiej: „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej”

W naszym języku polskim nie brakuje zwrotów próbujących oddać złożoną osobowość kobiety. Oczywiście, żaden z nich nigdy w pełni jej nie odzwierciedli, ale za to każdy kolejny wyraz czy związek frazeologiczny to kolejne ubogacanie naszego słownika. Kto z nas nie słyszał o „solidarności jajników”, „babie za kierownicą” czy „słabej płci”. Wystarczy użyć gotowego, funkcjonującego w naszej mowie stwierdzenia i każdy wie o co chodzi, bez zbędnych wysiłków krasomówczych.

Autorka książki: „”Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” zwraca jednak uwagę na coś jeszcze. Okazuje się, że panie pod adresem innych pań chętniej kierują wypowiedzi niekoniecznie o wydźwięku pozytywnym. Jak pokazuje nasz język – to my najlepiej potrafimy zrobić naszej pięknej płci tzw. czarny PR. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie, o czym m.in. przeczytamy właśnie w książce Ilony Adamskiej, wydanej przez I.D.MEDIA. To zbiór felietonów prawie stu kobiet sukcesu i biznesu. Podjęły one próbę opowiedzenia o tym jak radzą sobie z przeciwnościami, takimi jak choćby hejt i zazdrość, jak walczyć o prawa kobiet i w końcu – czy istnieje coś takiego jak solidarność jajników.

Znane nazwiska, kobiece doświadczenie

Poznamy punkt widzenia m.in. Katarzyny Pakosińskiej, dr Ireny Eris, Jolanty Fajkowskiej, Anny Rusowicz, Pauliny Młynarskiej, Beaty Pawlikowskiej, Moniki Zamachowskiej, Anny Korcz czy Joanna Brodzik. Nie zabraknie również komentarzy znawców z dziedziny psychologii i seksuologii: Katarzyny Miller czy prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. – Jestem przekonana, że do lektury książki „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci z pięknej” będą Państwo wracać nie raz, traktując ją jako spotkanie z prawdziwą przyjaciółką, z którą nie tylko można umówić się na beztroski wypad na zakupy, ale też szczerze porozmawiać, a nawet wysłuchać na swój temat paru cierpkich, ale zawsze szczerych słów – mówi Ilona Adamska, wydawca książki.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  26 marca 2019 08:07

  Teraz każdy pisze książki … Chyba też napiszę 😉

  Odpowiedz
  • Alluska12  26 marca 2019 18:38

   Albo wydają ebooki 🙂

   Odpowiedz
   • Tara  27 marca 2019 08:54

    To też 😉

    Odpowiedz
 2. Monika  22 kwietnia 2019 20:25

  Książki są ekstra <3 Najtańsze źródło wiedzy i to takie dość wiarygodne. Internet się zdewaluował bardzo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany