Karmienie dzieci butelką bez poczucia winy

75% polskich kobiet karmi dzieci piersią przez 4 pierwsze miesiące ich życia. Natomiast w późniejszych miesiącach co druga mama 6 miesięcznego malucha kierowana różnymi powodami,  przechodzi na dokarmianie lub karmienie butelką.

 

karmienie butelką czy piersią

Tyle wiemy z suchych statystyk. W praktyce wiele mam czuje rozczarowanie z powodu niemożności lub rezygnacji z naturalnego pokarmu. W takiej sytuacji lepiej skupić się na pozytywach. Karmienie butelką to bezpieczne i odżywcze rozwiązanie, o ile wybierzemy odpowiednie mleko modyfikowane i butelki dostosowane do wieku i wymagań niemowlęcia. Równie ważne jest dbanie o higienę karmienia.

 

Kontakt z maluszkiem jest ważny

Do karmienia mlekiem modyfikowanym warto dobrze się przygotować, by wiedzieć, co należy robi, a czego unikać. Nie wszyscy rodzice wiedzą, że lepiej karmić dziecko samemu niż dawać mu butelkę. Kontakt z niemowlęciem jest ważną częścią karmienia, ponadto chodzi o to, aby maluch nie zachłysnął się i nie zalewał. Aby komfort podczas karmienia był zbliżony do naturalnego, niektóre mamy karmią malucha w kontakcie ?skóra do skóry?.

 

Jeszcze bliżej mleka mamy

Mleko dla niemowląt jest humanizowane, czyli modyfikowane, by było łatwostrawne dla niemowlęcia i jak najbardziej zbliżone do mleka z piersi. Jeśli mama nie ma już możliwości karmienia naturalnego lub pediatra doradził podawanie pokarmu uzupełniającego, tuż po urodzeniu można podawać noworodkowi mleko początkowe np. Humana 1. Mleka następne Humana 2 przeznaczone są dla niemowląt powyżej 6-go miesiąca życia, a następne dla niemowląt od 10.miesiąca i małych dzieci. ? ?Warto zwrócić uwagę na mleka modyfikowane dla niemowląt z serii Humana Premium. Mleka początkowe Premium zawierają obecne w pokarmie kobiecym, niezbędne dla rozwoju mózgu i wzroku niemowlęcia długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe LC ? PUFA. W skład mlek następnych Premium wchodzą również prebiotyki, które wspomagają funkcje układu trawiennego, znajdujące się także w naturalnym pokarmie.? ? tłumaczy Monika Gąska – Brand Manager.

 

Higiena butelek

Butelka do karmienia powinna być łatwa do mycia i mieć wyraźną podziałkę. Mamy, które od początku karmią mlekiem dla niemowląt, zwykle potrzebują minimum 4 małych butelek (100 ml) i 6 większych (200 ml). Butelki szklane odchodzą już do lamusa na rzecz butelek plastikowych wykonanych z poliwęglanów. Przez pierwsze 3 ? 6 miesięcy życia dziecka warto je sterylizować. Butelki plastikowe można gotować, ważne, by smoczki gotować osobno.

Yves Rocher

Gdy niemowlę skończy jeść, należy od razu wylać pozostałą część mleka i umyć butelkę przy pomocy płynu oraz specjalnej szczoteczki. Hitem na rynku akcesoriów dla niemowląt jest płyn do mycia butelek firmy NUK. Jego receptura oparta jest na składnikach naturalnych, których enzymy usuwają resztki pożywienia. Płyn ten cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rodziców – klientów bezpiecznego e ? sklepu ?Płyn do mycia butelek i smoczków firmy NUK wprowadziliśmy na prośbę naszych Klientów, którzy bardzo go sobie chwalą. Często zamawiają ten płyn wraz z gąbką do mycia butelek i smoczków.?– mówi Agata Chmielewska – Specjalista ds. Sprzedaży Internetowej kidy.pl.

Dowiedz się także Jak zapewnić czystość butelek dla niemowląt

sterylizacja-butelek-niemowląt

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 4,08 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany