Kobiecy orgazm – jak o niego walczyć?

Kobiecy orgazm to hasło wokół którego urosło wiele mitów i nieprawdziwych teorii. Przez wieki był on tematem tabu lub wręcz nie wierzono w jego istnienie. Niektórzy ufali, że jest on konieczny do zapłodnienia, inni – że jest dziełem sił nieczystych. I tak przez wieki zmagań historia kobiecego orgazmu dotarła do współczesności, w której możemy mówić o nim swobodnie, oczekiwać go i cieszyć się nim!

Zygmunt Freud: lepszy i gorszy orgazm

Badania nad  seksualnością i orgazmem rozpoczął Zygmunt Freud, który jako pierwszy wyodrębnił podstawowe typy kobiecego orgazmu: łechtaczkowy –  uznawał go za „gorszy” i pochwowy –  „lepszy”. Efektem tego podziału jest pokutujące do dnia dzisiejszego przekonanie – oczywiście błędne – że orgazm osiągany na skutek penetracji waginalnej jest tym „oczekiwanym” i prawidłowym. Z tego powodu kobiety, którym największą przyjemność sprawia np. stymulacja łechtaczki, często czują, że jest z nimi coś nie tak. Brak orgazmu u kobiety buduje też często frustrację u partnera.

Freudowskie rozróżnienie na lepszy i gorszy orgazm jest krzywdzącym mitem wynikającym z kompletnej niewiedzy tamtych czasów. Najczęstszą przyczyną braku orgazmu u kobiet jest po prostu niewiedza, zamknięcie na niestandardowe zabawy, a przede wszystkim brak zrozumienia i komunikacji między partnerami. Wystarczy zapytać „Co sprawia Ci większą przyjemność, to czy tamto?”. Nie ma gorszych i lepszych form, wszystkie dające przyjemność są fantastyczne i pożądane – mówi Anna Moderska, konsultantka erotyczna i edukatorka seksualna, współpracująca z marką Fun Factory – producentem gadżetów erotycznych.

Polecamy również: Seks na jedną noc – czy może być początkiem długiej miłości?

 

Kobiecy orgazm – czyli co?

Orgazm to faza podniecenia seksualnego, które następuje podczas stymulacji odpowiednich miejsc na ciele. U kobiet za orgazm jest odpowiedzialna łechtaczka, która ma dość trudny „kształt”, a wielu mężczyzn nie potrafi jej zlokalizować.

– Łechtaczka ukryta jest w większości w środku, więc jej stymulacja to cała masa rozmaitej łóżkowej aktywności. Jedna kobieta będzie preferowała stymulację części zewnętrznej łechtaczki, inna wewnętrznej strefy G. Jeszcze inną kobietę pobudzi drażnienie wejścia do pochwy – wtedy łechtaczka porusza się z mięśniami dna miednicy. Jeszcze inna uwielbia stymulację jednoczesną – łechtaczki na zewnątrz i strefy G. Każda kobieta musi najpierw sama zrozumieć, co jej sprawia prawdziwą przyjemność, by móc czerpać pełną satysfakcję z seksu – dodaje Anna Moderska.

Zobacz również: Jak polepszyć seks – poznaj ćwiczenia, które Ci w tym pomogą

Anna Moderska  proponuje kobietom sięgnięcie po zabawki erotyczne. To własnie one pozwalają parom odkrywać zupełnie nowe seksualne doznania i lepiej rozumieć własne ciało.

Z badań rynku wynika, że po gadżety erotyczne najczęściej sięgają kobiety po 30. roku życia, będące w stałych związkach i chcące urozmaicić swoje życie seksualne. – Wibratory nigdy nie zastąpią partnera, ale są świetnym elementem gry wstępnej czy dodatkowym impulsem wywołującym orgazm u kobiety. Podpowiadają także parom, jaki rodzaj stymulacji sprawia największą przyjemność kobiecie – wyjaśnia ekspertka Fun Factory.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  24 lipca 2015 11:39

  Faceci zawsze namieszają w życiu kobiet…

  Odpowiedz
 2. bbo  24 lipca 2015 12:00

  „Walczyć” to raczej źle użyte słowo w tym temacie…

  Odpowiedz
  • Żanett  24 lipca 2015 19:51

   Zgadzam się.

   Odpowiedz
 3. lilkawodna  24 lipca 2015 22:18

  Każdy facet obowiązkowo powinien uczyć się tego w szkole;-)

  Odpowiedz
 4. Gocha  27 lipca 2015 08:28

  Nie wiem czy jest sens o takich rzeczach czytać. Po prostu trzeba w łóżku eksperymentować, żeby znaleźć najprzyjemniejsze rozwiązania 🙂

  Odpowiedz
 5. Jaworka  16 sierpnia 2015 18:53

  Myślę że wiedza na ten temat w niektórych kręgach dalej jest tematem tabu a szczególnie wśród mężczyzn jest wielka niewiedza na temat orgazmu u kobiety. Rodzice powinni podsuwać dorastającym chłopcom artykuły na ten temat

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany