Kiedy warto wrócić do byłego chłopaka? Może jeszcze nie wszystko stracone!

Byliście ze sobą 8 lat i nagle wszystko się skończyło? Teraz myślisz, że przez bezsensowną kłótnię lub zwyczajnie o siebie nie zawalczyliście. Może nie warto przekreślać wspólnych chwil i wspólnej przyszłości, tym bardziej, że twój ex w końcu zaczął się starać. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże ci podjąć właściwą decyzję.

Spis treści:

Rozstanie, zwłaszcza po wieloletnim związku to jedne z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Nie możesz spać i jeść, ciągle czegoś ci brakuje, czujesz się wewnętrznie pusta. Wydaje ci się wtedy, że cierpisz najbardziej na świecie, a rozrywający cię od środka ból spotkał tylko ciebie. Choć trudno w to uwierzyć, nie jesteś jedyna, nie pierwsza i nie ostatnia, która przez to przechodzi. Warto się jednak zastanowić, czy poczekać aż opadną emocje i zacząć nowe życie, czy przestać dłużej się katować i dać ukochanemu drugą szansę, bo być może wasz związek nie był taki do końca zły. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się kiedy warto wrócić do byłego chłopaka. 

czy warto wrócić do byłego chłopaka

źródło: www.pixabay.com

Kiedy warto wrócić do byłego chłopaka? Może jeszcze nie wszystko stracone!

Nasz poradnik kierujemy do wszystkich pań, które w związku nie zostały przez mężczyznę skrzywdzone, ani psychicznie, ani fizycznie. Jeżeli byłaś ofiarą byłego partnera jak najszybciej o nim zapomnij i pod żadnym pozorem do niego nie wracaj, bo możesz być pewna, że on się nie zmienił. Nie wyłączaj jednak tej strony, bo wskazówki, które znajdują się poniżej być może przydadzą się którejś z twoich przyjaciółek.

Zobacz w jakich sytuacjach znów dać byłemu szansę

1) Sprawdź jak żyje ci się bez niego

Zastanów się czy twój chłopak nie stał ci na przeszkodzie w robieniu rzeczy, które zanim byłaś w związku wyznaczały twój dzień. Miał pretensje o twoje wyjścia z koleżankami? Komplikował twoją dietę w każdy możliwy sposób? Czy teraz gdy wszystko planujesz sama i wreszcie możesz robić to, na co masz ochotę czujesz się szczęśliwa? A może okazuje się, że tak naprawdę było miło gdy ktoś był o ciebie zazdrosny, dzwonił zapytać kiedy wrócisz i zamiast jeść samotnie sałatę, pałaszowaliście pizzę leżąc przed telewizorem. 

2) Zobacz czy naprawdę się zmienił

Nierzadko o rozstaniu decyduje nawyk lub drażniące zachowanie, który sprawia, że nie możesz już wytrzymać ze swoją drugą połówką. Z czasem frustracja z tym związana przesłania wszystko, co było dobre w waszym związku. Jeżeli chłopak obiecuje się zmienić, bo zdał sobie sprawę, że woli zrezygnować z suto zakrapianych imprez z kolegami czy organizowania ci scen zazdrości, by tylko znów być przy tobie, daj mu szansę. Jeżeli jednak w krótkim czasie znów cię zawiedzie, pamiętaj, że to się już nie zmieni. Zastanów się wówczas czy jesteś w stanie zaakceptować to zachowanie. A może wypracujecie jakiś kompromis?

3) Oszacuj, których wspólnych chwil było więcej: dobrych czy złych

Po rozstaniu będziesz miała całe godziny wolnego czasu. Może warto wówczas przeanalizować cały wasz związek? Oczywiście nie rób tego na świeżo po rozłące, bo będąc pod wpływem silnych emocji niczego dobrego nie wymyślisz. Będzie to przy okazji potrzebna przerwa dla was obojga. Gdy już emocje nieco opadną pomyśl co tak naprawdę doprowadziło do zerwania i czy istnieją realne szanse by sytuacja się nie powtórzyła. Pomyśl jak wyglądał wasz wspólny czas, a może wcale go nie było lub upływał nie tak jak tego chciałaś. Wszystkie pozytywy i negatywy możesz wypisać na kartce, a potem sprawdź w której kolumnie pojawiło się więcej wpisów.

4) Niech się postara!

Mogliście zerwać również dlatego, że wspólne życie najzwyczajniej wam spowszedniało. Pamiętasz kiedy ostatnio zrobił coś dla ciebie, przyniósł banalnego kwiatka, zabrał na kolację? A może nigdy tego nie robił i nigdy nie przekonałaś jak to jest poczuć się wyjątkowo? Teraz ma ostatnią szansę aby ci to udowodnić, bo po rozstaniu przyszedł czas na randkowanie i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Zachowujcie się jakbyście dopiero się poznawali, niech cię podrywa. Jeżeli nawet wówczas nic nie zaiskrzy,  przynajmniej miło spędzicie czas i rozstaniecie się z dobrą myślą o sobie nawzajem.

5) Zrób wywiad środowiskowy

O tym, czy twój chłopak naprawdę się zmienił i czy szczerze mu zależy na waszym związku wiedzą dobrze jego, a często wasi wspólni znajomi, którzy teraz, po rozstaniu spędzają z nim każdą wspólną chwilę. Znają was oboje, więc nie mają interesu, aby okłamywać cię co do twojego byłego. Warto poszukać wśród nich porady. Nie raz bowiem bliscy znajomi godzili skłócone pary.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Jaworka  24 września 2018 09:07

  Zależy z jakiego powodu doszło do rozstania, nie wszystko można wybaczyć. Jeśli druga osoba nas tak bardzo drażni , to powracając do siebie znowu wszystko powróci z czasem. Chyba że poszło o jakieś drobiazgi.

  Odpowiedz
 2. ava  24 września 2018 15:01

  Nie widzę w tym sensu 🙂

  Odpowiedz
 3. Skompska Sandra  26 września 2018 08:28

  Niby dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, ale osobiście uważam, że każdy zasługuje na drugą szansę. Tylko jeśli chodzi o zdradę to nie wiem jak bym się zachowała. Aktualnie myślę, że tylko zdrady bym nie wybaczyla, ale mam nadzieję, że nie przekonam się o tym.

  Odpowiedz
 4. bilus  3 grudnia 2019 21:22

  Dżizus, Skosa zgadzam się z Tobą, tylko proszę zrozum znaczenie słów „dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi” 😉

  Odpowiedz
 5. Abike  18 maja 2020 21:21

  O que podemos fazer agora?
  quanto você tem com você e deixe-me pensar em como posso ajudá-lo, diga-me quanto você pode pagar agora

  Odpowiedz
 6. Klara  7 kwietnia 2021 18:26

  Mamy po 49 lat. Poznaliśmy się na fb..spotykamy ok roku, niby jest wszystko ok , ale no właśnie mam pewne wątpliwości. Na początku moj facet zaprasza mnie do siebie ponieważ moj syn nie bardzo chciał zaakceptować moją znajomość. Po pol roku sytuacja się zmieniła i spotykamy się u mnie . Moj znajomy teraz w ogóle nie zaprasza mnue do siebie , przyjeżdża prawie co weekend. Muszę nadmienić, że w tym czasie ma zawsze telefon wylaczony. Ma konta na kilku portalach randkowych Niby wszystko jest ok , ale to mnie niepokoi dlaczego juz nie zaprasza do siebie, jest aktywny na portalach. Zastanawiam się dlaczego jestem z nim ponad rok , czy on mnie oszukuje a jest ze mną tylko dla seksu. Zapytałam raz jego o to , stanowczo zaprzeczył. Muszę nadmienić , że na fb czasem podpisuje się pod moimi fotkami… przyznam, że można domyślić się, że coś nas łączy. Jednak ciągle się zastanawiam czy nie wykorzystuje mnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany