Kilka porannych i wieczornych zachowań antyfitnessowych

Często popełniamy błędy, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie, dobrą formę i nie współgrają z treningami fitness. Sprawdź, jakie są Twoje zachowania!

Często popełniamy błędy, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie, dobrą formę i nie współgrają z treningami fitness.

 

Niejedzenie śniadania lub jedzenie zbyt mało wartościowego śniadania jest jednym z nich. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, daje nam energię i usprawnia działanie przewodu pokarmowego. Powinno ono stanowić około 20-30 proc. spożywanych w ciągu dnia kalorii, a zjeść je powinniśmy w ciągu godziny od przebudzenia.

Uleganie popołudniowym i wieczornym napadom głodu jest kolejnym poważnym błędem. Jedzenie pięciu posiłków dziennie w równych odstępach czasowych pozwoli zapobiec niezdrowemu objadaniu się. Co ważne ostatni posiłek powinniśmy jeść najpóźniej trzy godziny przed snem. Podczas kolacji lepiej unikać węglowodanów. Warto zastąpić je białkiem i warzywami.

Ponadto nie możemy pozwolić sobie na zastępowanie pełnowartościowego śniadania czy kolacji odżywkami białkowymi, węglowodanowo-białkowymi i białkowo-błonnikowymi. Mogą one jedynie stanowić uzupełnienie diety osób aktywnych fizycznie i odchudzających się.

Autor porady: Magdalena Szwed, menadżer fitness z Centrum Fitness Fabryka Formy

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...