Kobiety 50+, które przestrzegają tych zasad wyglądają lepiej niż inne! Sprawdź 7 zasad świeżego i kobiecego wyglądu po 50

“Mężczyzna jest jak wino” – znacie to powiedzenie? Niestety, kobiety o wiele rzadziej słyszą podobne komplementy wraz z wiekiem. Musimy jednak znać swoją wartość i same wiedzieć najlepiej, że wiek służy również nam. Z czasem robimy się dojrzalsze, coraz bardziej świadome. Rozkwitamy. Naszego poczucia wartości nie zmieni kolejna zmarszczka, która jeśli się pojawia, to jest oznaką naszego doświadczenia i naszych emocji. Na nasz wygląd największy wpływ ma styl życia, ubiór i… nasze szczęście. Poznaj 7 zasad kobiet 50+, które sprawią, że będziesz wyglądać świeżo, pięknie i młodo. A przede wszystkim, nie stracisz “tego czegoś”!

Spis treści:

Kobiety po 50., czy 60. nierzadko zamieniają się w babcię. Nie ma w tym nic złego, jeśli chodzi o rolę społeczną. Warto natomiast nie dać się w niej zatracić i pamiętać, że na co dzień jesteś kimś więcej niż mamą, czy babcią. Jesteś kobietą i warto o tę kobietę zadbać i patrzeć jak pięknie rozkwita. Oto 7 zasad kobiet 50+, dzięki którym będziesz wciąż wyglądać młodo i pięknie!

Zasady dla kobiet po 50

Fot. Sixteen Miles Out on Unsplash

7 zasad kobiet 50+, które sprawią, że będziesz wyglądać młodo

Poniżej lista najważniejszych zasad, dzięki którym będziesz wciąż mieć w sobie “to coś”!

odmładzające fryzury po 50 - włosy średniej długości

1. Rezygnacja z alkoholu i papierosów

To, że alkohol działa wyniszczająco na organizm jest właściwie niepodważalne. Jeśli wciąż nie odstawiłaś alkoholu, bo argument związany ze zdrowiem Cię nie przekonuje, to może przekona Cię argument… urodowy? Alkohol działa odwadniająco na organizm i hamuje jego zdolność do wykorzystywania rezerw tkanki tłuszczowej gromadzącej się na biodrach i brzuchu. Polecamy rezygnację z alkoholu ze względu na zdrowie i kondycję narządów wewnętrznych, ale kondycja skóry i piękna figura też jest poważnym argumentem! Alkohol i papierosy sprawiają, że starzejesz się o wiele szybciej niż inne kobiety w Twoim wieku.

2. Ruszaj się!

Być może nie masz już werwy do codziennych treningów na siłowni, ale każdy ruch to zdrowie. Siedzący tryb życia to najkrótsza droga do starości. Jeśli nie lubisz typowych ćwiczeń, wprowadź do swojego życia więcej ruchu w innej formie. Długie spacery, pływanie, chodzenie zamiast jazdy autobusem, czy samochodem, gimnastyka, taniec… Jest mnóstwo rodzajów ruchu, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Modnie i stylowo po 50

Fot. Kate Hliznitsova on Unsplash

3. Ogranicz cukier i tłuste, smażone potrawy

Ogranicz, a najlepiej całkowicie wyklucz z diety cukier. Dużo cukru i tłuszczu sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać… brzydko. Będzie poszarzała, zmęczona, szybciej pojawią się zmarszczki. Nie od dziś wiadomo, że “jesteś tym, co jesz”.

4. Zadbaj o sen!

Sen to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Czasy, kiedy zarywałaś nocki i wciąż wyglądałaś olśniewająco, minęły już bezpowrotnie. Brak snu zaburza naturalny rytm biologiczny, sprawa, że organizm gorzej funkcjonuje, pojawiają się bóle głowy, zmniejsza się odporność i pogarsza się ogólny stan zdrowia. Zdrowy, regularny sen spowalnia procesy starzenia.

5. Staraj się widzieć zawsze szklankę do połowy pełną

Myślenie pozytywne bardzo zmienia sposób postrzegania siebie, swojego szczęścia oraz sposób postrzegania Ciebie przez innych. Postaw na swój rozwój. Człowiek, który przestaje wkładać energię w rozwój, cofa się. Nic tak nie odmładza jak spełnienie i szczęście.

Rozwój dla kobiet po 50

Fot. Jeremy Bishop on Unsplash

6. Pij dużo wody!

Woda to prawdziwe lekarstwo dla naszego organizmu i naszej skóry, o czym często zapominamy. Odwodniona skóra jest matowa i sucha. Podobnie dzieje się z włosami. Woda wpływa również na kondycję organizmu, zdrowie oraz ogólny wygląd. Nie zapominaj, by codziennie wypić co najmniej 1,5 litra wody!

7. Zadbaj o dietę bogatą w białko

Po 50. tracimy naszą masę mięśniową, co wpływa na naszą formę i wygląd ciała. Warto więc z wiekiem zwiększać ilość spożywanego codziennie białka. Włącz do swojej diety więcej nabiału, orzechów, produktów pełnoziarnistych, ryb i chudego mięsa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (58 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...