Klorane – ukłon w stronę natury!

W ostatnim czasie jednymi z najchętniej powtarzanych zwrotów w branży kosmetycznej były zwroty nawiązujące do natury: eko, bio, zero waste… W kosmetyce królują marki, które dbają nie tylko o nasz wygląd, ale i o planetę. Bardzo nam się to podoba! Najwyższy czas zadbać o naszą przyszłość i podejmować rozsądne wybory. Dlatego z przyjemnością piszemy Wam dziś o marce Klorane.

Klorane to marka, która od początku istnienia dba o ekologię. Jest wegańska, naturalna i bezpieczna dla planety. Gdy wybierasz markę Klorane, wybierasz ekologię i jakość, a także dobre samopoczucie, bo pomagasz planecie.

Klorane

Fot. mat. nadesłane

Klorane – marka z historią

Ostatnie lata – na szczęście – przyniosły prawdziwą rewolucję. Coraz mniej liczą się rzeczy materialne i konsumpcjonizm, a coraz rozważniej wybieramy produkty codziennego użytku. Są jednak marki, które od początku swojej obecności na rynku brały pod uwagę wartości ekologiczne. Już pół wieku temu, w 1965 roku farmaceuta-wizjoner Pierre Fabre, postanowił połączyć swoją dyscyplinę naukową z pasją do botaniki. Tym sposobem powstała marka Klorane. Wartości marki są proste: tworzyć produkty przyjazne skórze i środowisku. Ta filozofia nie zmieniła się od ponad 50 lat. 98% produktów Klorane jest wciąż produkowane we Francji, w większości w rejonie Tarn, gdzie uprawia się 22 gatunki roślin bez użycia zbędnej chemii i zadbaniem o cykl życia rośliny. W 2012 marka Klorane zdobyła najważniejszy certyfikat ECCOCERT, a podejście Klorane ocenione zostało przez Ecocert 26000 jako Wzorowe. 

Odpowiednie dla wegan

Klorane bierze pod lupę dokładnie każdy składnik, który pojawi się w finalnym produkcie. Świadomie rezygnuje ze składników pochodzenia zwierzęcego. 100% receptur jest wegańskich. W kosmetykach do pielęgnacji zawartość składników naturalnych wynosi 95-98%, a w szamponach ok. 80%. W kosmetykach marki znajdziemy jeszcze więcej roślin organicznych i ekstraktów o jeszcze lepiej udowodnionej skuteczności.

 

Rygorystyczne certyfikaty dla dobra Ciebie i planety

Marka Klorane działa zgodnie z rygorystycznymi certyfikatami środowiskowymi, a więc z myślą o tym, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko. Dla przejrzystości swoich działań, zakład, w którym produkuje się kosmetyki, jest każdego roku otwierany dla dziennikarzy i ekspertów.

Fot. mat. nadesłane

 

Jeszcze mniej plastiku

Na pewno każda z Was natknęła się kiedyś na zdjęcia dryfujących butelek, śmieci zalewających wybrzeża i wszechobecnych odpadów. To niestety przerażająca rzeczywistość. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, to sytuacja będzie wyglądać jeszcze gorzej. Klorane przeszedł na plastik z recyklingu  – 100% wszystkich butelek na szampony pochodzi z przetworzonego surowca. Zdecydowano się na usunięcie ulotek, papierowych pudełek, produkuje się  o 33% lżejsze tuby, o 77% lżejsze słoiki.

 

Jeszcze więcej dla środowiska!

Klorane działa również jako fundacja na rzecz ochrony i waloryzacji światowego dziedzictwa roślinnego Klorane Botanical Foundation. Chroni m.in. zagrożone gatunki, bada cenne rośliny i dzieli się botaniczną pasją wśród najmłodszych. Ponadto fundacja prowadzi 30 programów w 25 krajach:

  • Pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów. 70 000 drzew egipskich zostało posadzonych w ramach Great Green Wall, ogromnego pasu zieleni, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km. 
  • Od 2015 roku Fundacja pracuje nad odtworzeniem rodzimych gatunków roślin, które wyginęły w Rumunii i Grecji
  • Fundacja wspiera m.in. siew 3000 roślin cupuaçu, drzew spokrewnionych z kakaowcem, walczy z wylesianiem archipelagu Komory – zmniejszenie zużycia drewna o 270 ton rocznie dzięki wprowadzeniu bardziej wydajnych technologii.
  • Fundacja sfinansowała na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. Wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest. 
  • Finansuje letni uniwersytet medyczny w Senegalu, szczególnie zaangażowany w program zalesień. Jest też pionierem w zakładaniu bioróżnorodnych plantacji w Puszczy Amazońskiej.

 

Mamy nadzieję, że Ty także zwracasz uwagę na świadome wybory i coraz częściej sięgasz po ekologiczne rozwiązania.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (44 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...