Karnawałowe tradycje z całego świata – sprawdź, jak świętują inni!

Karnawałowe tradycje z całego świata – sprawdź, jak świętują inni!

Karnawał w zimowej odsłonie

 

Jak na tę porę roku przystało, w Kanadzie przebierane zabawy i gorące tańce zastepują… karnawałowe igrzyska! Tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu w  mieście Quebec można podziwiać niezwykłe, tworzone przez uczestników karnawału lodowe rzeźby albo przejechać się psim bądź konnym zaprzęgiem. Zimowe szaleństwo nie kończy się tam jeszcze przez długi czas!

 

Ostatki w Ameryce

W USA zdecydowanym liderem wśród organizatorów karnawałów jest Nowy Orlean, ze swoim hucznie obchodzonym Mardi Gras. Symbolem tej zabawy są koraliki w kolorach fioletu, zieleni i żółci, które rozdaje się wszystkim uczestnikom wydarzenia. Poza tym robić można tam dosłownie wszystko! Mieszkańcy rozpalają grille i przygotowują namioty, wkładają zabawne maski, tańczą i bawią się przez całe noce. Na większości ulic organizowane są parady – każda inna i każda na swój sposób wyjątkowa. Ciekawostką jest pieczone specjalnie na karnawał ciasto King Cake, kryjące w sobie miniaturową figurkę. Osoba która trafi na tę niespodziankę, zobowiązana jest zorganizować kolejną imprezę, a więc… koniec zabawy jest zarazem początkiem następnej!

12

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (58 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. Aneta  17 stycznia 2017 11:43

    Chętnie wybrałabym się kiedyś na taki kolorowy, szalony karnawał, jak np. ten w Rio de Janeiro 🙂 Może kiedyś mi się uda zobaczyć te niesamowite show 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.