Kilka powodów, dla których twoje dziecko powinno mieć trampolinę

Trampolina to świetny sposób na zagwarantowanie dzieciom rozrywki, a jednocześnie aktywności na świeżym powietrzu. Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Podpowiemy również, jak dobrać idealny wariant trampoliny.

Trampolina dla dzieci

Współczesne maluchy coraz więcej czasu spędzają w świecie wirtualnym – nie tylko bawiąc się, ale również ucząc. Często – zwłaszcza w zimowe dni – spędzają bardzo niewiele czasu na aktywnościach fizycznych, szczególnie na świeżym powietrzu. Tymczasem, jest to niezwykle ważne nie tylko z uwagi na sprawność fizyczną, ale również dotlenienie, które poprawia sprawność umysłową i polepsza samopoczucie. Nierzadko jednak zdarza się, że maluch wcale nie jest zainteresowany ruchem, woląc nieco dłużej pograć na komputerze czy xboksie. Gra w piłkę nożną na boisku czy jazda na rowerze niekoniecznie go skusi. Jak więc zachęcić go do ruchu? Najlepszym sposobem będzie trampolina!

Trampolina – akcesorium uwielbiane przez maluchy

Trudno znaleźć dziecko, które nie uwielbia trampolin. To wspaniałe akcesorium do zabawy na zewnątrz – zarówno samodzielnej, jak i w grupie. Już kilkulatki mogą z niej korzystać, ale często entuzjazmem do trampolinowych skoków pałają również dzieci kilkunastoletnie. Trampolina, wbrew pozorom, lubiana jest nawet przez dorosłych, którzy chętnie towarzyszom dzieciom w zabawach, wychodząc z roli obserwatora i samemu wskakując na matę, Oczywiście, należy pamiętać, że trampolina ma ograniczone możliwości w zakresie obciążenia.

Trampolina dla dzieci – dlaczego warto?

Maluchy często mają po prostu mnóstwo energii. To oczywiście nic złego, jednak często trudno jest rodzicom znaleźć dla niej jakieś ujście. Tym bardziej, że sami nie mają jej już tyle, co w dzieciństwie i często po prostu nie nadążają za swoimi dziećmi. W takim wypadku trampolina sprawdzi się wręcz śpiewająco. Trudno o drugie takie akcesorium, które zmęczy dziecko w tak szybkim tempie. Skakanie na trampolinie to w końcu całkiem intensywny trening aerobowy.

Trampoliny ogrodowe chociażby te dostępne w sklepie internetowym Dollo angażują różne mięśnie ciała przy wykonywaniu skoków, co sprawia, że korzystanie z nich jest świetnym ekwiwalentem dla intensywnej lekcji wuefu. Co ważne, jest to aktywność wykonywana na świeżym powietrzu, dzięki czemu maluch dodatkowo się dotlenia i… hartuje. Jesienne sesje na trampolinie mogą wesprzeć jego odporność!

Nie zapominajmy również o relaksującym efekcie, jaki gwarantuje sesja na trampolinie. To poniekąd efekt wykorzystania tych zgromadzonych zasobów energii, które drzemią w dziecku. Jest niemal pewne, że po spędzeniu pół godziny na intensywnym skakaniu, Twoje dziecko będzie lepiej spało. Efekt jest podobny, jak po sesji pływania na basenie.

Trampoliny ogrodowe z siatką – sposób na bezpieczną aktywność

Wspomnieliśmy już o ograniczeniu wiekowym w przypadku trampolin. Zasadniczo, nie powinny na nią wchodzić dzieci poniżej trzech lat, które mogą mieć problemy z odpowiednią koordynacją ruchową. Jednak dla użytkowników w każdym wieku warto dobrać zabezpieczenia. Najważniejszym jest oczywiście siatka, która pozwala uniknąć wypadnięcia z „orbity” trampoliny. W przypadku dzieci, które są bardzo lekkie, taki wypadek może skończyć się źle.

Zastanawiasz się, czy można kupić siatkę do trampoliny? Jest to możliwe – w wielu sklepach online znajdziesz siatki do dokupienia do posiadanego już zestawu. Warto jednak od razu kupić zestaw z siatką, co będzie łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (49 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...