Klorane – ukłon w stronę natury!

W ostatnim czasie jednymi z najchętniej powtarzanych zwrotów w branży kosmetycznej były zwroty nawiązujące do natury: eko, bio, zero waste… W kosmetyce królują marki, które dbają nie tylko o nasz wygląd, ale i o planetę. Bardzo nam się to podoba! Najwyższy czas zadbać o naszą przyszłość i podejmować rozsądne wybory. Dlatego z przyjemnością piszemy Wam dziś o marce Klorane.

Klorane to marka, która od początku istnienia dba o ekologię. Jest wegańska, naturalna i bezpieczna dla planety. Gdy wybierasz markę Klorane, wybierasz ekologię i jakość, a także dobre samopoczucie, bo pomagasz planecie.

Klorane

Fot. mat. nadesłane

Klorane – marka z historią

Ostatnie lata – na szczęście – przyniosły prawdziwą rewolucję. Coraz mniej liczą się rzeczy materialne i konsumpcjonizm, a coraz rozważniej wybieramy produkty codziennego użytku. Są jednak marki, które od początku swojej obecności na rynku brały pod uwagę wartości ekologiczne. Już pół wieku temu, w 1965 roku farmaceuta-wizjoner Pierre Fabre, postanowił połączyć swoją dyscyplinę naukową z pasją do botaniki. Tym sposobem powstała marka Klorane. Wartości marki są proste: tworzyć produkty przyjazne skórze i środowisku. Ta filozofia nie zmieniła się od ponad 50 lat. 98% produktów Klorane jest wciąż produkowane we Francji, w większości w rejonie Tarn, gdzie uprawia się 22 gatunki roślin bez użycia zbędnej chemii i zadbaniem o cykl życia rośliny. W 2012 marka Klorane zdobyła najważniejszy certyfikat ECCOCERT, a podejście Klorane ocenione zostało przez Ecocert 26000 jako Wzorowe. 

Top kosmetyczny: najlepsze szampony bez chemii

Top kosmetyczny: najlepsze szampony bez chemii

Szampon to jeden z najczęściej używanych przez nas kosmetyków, dlatego powinnyśmy zatroszczyć się o to, by był on wolny od niebezpiecznych substancji i delikatnie czyścił skórę głowy oraz włosy. Sprawdź, czego nie powinien zawierać dobry kosmetyk do mycia włosów i poznaj najlepsze szampony bez chemii na rynku!

Odpowiednie dla wegan

Klorane bierze pod lupę dokładnie każdy składnik, który pojawi się w finalnym produkcie. Świadomie rezygnuje ze składników pochodzenia zwierzęcego. 100% receptur jest wegańskich. W kosmetykach do pielęgnacji zawartość składników naturalnych wynosi 95-98%, a w szamponach ok. 80%. W kosmetykach marki znajdziemy jeszcze więcej roślin organicznych i ekstraktów o jeszcze lepiej udowodnionej skuteczności.

 

Rygorystyczne certyfikaty dla dobra Ciebie i planety

Marka Klorane działa zgodnie z rygorystycznymi certyfikatami środowiskowymi, a więc z myślą o tym, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko. Dla przejrzystości swoich działań, zakład, w którym produkuje się kosmetyki, jest każdego roku otwierany dla dziennikarzy i ekspertów.

Fot. mat. nadesłane

 

Jeszcze mniej plastiku

Na pewno każda z Was natknęła się kiedyś na zdjęcia dryfujących butelek, śmieci zalewających wybrzeża i wszechobecnych odpadów. To niestety przerażająca rzeczywistość. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, to sytuacja będzie wyglądać jeszcze gorzej. Klorane przeszedł na plastik z recyklingu  – 100% wszystkich butelek na szampony pochodzi z przetworzonego surowca. Zdecydowano się na usunięcie ulotek, papierowych pudełek, produkuje się  o 33% lżejsze tuby, o 77% lżejsze słoiki.

 

Jeszcze więcej dla środowiska!

Klorane działa również jako fundacja na rzecz ochrony i waloryzacji światowego dziedzictwa roślinnego Klorane Botanical Foundation. Chroni m.in. zagrożone gatunki, bada cenne rośliny i dzieli się botaniczną pasją wśród najmłodszych. Ponadto fundacja prowadzi 30 programów w 25 krajach:

 • Pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów. 70 000 drzew egipskich zostało posadzonych w ramach Great Green Wall, ogromnego pasu zieleni, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km. 
 • Od 2015 roku Fundacja pracuje nad odtworzeniem rodzimych gatunków roślin, które wyginęły w Rumunii i Grecji
 • Fundacja wspiera m.in. siew 3000 roślin cupuaçu, drzew spokrewnionych z kakaowcem, walczy z wylesianiem archipelagu Komory – zmniejszenie zużycia drewna o 270 ton rocznie dzięki wprowadzeniu bardziej wydajnych technologii.
 • Fundacja sfinansowała na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. Wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest. 
 • Finansuje letni uniwersytet medyczny w Senegalu, szczególnie zaangażowany w program zalesień. Jest też pionierem w zakładaniu bioróżnorodnych plantacji w Puszczy Amazońskiej.

 

Mamy nadzieję, że Ty także zwracasz uwagę na świadome wybory i coraz częściej sięgasz po ekologiczne rozwiązania.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (39 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  21 sierpnia 2021 22:47

  chętnie wypróbuję 🙂

  Odpowiedz
 2. iccgk  24 sierpnia 2021 00:20

  Miałam okazję wypróbowania szamponu od Klorane i faktycznie spełnił się w swojej roli bardzo dobrze. Jednak przed zakupem polecam sprawdzić, czego konkretnie potrzebują nasze włosy, określić ich PEH, porowatość itd. Wtedy kupując szampon większa szansa, że trafimy na odpowiedni. Niektóre składniki po prostu nie lubią się z naszymi włosami. Moje np. kochają proteiny, ale nienawidzą emolientów — strączkują się niesamowicie.

  Odpowiedz
 3. lucia2003  24 sierpnia 2021 00:28

  Produkty Klorane to moc natury i jakość. Kondycja włosów naprawdę się polepsza. Polecam szampon z chininą.

  Odpowiedz
 4. Sabinka222  26 sierpnia 2021 12:43

  Mam parę kosmetyków tej marki, m.in. odżywkę, szampon i suchy szampon. Godne polecenia!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany