Poznaj 6 powodów, dla których kobiety alfa budują udane związki

Widujemy je wszędzie – seksownie ubrane, na dziesięciocentymetrowych obcasach, wychodzą z luksusowych restauracji, salonów urody i szklanych biurowców zajmowanych przez wielkie korporacje. Czasami nawet same do nich należymy. Kobiety alfa – bo o nich mowa – to ambitne karierowiczki, które zawsze dostają to, czego chcą, a przy tym udaje im się jeszcze budować szczęśliwe (przynajmniej dla nich samych), trwałe związki. Jak to możliwe, że te kobiety skutecznie realizują się na obu trudnych do pogodzenia polach? Poznaj odpowiedź, a raczej sześć odpowiedzi na to pytanie!

kobiety alfa

źródło: www.pixabay.com

Poznaj 6 powodów, dla których kobiety alfa budują udane związki

Sprawdź także:Wszystkie Twoje miłości są burzliwe? A może toksyczna osoba w związku to Ty?

 

1. Nie można się z nimi nudzić

Mężczyźni tylko z pozoru oczekują od kobiet uległości. W rzeczywistości większość z nich marzy o życiu u boku ukochanej, która nie boi się otwarcie wyrażać swoich sądów, stając w opozycji do ich opinii. Ogniste dyskusje z kobietą alfa, która potrafi „usadzić” mężczyznę inteligentną czy ironiczną odpowiedzią, nie tylko zmuszają go do intelektualnego wysiłku, ale też utwierdzają w przekonaniu, że ma do czynienia z równym sobie przeciwnikiem. W dodatku błyskotliwie polemizująca kobieta jest w oczach mężczyzny wyjątkowo seksowna!

 

2. Ich siła… wymaga siły

Kobiety sukcesu w wielu mężczyznach wywołują lęk. Piękne, zdolne i z wysokimi pensjami jawią im się jako wyzwanie, któremu trudno będzie sprostać. Wysoka pozycja kobiet alfa w naturalny sposób odstrasza więc znaczną część męskiego grona, a ci, którzy decydują się „stawić im czoła” zwykle są przekonani, że będą w stanie podbić ich serca. W rezultacie traktują kobiety alfa jak księżniczki, starając się sprostać ich wymaganiom, co owocuje stworzeniem związku, opartego na dostatku i nieustannych staraniach ze strony mężczyzny.

Poznaj 6 powodów, dla których kobiety alfa budują udane związki

Przeczytaj także: Randki z kilkoma mężczyznami jednocześnie – TAK czy NIE?

 

3. Potrafią o siebie zadbać

Większość mężczyzn chce mieć pewność, że są naprawdę potrzebni swojej drugiej połówce. Jednocześnie nie znoszą oni jednak kobiet-bluszczy, które mają w zwyczaju przylegać do nich niczym roślinne pasożyty, wysysając zarówno pozytywne emocje czy energię, jak i pieniądze. Kiedy więc mężczyzna spotyka silną kobietę, która ze wszystkim radzi sobie sama, a mimo to pragnie dzielić z nim swoje życie, zyskuje pewność, że jej intencje są szczere i nie odkryje w nich drugiego dna.

 

4. Nie prowadzą gier

Utarło się, że czasem trzeba trochę pograć, by wpłynąć na swojego wybranka w pożądany sposób. I rzeczywiście takie działania mogą niekiedy okazać się skuteczne pod warunkiem, że On nie jest świadom tego, że delikatnie nim manipulujemy. Większość mężczyzn nie jest bowiem w stanie znieść myśli, że kobieta z nimi pogrywa. Kobiety alfa rzadko znajdują czas i ochotę na kombinowanie. Wolą powiedzieć wprost, co im się nie podoba i jakich zmian oczekują. Taka komunikacja nie tylko pozwala uniknąć odgadywania (częstokroć mało czytelnych) kobiecych sugestii, ale także jest najbardziej zbliżona do sposobu, w jaki porozumiewają się ze sobą mężczyźni.

Poznaj 6 powodów, dla których kobiety alfa budują udane związki

 

5. Ich osobowość elektryzuje

Kobiety alfa, ku którym zwracają się na przyjęciu wszystkie głowy i o których myśli się zwykle „chciałabym być taka jak ona”, mają w sobie nieokreśloną moc przyciągania. Wydają się znać jakąś niedostępną innym tajemnicę, a to działa na mężczyzn niczym magnes!

 

6. Dodają mężczyznom pewności siebie

Kobieta alfa zna swoją wartość, dlatego zadaje się tylko z osobami, które uważa za godne uwagi i nie żałuje poświęconego im czasu. Obdarzony jej zainteresowaniem mężczyzna czuje się więc w naturalny sposób wyróżniony, dowartościowany i „lepszy”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  10 czerwca 2017 18:58

    Tylko niektórzy panowie boją się kobiet alfa, a inni sami chcą dominować.

    Odpowiedz
  2. czolitos  12 lipca 2017 08:14

    niestety, jestem kobieta alfa. bardzo ciężko znaleźć faceta który dotrzyma mi kroku

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany