Kiedy zacząć stosować kremy nawilżające do twarzy?

Nawilżanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych dla każdego typu cery, bez względu też na to, czy skóra jest obciążona zmianami dermatologicznymi, czy cieszy się zdrowiem. Istotne jest jednak, aby dopasować krem do typu, wieku i potrzeb cery. Dowiedz się więcej na ten temat!

Spis treści:

Dlaczego kremowanie jest takie ważne?

Istotą zabiegów nawilżania z zastosowaniem kremów jest zatrzymanie jak najwięcej wilgoci w głębokich warstwach naskórka za sprawą dostarczenia mu odpowiednich składników. Kremy tego typu pomagają zarówno utrzymać cząsteczki wody wewnątrz, jak i spowolnić ich utratę w procesach odparowywania. Aby osiągnąć optymalny efekt nawilżenia skóry, warto sięgać po dermokosmetyczne kremy nawilżające do twarzy i stosować je regularnie podczas codziennego rytuału pielęgnacyjnego rano i wieczorem.

Za sprawą obecności ceramidów, fosfolipidów, kwasów tłuszczowych, soli mineralnych, koenzymów kolagenowych czy też witamin i antyoksydantów krem nawilżający nie tylko syntezuje cząstki wody i uszczelnia płaszcz lipidowy (naturalną barierę ochronną skóry utrudniającą utratę wody oraz przenikanie drobnoustrojów i innych szkodliwych czynników), ale też wspiera odbudowę tzw. cementu międzykomórkowego. Stanowi on spoinę pomiędzy korneocytami. Tworzy gęstą sieć połączeń enzymów i substancji budulcowych, dzięki którym skóra jest sprężysta.

Kiedy pierwszy krem nawilżający?

Szczególnej troski nawilżającej skóra może wymagać już w wieku niemowlęcym. Stosowane do młodej skóry dermokosmetyczne kremy mają charakter hipoalergiczny i zostały stworzone na bazie składników pochodzenia naturalnego. Warto ich używać już od tak wczesnego wieku, gdyż skóra maluszków nie ma jeszcze na tyle rozwiniętego płaszcza lipidowego, aby samodzielnie móc się bronić przed szkodliwym wpływem środowiska, dlatego potrzebuje wsparcia od zewnątrz. Dermokosmetyczne kremy nawilżające usprawniają także regenerację naskórka, kiedy ulegnie on uszkodzeniu lub na jego powierzchni pojawią się niedoskonałości, podrażnienia czy zmiany dermatologiczne.

Kremy nawilżające do twarzy dla dorosłych

Warto je stosować nie tylko w ramach leczenia uczucia suchości, ale także profilaktycznie, czyli wtedy, kiedy naskórek czuje się i wygląda dobrze. Dzięki temu kondycja naskórka pozostanie optymalna przez dłuższy czas, a przy okazji cera nie utraci swojego blasku i promienności. Miękka, nawilżona i jędrna skóra optycznie odmładza twarz, a nakładany makijaż lepiej się prezentuje. Naskórek lepiej pełni swoje funkcje ochronne.

Kremy nawilżające do twarzy dla dorosłych dobrze jest dobierać przede wszystkim do typu cery. Innego rodzaju potrzeby ma bowiem skóra sucha, inne zaś należy dostarczać skórze tłustej czy mieszanej. Różnica między dermokosmetycznymi kremami nawilżającymi polega na tym, że charakteryzuje je nie tyle odmienny skład, co stężenie najważniejszych składników higroskopijnych i hydrofilowych. Dermokosmetyczne produkty nawilżające dają efekty już po pierwszym zastosowaniu!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...