Klocki dla 6-latków – odkryj wyjątkową serię LEGO® DREAMZzz™

Wyjątkowa seria klocków LEGO® DREAMZzz™ ma do zaoferowania bardzo wiele, a z wielu zestawów korzystać mogą nawet sześciolatkowie. Warto zapoznać się z charakterystyką najpopularniejszych zestawów i ocenić, który z nich będzie najlepszym wyborem dla kilkuletniej pociechy.

Spis treści:

Latający koń Pegasus pomoże puścić wodze fantazji!

Dostępny już dla ośmiolatków zestaw Latający koń Pegasus ma szansę przypaść do gustu każdemu dziecku. Zestaw złożony jest z 482 elementów, a połączenie ich ze sobą pozwala na zbudowanie ruchomej figurki konia. Dzieci będą mogły bawić się także uroczymi minifigurkami, które przedstawiają Króla Koszmarów, Novy oraz Zoey. Nie zabrakło również należącego do Zoey wielobarwnego ptaka. Dzięki wszystkim elementom dziecko będzie mogło odtworzyć wiele scen. Wszystkim fanom serialu DREAMZzz™ przyjdzie to z niesamowitą łatwością.

Krokodylowy samochód dla małych miłośników motoryzacji

Kilkuletni fani LEGO DREAMZzz™ będą zadowoleni także z zestawu Krokodylowy samochód. Przypadnie on do gustu przede wszystkim miłośnikom motoryzacji. Z zestawu korzystać mogą dzieci już od ósmego roku życia. W zestawie znajduje się aż 494 elementów, w tym trzy minifigurki. Przedstawiają one Nocnego Łowcę, Coopera oraz Jaydena. Warto zaznaczyć, że to dziecko decyduje o tym, czy auto przybierze tryb terenowy, czy też może krokodylowy. Model może posłużyć nie tylko do zabawy, ale także jako ozdoba dziecięcego pokoju. Jeśli pociecha jest miłośnikiem serialu DREAMzz™, najprawdopodobniej wspomniany zestaw będzie stanowił jedynie część kolekcji.

A może Kosmiczny autobus pana Oza?

Kosmiczny autobus pana Oza to propozycja idealna zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, którzy ukończyli już dziewiąty rok życia. Składający się z 705 elementów zestaw wymaga od małego konstruktora cierpliwości i skupienia. Na szczęście, złożenie autobusu ułatwi przejrzysta instrukcja dołączona do klocków. Warto dodać, że do zestawu dołączono dwie minifigurki, które przedstawiają Mateo oraz pana Oza. Dziecko dysponuje możliwością umieszczenia ich w kosmicznym autobusie. Pozwoli to na odtworzenie wielu interesujących scen. Zestaw przeznaczony jest zarówno do zabawy samodzielnej, jak i grupowej. Każdy rodzic, który podaruje go swojemu dziecku może być więc spokojny o to, że absolutnie nie będzie się ono nudzić.

Fantastyczny domek na drzewie

Wśród zestawów LEGO DREAMZzz™ znajduje się również Fantastyczny domek na drzewie. Spodoba się on każdemu dziecku, które marzyło o własnym domku ukrytym wśród zielonych koron drzew. Z zestawu klocków korzystać mogą dzieci, które ukończyły dziewiąty rok życia. Złożenie całości jest dosyć wymagające, gdyż zestaw zawiera aż 1257 elementów. Warto zatem podczas budowania skorzystać z instrukcji. Takie wsparcie oraz cierpliwość w dążeniu do celu na pewno zaprocentują. Fantastyczny domek na drzewie zawiera wiele intrygujących detali, w tym minifigurki najważniejszych postaci. Mowa tu o Izzie, Castillo, Mateo oraz o mrocznym i wzbudzającym wiele emocji Nocnym Łowcy.

Wyjątkowy Klatkoszmarnik

Kolejny interesujący zestaw LEGO DREAMZzz™ nosi dość intrygującą nazwę – Klatkoszmarnik. Każdy, kogo interesują klocki dla 6-latków powinien zwrócić na niego swoją uwagę. Złożony z 274 elementów zestaw umożliwia zbudowanie postaci ruchomego złoczyńcy. Będzie posiadał ruchome nogi, ręce oraz tułów. Dzięki temu bez wątpienia zabawa będzie jeszcze bardziej interesująca. Do zestawu dołączone zostały również minifigurki. Mowa tu oczywiście o postaciach Mateo oraz Coopera. Pociecha bawiąca się klockami dysponuje możliwością transformacji Z-Bloba w latający motocykl bądź też w minisamolot. Dziecko samodzielnie może zatem zdecydować o tym, który pojazd wyda mu się w danym momencie bardziej interesujący. Możliwość dokonania zmian, w znaczącym stopniu podnosi również walory edukacyjne klocków. Pociecha ma bowiem okazję nie tylko do trenowania wyobraźni przestrzennej, ale również ćwiczenia cierpliwości czy skupienia uwagi.

Stajnia fantastycznych stworzeń

Stajnia fantastycznych stworzeń również jest zestawem z serii LEGO DREAMZzz™. Dedykowany jest dzieciom, które ukończyły ósmy rok życia i składa się z 681 elementów. Dzięki temu zestawowi LEGO DREAMZzz™, pociecha może zbudować majestatycznego jelenia broniącego lasu, jak również pegaza. Figurka jest oczywiście ruchoma, dzięki czemu zabawa jest o wiele bardziej ekscytująca. Producent zadbał o to, aby w zestawie nie zabrakło minifigurek, wśród których znajdują się Zoey, Izzie, Cooper czy pani Castillo. Stajnia fantastycznych stworzeń bogata jest w wiele różnego rodzaju szczegółów. Mowa tu przede wszystkim o wiatraku czy o ruchomych drzwiach. Zestaw po złożeniu prezentuje się przepięknie, ponieważ zadbano o jego staranne wykonanie, jak również o atrakcyjną kolorystykę. Śmiało może on zatem stanowić dekorację dziecięcego pokoju.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,89 z 5)
zapisuję głos...