Poczucie własnej wartości a styl ubierania: jak ubierają się kobiety niepewne siebie?

Pozornie codzienny ubiór niewiele ma wspólnego z osobowością. Okazuje się jednak, że to, jak się ubieramy daje otoczeniu sygnał, czy jesteśmy pewne siebie. Jak ubierają się kobiety niepewne siebie? Oto kilka elementów, po których możemy poznać, że kobiecie brakuje pewności siebie i świadomości własnej atrakcyjności!

Spis treści:

Każda z nas chciałaby być świadomą i pewną siebie kobietą. Niestety, nie zawsze to jest takie proste. Wybierając poszczególne elementy ubioru pokazujemy to, czy jesteśmy pewne siebie. Okazuje się, że kobiety nieświadome swojej atrakcyjności i niepewne siebie częściej sięgają po konkretne ubrania. O jakie dokładnie chodzi?

Jak ubierają się kobiety niepewne siebie? 

Kobiety, które nie są pewne siebie i przebojowe raczej nie chcą rzucać się w oczy. Dlatego częściej sięgają po uniwersalne ubrania w bardzo klasycznych kolorach. Dzięki temu udaje im się nie wyróżniać z tłumu i nie przyciągać spojrzeń. Na co jeszcze stawiają kobiety, które nie chcą zwracać uwagi?

1. Zakładają oversizowe fasony ubrań

Kobiety, które nie są pewne siebie, nie są świadome swojej atrakcyjności. Nie chcą zwracać uwagi na swoją sylwetkę, nie chcą podkreślać swojej figury. Niepewne siebie kobiety wybierają zazwyczaj luźne ubrania o workowatych krojach, które ukryją ich kształty – nawet, gdy mają piękną figurę. Są bowiem przekonane, że nie jest ona atrakcyjna i warta podkreślenia.

2. Wybierają neutralne kolory ubrań

O tym już wspominaliśmy na początku artykułu. Niepewna siebie kobieta o wiele częściej sięgnie po ubrania w “nudnych”, klasycznych kolorach. Dzięki temu nie będzie rzucała się w oczy i nie będzie przykuwać spojrzeń. Najczęściej są to neutralne kolory – czerń, szarość, beż. Takie stylizacje sprawiają, że nie wyróżniamy się z tłumu.

3. Nie noszą biżuterii i dodatków

Dodatki to “kropka nad i” każdej stylizacji. Piękna biżuteria podkręca każde zestawienie. Dodaje klasy i szyku. Niepewne siebie kobiety nie zastanawiają się nad dodatkami. Ubrania są dla nich bardziej elementem praktycznym niż wizerunkowym. Nie kupują dodatków i nie noszą ich na co dzień.

4. Nie mają konkretnego stylu

 Kobiety, które są niepewne siebie, nie mają konkretnego stylu ubrań. Zakładają to, co jest jak najbardziej uniwersalne i praktyczne. Trzymają się sztywno dress code i ogólnych zasad ubioru na daną sytuację. Nie próbują swoim stylizacjom nadać indywidualnego charakteru.

5. Nie bawią się modą

Zabawa modą to raczej domena pewnych siebie ludzi i ekstrawertyków. Poprzez modę możemy dużo przekazać swojemu otoczeniu. Odpowiednie dodatki, styl pomagają wyrażać nam własne poglądy. Kolorowe stylizacje dodają siły i pewności siebie. Nowe trendy, czasami są ryzykowne, więc wymagają odwagi. Kobiety niepewne siebie wolą stawiać na to, co jest sprawdzone. Ubierają to, co jest funkcjonalne i praktyczne. Nie oczekują z niecierpliwością na nowe trendy i nie bawią się modą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (41 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...