Kiedy zakończyć związek – 7 sygnałów, że nadszedł ten moment

Każdy związek miewa swoje problemy. W większości wypadków udaje nam się je wypracować i wszystko wraca do normy nie przekształcając się w toksyczny związek. Co jednak zrobić kiedy miłość się kończy? Jak rozpoznać kiedy zakończyć związek, kiedy nadeszła na na to pora? Przedstawiamy 7 sygnałów, które mówią nam, że to już czas.

 

Kiedy zakończyć związek – Brak seksu i czułości

W każdym związku zdarzają się okresy, kiedy nie uprawiamy seksu. Jesteśmy zajęci pracą, znajdujemy się daleko od siebie, pożera nas stres. Również, w trakcie kłótni żadnej ze stron nie zbiera się na czułości. Problem zaczyna się, gdy już przestajesz pamiętać kiedy ostatnio się kochaliście, a Ty nie masz ochoty nawet na przytulenie, trzymanie za rękę, czy pocałunek na pożegnanie i przywitanie partnera.

Kiedy zakończyć związek – Nie rozmawiacie ze sobą

Spędzacie wolny czas albo osobno, albo razem, ale nie znajdując tematów, ani powodów do rozmowy. Przestajecie się rozumieć, a zwykła rozmowa jest jak bieg przez pole minowe. Komunikacja jest podstawą związku i bez niej nie przetrwa!

 

Kiedy zakończyć związek – Lepiej czujesz się bez Niego

Głębiej oddychasz, kiedy wychodzisz rano do pracy, czy na spotkanie z przyjaciółką. Jego obecność Cię krępuje i drażni. Głównie dlatego, że nie masz na nią ochoty, męczy Cię. Lepiej bawisz się bez niego i przy okazji unikasz kolejnych kłótni i sprzeczek.

Kiedy zakończyć związek – Wzajemne wytykanie wad i ciągłe pretensje

Wszyscy posiadamy wady i konstruktywna krytyka ze strony partnera nie jest niczym złym. Czerwona lampka powinna Ci się zaświecić, gdy zaczynasz wytykać każdy najmniejszy drobiazg.  Do szału doprowadza Cię to, że nie odstawił na miejsce cukierniczki, że znowu zadzwoniła jego siostra. To działa również w drugą stronę, gdy on mówi Ci że przytyłaś, że masz za dużo kosmetyków, że jego mama lepiej gotuje. Na koniec pojawiają się pretensje dużego kalibru, o to że nie macie dla siebie czasu, nie uprawie seksu, o zaborczą miłość teściowej, o nastawianie dziecka przeciwko partnerowi, o pochopnym kupnie domu.

 

Kiedy zakończyć związek – Niedotrzymane obietnice

Umawiacie się spacer, ale ktoś w ostatnim momencie odwołuje wymigując się złym samopoczuciem. Umawiacie się na terapię dla par, ale ktoś wymiguje się nawałem pracy. Umawiacie się na wspólny wyjazd w weekend, ale ktoś zaprasza gości, nie zrobił rezerwacji.

Kiedy zakończyć związek – Brak starań i zaniedbanie

Przestajecie się o siebie starać. Zwyczajem było wspólne kładzenie się spać co wieczór, ale już tego nie robicie. Co sobotę jedliście śniadanie w łóżku, teraz robicie to przed telewizorem? Ktoś zapomniał o prezencie urodzinowym… Wreszcie nie odczuwacie potrzeby, by się sobie podobać. Stajecie się zaniedbani, podobnie jak zaniedbany staje się Wasz dom. Nie odczuwacie potrzeby podobania się partnerowi, ani potrzeby dbania o wspólne gniazdko.

 

Kiedy zakończyć związek –  Fantazje z innymi chcesz wprowadzić w czyn

To normalne, że zdarza nam się fantazjować o innych osobach niż nasz partner. To zupełnie naturalne i jeszcze nie świadczy o rozpadzie związku. Problem zaczyna się wtedy, gdy nasz partner już nas nie pociąga, a my nasze fantazje chcemy wprowadzić w życie. Jeśli kusi Cię romans z kolegą z pracy, zaczęłaś się dla niego seksownie ubierać i flirtujesz z nim, może lepiej najpierw doprowadzić do końca inne sprawy? To, że nie kochamy już partnera, nie oznacza, że nie powinniśmy rozstać się z szacunkiem!

A co Wy dodacie jeszcze to tej listy?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...