Kłamstwa w związku – 6 sytuacji, w których są dozwolone

Powszechnie wiadomo, że kłamstwo ma krótkie nogi i jeśli chcemy pozostać w zgodzie ze swoim sumieniem, lepiej się do niego nie uciekać. Między dwojgiem zakochanych zdarzają się jednak sytuacje, w których powiedzenie prawdy może stać się początkiem końca i mocno podkopać fundamenty związku (zwłaszcza świeżo upieczonego). Podpowiadamy, w jakich przypadkach drobne kłamstwo jest nieszkodliwe i lepsze od bolesnej prawdy!

Kłamstwa w związku potrafią zaważyć na jego trwałości. Dotyczy to jednak poważnych i trudnych do wybaczenia oszustw, związanych ze zdradą, ukrywanymi schorzeniami (zwłaszcza psychicznymi) czy tajemniczymi długami. Drobne kłamstewka, które przydarzają się chyba każdemu niekiedy mogą natomiast bardziej pomóc niż zaszkodzić. Poznaj 8 sytuacji, w których kłamstwo wyjdzie Wam obojgu na dobre! Wszak niektóre z nas zaczynają już podczas pierwszego spotkania i przyjęci za dobra monetę kiepskiego tekstu na podryw naszego aktualnego partnera. 

kłamstwa w związku

źródło: www.pixabay.com

Kłamstwa w związku – 6 sytuacji, w których są dozwolone

 

1. Jaki piękny prezent!

źródło: giphy.com

Pamiętasz, jak w jednym z odcinków „Seksu w wielkim mieście”, Carrie dostała od Biga okropną torebkę w kształcie łabędzia i przeżyła taki szok, że na jej widok krzyknęła: „kocham Cię!”? Wbrew pozorom to jak najbardziej pożądana reakcja. Gdy On daje Ci nietrafiony prezent na urodziny albo co gorsza bez okazji i masz pewność, że włożył w jego wybranie czy wykonanie wiele starań, za wszelką cenę postaraj się okazać radość. W przeciwnym razie zupełnie zniechęcisz go do obdarowywania Cię upominkami. Już po fakcie, znajdź okazję, by pokazać mu, co Ci się podoba. Wystarczy, że pójdziecie razem na zakupy lub poprzeglądacie wspólnie Internet i wskażesz kilka przedmiotów, które chciałabyś mieć, by zyskać pewność, że w przyszłości dokona lepszego wyboru.

 

2. Jak Ty to robisz? Ja nigdy nie dałabym rady!

źródło: giphy.com

Chcesz poprawić Mu samopoczucie i sprawić, by chętniej pomagał Ci w domu? Daj mu niewielkie zadanie, np. naprawienie zacinającej się szuflady, przeniesienie ciężkiego przedmiotu na górną półkę albo odkręcenie słoika, a później chwal ile się da, przekonując, że bez niego byś sobie nie poradziła. Taka motywacja skłania mężczyzn do tego, by częściej wykazywali się w pracach domowych.
 

Kłamstwa w związku

3. Od tygodnia nie jadłam słodyczy

źródło: giphy.com

 
Mężczyźni często obawiają się, że dobijając do szczęśliwego portu, jakim jest udany związek, natychmiast przestaniemy o siebie dbać, przybierając na wadze i wyrzucając do śmietnika maszynki do depilacji. To oczywiście wyssane z palca bzdury. Na wszelki wypadek, aby nie martwić partnera, nie chwal Mu się jednak, że wracając do domu kupiłaś donuta i trzy babeczki, a później zjadłaś je sama po drodze.
 
 

Kłamstwa w związku

4. Nie oglądałam serialu bez Ciebie

źródło: giphy.com

W erze Netflixa i HBO Go od kolejnego odcinka ulubionego serialu dzieli nas jedynie kliknięcie. Czy wiesz, że oglądanie dalszego ciągu seriali pod nieobecność ukochanej osoby to obecnie jedna z najczęstszych przyczyn domowych kłótni par? Jeśli więc wróciłaś do domu pierwsza i w tajemnicy sięgnęłaś po zakazany owoc, nie przyznawaj się! Lepiej będzie jeszcze raz obejrzeć odcinek, udając zaskoczenie w kluczowych momentach. Przynajmniej zwrócisz uwagę na szczegóły, które wcześniej pominęłaś.

 

5. Uwielbiam Twoich znajomych

źródło: giphy.com

Jego kumple kojarzą Ci się ze zgrają nieokrzesanych dzieciaków w T-shirtach z komiksowymi bohaterami? A może to raczej nudziarze z IT, rozmawiający językiem sczytanym wprost z komputerowej klawiatury albo podstarzali metalowcy, którzy od dwudziestu lat słuchają tych samych zespołów? Do jakiejkolwiek grupy nie zaliczyłabyś ich w myślach, nie wypowiadaj tego na głos! Nigdy nie wiadomo, czy przyjaźń nie wygra ze wschodzącą miłością.

 

Kłamstwa w związku

6. Nigdy nie myślę o swoim eks

To naturalne, że czasem wspominamy naszych eks, porównując ich z obecnymi partnerami – często na niekorzyść tych dawnych. Niektóre z nas myśl o eks przeraża wręcz do tego stopnia, że mamy o nich senne koszmary, a na ich widok najchętniej schowałybyśmy się w krzakach. Niezależnie od tego, czy myślisz o eks w pozytywny czy negatywny sposób, nie chwal się tymi wspomnieniami obecnemu chłopakowi, a gdy Cię o nie spyta, odpowiedz, że stare historie należą do przeszłości i nigdy ich nie analizujesz. Jeśli to zrobisz, zacznie wyobrażać sobie, że tęsknisz za byłym, a może nawet zacznie sprawdzać jego profil na Facebooku. Pamiętaj – nie tylko kobiety to robią!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  10 maja 2018 16:02

  Po co w ogóle kłamać?

  Odpowiedz
 2. Hidari11  10 maja 2018 16:04

  Ja bym wolała, by mój przyszły chłopak/mąż mnie nie kłamał. Lepsza prawda, nawet ta najtrudniejsza i przykra, niż kłamstwo.

  Odpowiedz
 3. as_sa  10 maja 2018 21:52

  Ja jestem mega wkurzona gdy mieliśmy razem oglądać serial, a okazuje się, że on już wcześniej obejrzał sobie najnowszy odcinek…

  Odpowiedz
 4. Agnesja  11 maja 2018 17:45

  Udawanie że prezent się podoba moim zdaniem jest jeszcze ok, szczególnie gdy druga osoba szczerze się starła i chciała nam sprawić przyjemność. Co do pozostałych to uważam jednak że lepiej mówić prawdę 🙂

  Odpowiedz
 5. kate85  16 maja 2018 12:53

  Facetowi na to najlepiej w ogole o ex nie mówić,,,

  Odpowiedz
 6. Abigail  25 lipca 2018 11:21

  Zastanawiam się po co wogóle ten artykuł został napisany. Dla mnie są to porady, których w życie bym nie wprowadzała. Dlaczego młode kobiety od razu nakłaniamy do tego, aby w związkach kłamały? Dojrzałe mają więcej doświadczenia i sobie radzą wiec tych porad nie będą brały pod uwagę. Bardzo chętnie przeczytałam za to jakie sposoby na poprawienie humoru można zastosować. Ale nie takie wyczytane z inyernetu tylko wzięte z życia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany