Kasztanowe włosy – kolejny trend z lat 90, który wraca do łask. TOP 10 modnych propozycji!

Zmiana pory roku  u wielu z nas wywołuje chęć zmiany. Najczęściej wybór pada na… włosy. Jeśli szukasz nowego koloru, który będzie wyjątkowy i niecodzienny, postaw na kasztanowe włosy. To jeden z najmodniejszych kolorów tego sezonu. Kasztanowy brąz to doskonała propozycja dla kobiet, które poszukują pomysłu na stylową metamorfozę, ale boją się “szalonych” rozwiązań.

Spis treści:

Kasztanowe włosy to fryzura, która wygląda naturalnie, ale też wyjątkowo. Pasuje do wielu różnych typów urody i ma wiele różnych wariantów. Charakteryzuje się tym, że ma ciepłe, rudawe tony. Interesuje Cię kasztanowy brąz na włosach i szukasz inspiracji? Idealnie trafiłaś!

Kasztanowe włosy, inspiracje

Jak wygląda kasztanowy kolor włosów?

Kasztanowy kolor włosów to średni brąz o ciepłych, wpadających w kolor rudy refleksach. Jest to wielowymiarowy kolor, który mieni się w świetle i najpiękniej wyglądać w jesiennym, złotym słońcu. Naturalnie kasztanowe włosy to raczej rzadkość w naszym kraju. Są jednak sposoby na to, żeby w łatwy i prosty sposób osiągnąć taką fryzurę nawet domowymi sposobami. Pomogą w tym płukanki z kory dębu lub specjalne szampony podkreślające kolor albo oczywiście odpowiednia farba. Jeśli boisz się eksperymentować samodzielnie z kolorem, wybierz się do fryzjera.

Czy kasztanowy to rudy?

Kasztanowe włosy niektórzy przypisują do odcieni rudości i mają w tym sporo racji. Kasztanowy kolor to kolor ciepły, ale bardzo bliższy brązom. To bardzo naturalnie wyglądający odcień rudego koloru. Nazwa kasztanowy wzięła się oczywiście od owoców kasztanowca, a ten jest koloru brązowego zmieszanego z czerwienią.

Komu pasuje kasztanowy kolor włosów?

Kasztanowy brąz ma tak wiele różnych wariantów, że właściwie może pasować każdemu. Najlepiej jednak sprawdzi się u osób o ciepłym typie urody. Będzie doskonale pasował do cieplejszej cery, złocistej, ciemniejszej skóry. Pięknie współgra z niebieskimi, zielonymi i brązowymi oczami. Warto zauważyć, że kasztanowy brąz świetnie koresponduje z każdą długością włosów. Można łączyć go z fryzurami typu long bob, ale dobrze wygląda też, gdy są długie i wycieniowane włosy. Jeśli masz krótką fryzurę, również możesz wypróbować ten kolor!

Kasztanowy brąz – galeria inspiracji

Poniżej mamy dla Ciebie inspiracje na najpiękniejsze kasztanowe włosy w różnych fryzurach i na różnych typach urody. Zainspiruj się i znajdź swój wymarzony wariant! Kasztanowy kolor włosów przykuwa uwagę, wygląda wyjątkowo i charakterystycznie, ale przy tym bardzo stylowo i z klasą. To idealny wybór dla każdej kobiety, która pragnie zmiany, ale boi się szalonych eksperymentów z fryzurą.

Ciemno kasztanowe włosy

Kasztanowe włosy wpadające w czerwień

Kasztanowe włosy wpadające w czerwień

Kasztanowe włosy wpadające w czerwień

Kasztanowe włosy wpadające w czerwień

Głęboki kasztan

Głęboki kasztan włosy

Jasny kasztan

Brązowy kasztan z refleksami

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (42 głosów, średnia: 4,95 z 5)
zapisuję głos...