Kobiece zachowania, które psują związek

Mężczyźni potrafią namieszać w związku i lubimy na nich narzekać. Wieczni chłopcy, nie przykładają się do domowych obowiązków, potrafią obejrzeć się za inną na ulicy. Same jednak też często nie jesteśmy bez winy! Przedstawiamy niektóre kobiece zachowania, które psuja związek.

Przeczytaj także: Czego mężczyźni pragną w związku ?

zachowania-które-niszczą-związek-1

Kobiece zachowania, które psują związek – Ciągłe krytykowanie

Wystaje mu koszula, nie potrafi zawiązać krawata, kupił zły proszek do prania, nie potrafi tańczyć, nie chce tańczyć, niedokładnie poodkurzał i cała reszta narzekań może być naprawdę męcząca! Nie oznacza to, że należy traktować swojego mężczyznę jak nieomylne bóstwo, ale warto przyjrzeć się czasami, czy zdania, które do niego wypowiadamy nie składają się w większości z pełnych niezadowolenia uwag! Owszem mężczyźni bywają leniwi, owszem raczej nie są mistrzami w sprzątaniu, ale zamiast narzekania można sprawę obrócić w żart lub przeprowadzić poważną rozmowę jeśli partner zaniedbuje np. obowiązki domowe.

czego-mężczyźni-nie-lubią-w-kobietach_2

Przeczytaj także: Kobiety z którymi mężczyźni nie chcą się żenić – 5 typów

Kobiece zachowania, które psują związek – Ciągła zazdrość

Kobiety nie zawsze lubią się do tego przyznać, ale bywają strasznymi zazdrośnicami. Partner idzie na imprezę pracowniczą i osoby towarzyszące nie są zaproszone? Nie warto na siłę się wpraszać, ani robić uwag na temat długich nóg Kaski z księgowości. Odrobina zazdrości w związku zawsze się przydaje, jednak nie można nią osaczać partnera. W końcu jednym z filarów związku jest zaufanie.

Kobiece zachowania, które psują związek – Unikanie seksu

Z czasem namiętność między partnerami zmniejsza się. Niektóre kobiety jednak starają się całkowicie wycofać z uprawiania seksu z partnerem, traktując to jako przykry obowiązek. Zamiast tego proponujemy porozmawiać z partnerem szczerze o swoich potrzebach, o tym co nas podnieca i poszukać rozwiązań, które będą sprawiały przyjemność obu stronom. Niekiedy również kobiety nie akceptują zmian jakie zachodzą z ich ciałem, czy to z powodu upływającego czasu, czy z po ciąży i porodzie. Tu również może pomóc jedynie szczera rozmowa z partnerem, by przekonać się, że ciągle jesteśmy dla niego szalenie pociągające!

Seksu również nie powinno się w związku traktować jako elementu systemu kar i nagród! Niektóre kobiety mają zwyczaj nieco manipulować partnerem poprzez seks, jednak w ten sposób wiele tracą! Przede wszystkim satysfakcję ze zbliżeń!

problemy związek seks miłość

Kobiece zachowania, które psują związek – Traktowanie partnera jak małego chłopca

Mężczyźni lubią swoje gadżety, spędzać czas na rozrywce i zapominać o domowych obowiązkach. Lubią być również rozpieszczani przez swoje partnerki, jednak zdecydowanie niecierpią sytuacji, gdy partnerka sugeruje im brak męskości. Misio może wypić tylko jedno piwo, bo ma bardzo słabą głowę! Dziubek nie potrafi nawet wstawić wody na herbatę. Dziubasek kompletnie nie zna się na samochodach i sam tego nie naprawi. Tygrysek ma za mało siły i nigdy nie otwiera słoików! – Takie teksty mogą partnera psychicznie wykastrować!

Kobiece zachowania, które psują związek – Nieprzyjmowanie przeprosin

W związkach od czasu do czasu dochodzi do kłótni. Gdy emocje już opadną, a partner postanowi przyznać się do błędu i przeprosić, te przeprosiny lepiej przyjąć. Niektóre kobiety lubią przedłużać kłótnię i być przepraszane kilkukrotnie. Niektóre dlatego, że chowają urazę, a inne dlatego, że wydaje im się, że w ten sposób podsycają w związku płomień. Problem w tym, że z tego płomienia w pewnym momencie może pozostać jedynie pogorzelisko.

Nie jesteś gotowa pomimo przeprosin wrócić do normalnego traktowania partnera? W takim razie w momencie, gdy Cię przeprosi powiedz mu, że przeprosiny przyjmujesz, ale jeszcze jesteś zła i musi poczekać aż ochłoniesz. Niech nie czuje się zagrożony, szczególnie jeśli powód kłótni nie był aż tak istotny. Tobie również po przyjęciu przeprosin łatwiej będzie się uspokoić i na przykład przygotować na spokojną rozmowę o przedmiocie kłótni – o tym, co Cię zabolało, co Cię zdenerwowało.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (157 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...