Kartki świąteczne dla twoich bliskich

Wysyłanie świątecznych kartek z życzeniami to naprawdę piękna tradycja, która niestety nie jest zbyt rozpowszechniona w naszym kraju. Przyczyną tego może być fakt, że cena naprawdę ładnych, desingerskich kartek świątecznych jest po prostu zbyt duża. Oto pomysły, jak zrobić kartki świąteczne samemu. Taka kartka może stać się także ozdobą bożonarodzeniową. Podobnie możemy postąpić na Wielkanoc – wykonując kartki wielkanocne. A zatem do dzieła!

Na szczęście i na to jest rozwiązanie! Kolorowy blok techniczny, kredki, kawałek sznurka, klej i wszelkie inne rzeczy, jak chociażby gazety czy nawet laski cynamonu, pozwolą nam niewielkim kosztem stworzyć kartki  o wiele piękniejsze niż te kupione w sklepie, a co najważniejsze, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Jeśli potrafimy rysować, to tym większe pole do popisu dla nas! Poniżej znajdziesz kilka instrukcji na świąteczne kartki DIY:

W końcu taka ręcznie robioną kartkę ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Zainspiruj się do stworzenia czegoś samemu.

Krok po kroku jak zrobić kartkę na święta

Oto podpowiedź, jak wykonać taką kartkę:

  1. Zbierz potrzebne materiały: karton w różnych kolorach, ozdobne papierki, klej, nożyczki, gumki do mazania, kolorowe długopisy.
  2. Przygotuj bazę kartki z kartonu w wybranym kolorze i wytnij ją na pożądany rozmiar.
  3. Wytnij ozdobne kształty z ozdobnych papierów, takie jak gwiazdki, choinki, renifery, oraz klej je na bazie kartki.
  4. Użyj gumek do mazania, aby stworzyć efekt śniegu na kartce. Wystarczy przeciągnąć gumkę po kartce, tworząc białe plamki.
  5. Dodaj własnoręcznie napisane życzenia świąteczne lub cytaty za pomocą kolorowych długopisów.
  6. Możesz również dodać elementy trójwymiarowe, takie jak cekiny, brokat, czy koraliki, aby nadać kartce dodatkowego blasku.
  7. Jeśli chcesz dodać efekt elegancji, użyj złotego lub srebrnego markeru do dodania błyszczących elementów lub konturów.
  8. Sprawdź, czy wszystkie elementy są dobrze przyklejone, a następnie pozostaw kartkę do wyschnięcia.
  9. Na końcu, upewnij się, że twoje życzenia są czytelne i dodaj personalny akcent, np. własnoręcznie narysowany podpis, aby dodać charakteru i indywidualności do kartki.

Dlaczego warto tworzyć kartki świąteczne typu DIY?

Własnoręcznie robione kartki są cenione ze względu na swoją osobistą i unikatową naturę. Tworzenie ich jest procesem angażującym naszą wyobraźnię i kreatywność, co przekłada się na wyjątkowy charakter każdej kartki. Odbiorca docenia wysiłek i czas, które zostały włożone w stworzenie takiej kartki, co dodaje do niej wyjątkowej wartości emocjonalnej. Ponadto, ręcznie robione kartki pozwalają nam wyrazić naszą indywidualność i uczucia w sposób, który może być trudny do osiągnięcia przy użyciu masowo produkowanych kartek. Są one także okazją do wyrażenia swojej troski i miłości w sposób bardziej intymny i szczery.

Wreszcie, takie kartki często stanowią pamiątkę, którą można przechowywać na długo, przypominając o relacji i okazji, z jakiej się wywodzą. Tworzenie własnoręcznie zrobionych kartek może być również relaksujące i terapeutyczne, pozwalając nam oderwać się od codziennych zmartwień i skupić na pozytywnych emocjach i twórczej pracy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (324 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...