Kłopoty z partnerem – jak utrzymać silny związek?

Spis treści:

Wiele osób chce sprawić, by ich związek był silny i zdrowy, pozbawiony kłótni i nerwowych sytuacji, ale mało kto wie, jak tego tego dokonać. Duża ilość par podczas gorszych dni zdaje sobie sprawę, że ich podejmowana działa tylko szkodzą ukochanej osobie. Sprawy finansowe to w dzisiejszych czasach główny powód sprzeczek i rozwodów. Stworzenie silnego związku nie zawsze jest prostą rzeczą, ale korzyści z utrzymywania takiej długoterminowej, oddanej relacji przewyższają problemy, którym musimy stawić czoła. Prezentujemy kilka wskazówek, jak utrzymać silny związek.

kłopoty z partnerem

fot. freepik

1. Przestańcie kłócić się o pieniądze

Jak wspomniałyśmy finanse to główny powód związkowych kłótni. Mimo że teraz nadszedł czas recesji, Ty i Twój partner powinniście przestać sprzeczać się o pieniądze, aby Wasz związek pozostał silny. Nie narzekaj, nie prowokuj awantur. Wspólnie pomyślcie o rzeczach, na które wydajecie pieniądze, o tym jak moglibyście zarobić więcej i w jaki sposób trochę zaoszczędzić.Współpracujcie, a Wasz związek na pewno będzie silniejszy.

2. Bądź bardziej czuła

By potrzymać silne relacje w swoim związku, powinnaś być bardziej czuła i pamiętać dlaczego kochasz swojego faceta czy męża. Nie zapominaj mówić mu o tym, że go kochasz i za nim tęsknisz. Będąc w supermarkecie pomyśl o nim i wybierz coś, co lubi, a po powrocie do domu zaproponuj mu relaksujący masaż.

3. Twój facet – Twój priorytet

Spraw by Twój związek był Twoim priorytetem, w celu utrzymania go silnym i zdrowym. Pewnie, nie będzie to Twój priorytet przez cały czas. Będą sytuacje, kiedy to dzieci będą musiały być na pierwszym miejscu albo czas, kiedy będziesz musiała więcej uwagi poświęcić na swoją karierę. Poświęć swój czas partnerowi, wtedy kiedy to tylko możliwe. Bądź wspaniałomyślna, czuła i skup się na swoim związku. Jeśli Twój telefon zadzwoni w środku rozmowy, zignoruj go – możesz zadzwonić później.

4. Szanujcie się podczas kłótni

Nikt nie chce się kłócić, ale to jednak nieodłączna część życia. Kiedy sprzeczasz się ze swoim partnerem, upewnij się, że robisz to dobrze. Starajcie się siebie nawzajem słuchać i nie przerywać. Powinniście siebie dokładnie wysłuchać i ponad wszystko postarać się zrozumieć.

5. Dziel się ze swoim mężczyzną

Częstym narzekaniem w związku jest, że facet się wycofuje. Może tak się dziać, ponieważ jest zdenerwowany, zestresowany albo o coś się martwi. Spróbuj z nim porozmawiać i nakłonić go do podzielenia się z Tobą swoimi problemami. Ze swoim partnerem powinnaś również dzielić się swoją miłością, zmartwieniami, obawami i obowiązkami. Nawet jeśli nie będzie umiał Ci pomóc, to doceni Twoje zaufanie wobec jego osoby.

6. Bądźcie przyjaciółmi

To że jesteście parą, w żaden sposób nie musi kolegować z tym, byście byli również przyjaciółmi. Nie mów o rzeczach, o których nigdy nie wspomniałabyś bliskiej przyjaciółce. Spędźcie trochę czas razem po prostu na zabawie – nie wszystko w związku musi być cały czas na poważnie.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych sposób, by utrzymać swój związek silnym i zdrowym, ale te które Wam dzisiaj zaprezentowałyśmy naprawdę warto zapamiętać. Te sposoby nie wymagają dużo wysiłku czy czasu. A Wy jak pielęgnujecie swoje związki? Podzielcie się z nami i naszymi czytelniczkami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (285 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...