Kilka sposobów jak się pozbyć oponki na brzuchu

Jak się pozbyć oponki na brzuchu? Każda kobieta wszak  marzy o płaskim brzuchu, niestety nie wszystkie możemy się takim pochwalić. Nie zredukujemy tkanki tłuszczowej za pomocą diety cud, ale dzięki zdrowemu odżywianiu i regularnym treningom. Terapią wspomagającą walkę z oponką są zabiegi medycyny estetycznej – małoinwazyjne i bezpieczne. Oto kilka sposobów, jak się pozbyć oponki na brzuchu.

 

Jak się pozbyć oponki na brzuchu: po pierwsze – dieta

Jeżeli marzysz o smukłej talii, zmień swoje nawyki żywieniowe. Zacznij od wykluczenia produktów, które przyczyniają się do przyrostu tkanki tłuszczowej. Zrezygnuj ze sztucznego i wysokokalorycznego jedzenia na rzecz zdrowych i przygotowanych w domu posiłków. Spróbuj wprowadzić do menu dietę redukcyjną, która opiera się na ściśle wyliczonej dziennej dawce kalorii. To zdrowy sposób jedzenia, ale pod warunkiem, że właściwie dobiera się produkty. Oto kilka dodatkowych zasad, które pomogą ci skomponować posiłki:

  • ogranicz ilość węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym;
  • postaw na dietę wysokobłonnikową – tzn. wzbogać posiłki o surowe warzywa;
  • postaw na chude ryby oraz mięso i ogranicz albo zrezygnuj z wysokokalorycznych produktów nabiałowych (np. ser żółty, owocowe serki, tłuste mleko czy śmietana wysokoprocentowa);
  • jedz 5 małych posiłków w ciągu dnia, najlepiej w odstępie 2-3h (można rozpocząć od większej liczby posiłków w mniejszych odstępach czasowych, by przyzwyczaić organizm do nowego trybu funkcjonowania);
  • wprowadź do diety większą ilość płynów, najlepiej wodę – jeżeli nie lubisz wody, zastąp ją, np. świeżo wyciskanymi sokami (możesz na przykład: obrać i pokroić marchewkę, do tego dodać pokrojoną pomarańczę, wszystko umieścić w wyciskarce i… napój gotowy!).

 

Jak się pozbyć oponki na brzuchu: Po drugie – trening

Aktywność sportowa jest drugim niezbędnym elementem w walce z tkanką tłuszczową. Warto spróbować ćwiczeń wytrzymałościowych i siłowych. „Regularne uczęszczanie na zajęcia fitness, tańca czy zumby znacznie szybciej pozwali osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Mitem jest, że tradycyjne brzuszki czy inne ćwiczenia oparte na pobudzaniu mięśni brzucha rozwiążą problem oponki. Pracując nad brzuchem, myślmy o całym ciele. Warto więc pamiętać o pompkach, podnoszeniu hantli, skakance, bieganiu, a dodatkowo także brzuszkach” – mówi dr Marzena Gajewska, internista, z CM ENEL-MED.

 

Jak się pozbyć oponki na brzuchu: Po trzecie – medycyna estetyczna

estell-klinika-4„Terapią wspomagającą proces redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha są zabiegi medycyny estetycznej, szczególnie skuteczne, gdy podejdziemy do nich kompleksowo. To. małoinwazyjne metody, które pozwalają osiągnąć bardzo dobre rezultaty” – mówi Monika Popławska, fizjoterapeuta z kliniki ESTELL. Terapie szczególnie polecane to:

  • Fala radiowa zagęszcza i wygładza zwiotczałą oraz pomarszczoną skórę, w efekcie podnosi opadające nieestetyczne fałdy i zmniejsza uporczywą oponkę na brzuchu oraz boczkach. Skóra dzięki zabiegowi staje się jędrna, napięta, a obwody zmniejszone i wysmuklone. Najlepsze rezultaty osiąga się po 6-10 zabiegach.
  • Karboksyterapia – zabieg polega na wykonaniu mikronakłuć, przez które wprowadza się określoną dawkę CO2; w efekcie zmniejsza się objętość tkanki tłuszczowej, a skóra jest napięta i gładka; terapia jest małoinwazyjna, więc nie wpływa w żaden sposób na codzienne aktywności; minimum zabiegów to od 5 do 10.
  • Lipoliza iniekcyjna i mezoterapia igłowa – nieinwazyjne metody, które polegają na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, rozpuszczającego tłuszcz w tkance na wybranym obszarze; polecana liczba serii to 4-6.

 

Wszystkie wymienione terapie są jednymi z najskuteczniejszych metod medycznych w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej i nierównościami. „Niezwykłe rezultaty daje stosowanie wszystkich 3 metod łącznie. Taka terapia jest bardzo intensywna, określiłabym nawet – nieco agresywna, bo sposoby te stosowane są najczęściej jedna po drugiej, np. przez 2h jednego dnia. Ale tak właśnie z tkanką tłuszczową trzeba pracować. Konkretną ilość zabiegów oraz ich rodzaj ustalam indywidualnie, oceniając stadium problemu danej pacjentki” wyjaśnia Monika Popławska, specjalista z kliniki ESTELL.

 

Wszystkie powyżej opisanie zabiegi wykonywane są w klinice medycyny estetycznej ESTELL.  Planując skorzystanie z oferty medycyny estetycznej, należy pamiętać o konsultacji medycznej. Jest ona niezbędna, ponieważ tylko lekarz może odpowiednio dobrać zabiegi dla pacjentki/pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (281 głosów, średnia: 4,42 z 5)
loading... zapisuję głos...